2020 pomysłów biznesowych, których nie ma w Rosji

Przedstawiciele różnych kategorii ludności rosyjskiej chcą pozbyć się potrzeby pracy najemnej: od studentów i absolwentów po osoby o ugruntowanej pozycji, którym udało się zgromadzić niezbędne doświadczenie i kapitał początkowy. Co więcej, nie wszystkim udaje się łatwo zająć wolną niszę, inwestować i osiągać zyski. Głównym powodem jest brak odpowiedniego pomysłu, który mógłby spodobać się przyszłym konsumentom.

Częściej początkujący kierują się sukcesami krajowych biznesmenów, popełniając w ten sposób błąd. Jednym ze sposobów rozwiązania tego problemu jest poszukiwanie optymalnych pomysłów biznesowych na 2020 r., Których nie ma w Rosji.

Przy odpowiednim podejściu do adaptacji i marketingu prawdopodobne jest, że powstanie nowa nisza. Gwarantowana jest minimalna konkurencja i zainteresowanie konsumentów, które przyniosą pozytywny wynik. Wybierając całkowicie nową sferę i koncentrując się na zagranicznych doświadczeniach, możesz otworzyć biznes, który nie tylko przyniesie zysk, ale stanie się naprawdę fascynujący dla przedsiębiorcy.

Europejskie pomysły na wdrożenie w Rosji

Dziś dla początkujących i profesjonalnych rosyjskich biznesmenów kierujących się doświadczeniami kolegów z Europy otwierają się poważne perspektywy.

Rzeczywiste pomysły biznesowe na 2020 r. Są związane z obsługą.

Szybki rozwój Internetu prowadzi do tego, że prawie każda opcja w takim czy innym stopniu wymaga znajomości działania nowoczesnych technologii. Rozważ niektóre z najbardziej atrakcyjnych opcji, które zostały pomyślnie przetestowane przez zagranicznych konsumentów.

Technologia VR dla fanów piłki nożnej

Główne wydarzenia sportowe odbywają się prawie codziennie i wszędzie. Nawet najbardziej zamożni kibice nie mają okazji uczestniczyć w każdym meczu piłkarskim z udziałem ich ulubionych drużyn. Pozostaje oglądać ich grę przez telewizor lub monitor komputerowy.

Siły małej firmy udało się stworzyć system kamer znajdujących się na stadionie. Nagrywanie z nich jest przesyłane do systemu zapewniającego VR. Dzięki temu, w obecności specjalnych okularów lub kasku, wentylator będzie w stanie zapewnić idealne oglądanie meczu, siedząc wygodnie i nie ograniczając się do telewizora.

Szkoła dla e-sportowców

ESports to popularna działalność, która przynosi poważne dochody profesjonalistom. Ostatnio znajduje się na oficjalnej liście sportów, ale przyszli mistrzowie muszą trenować samodzielnie, wydając dużo pieniędzy na komputery i inny sprzęt.

O wiele bardziej opłaca się organizować zajęcia w klasach specjalnych wyposażonych w odpowiedni sprzęt i umiejętności doskonalenia pod nadzorem profesjonalnych e-sportowców.

Tacy trenerzy mogą dzielić się sekretami strategii sukcesu i zachowania w popularnych dyscyplinach.

Szybkie duplikaty kluczy

W nagłych przypadkach znalezienie kreatora, który może szybko wykonać kopię, może być trudne. Europejscy przedsiębiorcy rozwiązali ten problem dość oryginalnie, tworząc sieć urządzeń, które automatycznie produkują klucze. Działanie takich systemów jest proste:

 • klient umieszcza oryginał na specjalnej tacy;
 • urządzenie skanuje klucz i tworzy kompletny duplikat;
 • gotowa próbka wydawana jest za ustaloną opłatą.

Praktyka pokazuje, że decyzja spłaca rząd wielkości szybciej w stosunku do pełnoprawnego warsztatu, którego pracownik wykonuje podobną ilość pracy.

Niestandardowe automaty vendingowe

Znane z wielu urządzeń znajdujących się w zatłoczonych miejscach zazwyczaj oferują standardowy zestaw usług - parzenia kawy lub sprzedaży żądanych produktów spożywczych, takich jak czekolada lub przekąski. Właściwe podejście rozszerzy funkcje takich urządzeń, zapewniając szybką i wygodną sprzedaż towarów. Na przykład:

 • gotowe bułki i półprodukty do ich przygotowania;
 • leki bez recepty;
 • gazety, książki i inne druki;
 • tworzenie zdjęć do dokumentów;
 • artykuły higieniczne, małe ubrania.

Należy rozważyć, gdzie umieścić system. Maksymalne korzyści i pozytywne reakcje publiczności zostaną osiągnięte tylko wtedy, gdy mechanizmy vendingowe zostaną zainstalowane w miejscach o wzmożonym ruchu.

Najczęściej mówimy o centrach handlowych, szpitalach, miejscach publicznych do rekreacji i rozrywki.

Agregatorzy popularnych usług

Dobra opcja dla dużych miast reprezentowanych przez wiele różnych usług. Istotą utworzenia agregatora jest otwarcie strony internetowej lub aplikacji mobilnej, w której gromadzone będą oferty różnych organizacji. Wśród opcji są:

 • lokalny catering;
 • usługi samochodowe;
 • firma kurierska;
 • lokalne sklepy internetowe.

Właściciel agregatora nawiązuje stosunki umowne z przedstawicielami biznesu. Otrzymując rodzaj reklamy, promują swoje usługi, płacąc niewielką prowizję za zamieszczanie ofert na stronie lub w aplikacji.

Ryzyko związane z otwarciem nietypowego biznesu

Każdy z proponowanych pomysłów cieszy się pewną popularnością za granicą, jednak w realiach rosyjskich przedsiębiorcy mogą napotykać problemy. Najważniejsze jest brak pożądanego popytu, a co za tym idzie niemożność odzyskania inwestycji.

Powyższe opcje pomysłów biznesowych z Europy w 2020 r. Są dość atrakcyjne, ale istnieje szansa na nieporozumienia z użytkownikami końcowymi, ponieważ dla nich innowacje są wciąż zbyt niezwykłe.

Ten niuans prowadzi do potrzeby marketingu wysokiej jakości, który może przekształcić się w wydatek.

Kolejnym problemem jest koordynacja projektów z urzędnikami państwowymi. Pomimo wielu reform małe firmy mają dziś do czynienia z potrzebą poszukiwania dodatkowych możliwości wsparcia finansowego. Ponadto wprowadzenie niektórych technologii wymaga koordynacji z władzami. W związku z takimi okolicznościami zaleca się przeprowadzenie dokładnego badania przed rozpoczęciem realizacji interesującego pomysłu na biznes.

Zobacz wideo z TOP 5 pomysłami biznesowymi, których jeszcze nie ma w Rosji: