Nowe zasady zdawania egzaminu w 2020 r

Wszyscy absolwenci i rodzice, którzy muszą przejść egzamin testowy w 2020 roku, obawiają się, że wprowadzą nowe zasady egzaminów w nadchodzącym sezonie GIA. Podekscytowanie jest całkiem uzasadnione, ponieważ w ciągu ostatnich lat przeprowadzono szeroko zakrojoną reformę, która znacznie zmieniła strukturę i zawartość CMM w prawie wszystkich przedmiotach egzaminu.

Jeszcze więcej niepewności dla 11-klasistów dodaje oświadczenie Wasilijewa o wprowadzeniu obowiązkowego egzaminu w historii Rosji już w 2020 r., Ponieważ rok szkolny już się rozpoczął, a absolwenci nie otrzymali jasnej odpowiedzi na pytanie, ile wymaganych przedmiotów będą musieli wziąć w ciągu zaledwie kilku miesięcy.

Czy historia będzie obowiązkowym egzaminem

Ponieważ nie otrzymano oficjalnych oświadczeń w tej sprawie od Vasilievy, FIPI ani nikogo innego, postaramy się przeanalizować sytuację i wyciągnąć własne wnioski.

Czy egzamin z historii będzie obowiązkowy w 2020 r

Fakt nr 1 - obiecujące modele roku 2020, a także zasady zdawania egzaminu z historii, dostępne w kodyfikatorze i specyfikacjach, nie ulegają zmianie.

Jeśli uznamy dyscyplinę „historię Rosji” za obowiązkowy przedmiot Państwowej Inspekcji Motoryzacyjnej, konieczne jest zrewidowanie zasad zdawania egzaminu, struktury KIM i systemu oceny. Możliwe, że historia będzie oferowana na poziomie „podstawowym” i „profilowym”, tak jak dzisiaj matematyka, ponieważ istnieją uniwersytety, które chcą zobaczyć certyfikat USE potwierdzający dogłębną wiedzę absolwentów tej dyscypliny.

Fakt nr 2 - Historia, jako przedmiot obowiązkowy, nie została przetestowana.

Jeśli przypomnimy sobie historię wprowadzenia większości zmian, wszystkie z nich zostały zintegrowane z systemem oceny wiedzy po pewnym okresie testowania. Na przykład dokładnie tak się stało z częścią ustną w językach obcych. W 2020 r. Historia stanie się obowiązkowym przedmiotem dla absolwentów 9 klas, co można uznać za rodzaj aprobaty. Kierownictwo przeanalizuje wyniki, które wykażą 9. równiarki i zdecyduje, czy absolwenci są gotowi zdać egzamin w formacie, który istnieje dzisiaj, w 2020 r., Czy też konieczna jest zmiana zasad dostawy (ułatwienie zadań, wprowadzenie „bazy” i „profilu” oraz inne)

Dlatego możemy śmiało powiedzieć, że jeśli historia przyłączy się do wielu obowiązkowych dyscyplin GIA-11, to nie wcześniej niż w 2021 r., Co powinno zadowolić absolwentów w 2020 r. I dać im możliwość rozpoczęcia szkolenia w trzech (i dla kogoś innego) 4) dyscypliny.

Ile przedmiotów oddać w 2020 r

Ile przedmiotów muszę przekazać? To pytanie prześladuje również 11-klasistów.

Warto zauważyć, że nie wszyscy absolwenci są ograniczeni do niezbędnego minimum 3 dyscyplin (język rosyjski, matematyka i przedmiot do wyboru). Wielu decyduje się na 4 egzaminy, kierując się różnymi motywami.

Opcja numer 1 - oraz podstawowa i specjalistyczna matematyka.

Tak, możesz! Nauczyciele zalecają przekazanie obu opcji tym, którzy nie są pewni swoich umiejętności, ale nadal chcą spróbować specjalizacji profilu fizycznego i matematycznego. W takim przypadku, wybierając zarówno egzamin podstawowy, jak i profilowy, absolwent otrzymuje dodatkową szansę zdania egzaminu i uzyskania certyfikatu, nawet jeśli test profilu „nie powiedzie się”.

Dzięki przygotowaniu w tym przypadku wszystko jest tak proste, jak to możliwe - przygotuj się do egzaminu profilowego. Ta wiedza będzie wystarczająca, aby zaliczyć podstawę do zaliczenia, a tak naprawdę więcej z tego certyfikatu nie jest konieczne.

Opcja nr 2 - dwa wybrane przedmioty.

Ta opcja będzie odpowiednia dla tych, którzy nie mogą zdecydować o pożądanym kierunku. Na przykład rozdarty między filologią zagraniczną a dziedziną informatyki. Uwierz mi, teraz jest wielu takich facetów.

W takim przypadku możesz spróbować szczęścia dwa razy i podjąć decyzję w oparciu o to, który z odpowiednich przedmiotów okaże się lepszy. Najważniejsze jest, aby przygotować się jakościowo we wszystkich przedmiotach.

Ważne! Nawet jeśli oba egzaminy, które Cię interesują w kalendarzu Unified State Exam 2020, odbywają się tego samego dnia, zasady zdawania egzaminu sugerują wyjście z sytuacji - jedną z dyscyplin (o których powinien decydować sam egzaminator) można zdać w dniu rezerwowym.

Czy sama procedura ulegnie zmianie

Chociaż media dużo mówiły o planowanych zmianach w najbliższej przyszłości, jest mało prawdopodobne, aby innowacje te zostały wprowadzone w tym sezonie.

W najbliższej przyszłości (być może już w 2021 lub 2022 r.) Absolwenci oczekują następujących innowacji:

  1. Pełna konwersja GIA do formatu cyfrowego.
  2. Indywidualna CMM dla każdego egzaminatora.
  3. Ustna część egzaminu z języka rosyjskiego.
  4. Angielski i historia jako przedmioty obowiązkowe.
  5. Powrót GIA-11 do murów szkoły.

Kiedy i jak zostaną wprowadzone zapowiadane innowacje, wciąż nie wiadomo. Gdy tylko Ministerstwo Edukacji i FIPI ogłosi plany ich wdrożenia, jako pierwsi poinformujemy Cię o ważnych wiadomościach.

Ważne daty dla USE 2020

Kalendarz okresu przedterminowego na 2020 r. Jest nadal zatwierdzony, ale daty głównych egzaminów dla absolwentów tego roku są już znane.

Temat

Główna data

Zarezerwuj

Ostatni esej

04.12.19

02/05/20 i 05/06/20

Informatyka

Geografia

Literatura

25.05.20

19/19/20 i 07/03/20

Język rosyjski

28.05.20

22.06.20 i 03.07.20

Matematyka (podstawa i profil)

01.06.20

25.06.20 i 07.03.20

Historia

Biologia

04.06.20

29.06.20 i 03.07.20

Nauki społeczne

Chemia

08.06.20

30/06/20 i 07/03/20

Języki obce (ustnie)

11.06.20

07.02.20 i 03.07.20

Języki obce (ustnie)

15.06.20

Języki obce (na piśmie)

Fizyka

16.06.20

07.01.20 i 07.03.20

Odbierz i odwołaj się

W przypadku przedmiotów obowiązkowych powtórka jest możliwa zarówno w dniu rezerwowym, jak i we wrześniu. Dla dyscyplin z wyboru - tylko w dniu rezerwacji!

Jeśli nie zgadzasz się z oceną, możesz odwołać się tylko do drugiej części pracy (która jest sprawdzana przez ekspertów). Odwołania od części 1, która jest sprawdzana automatycznie po skanowaniu, nie są akceptowane! Należy również pamiętać, że proces odwoławczy odbywa się w obecności badanego. Zanim nie zgodzisz się z oceną, warto rozważyć zalety i wady, przeanalizować dostępne argumenty (jeśli wiesz, gdzie i za co możesz zdobyć punkty), a także przygotować się do obrony swojej opinii w komisji bez łez i nerwów zakłócenia.

Obejrzyj wideo: Egzamin na prawo jazdy bez placu manewrowego:zmiany 2018-2019? #Auto Krytyk (Październik 2019).