Egzamin z chemii w 2020 r

Dla wszystkich, którzy zdadzą egzamin końcowy z chemii na USE 2020, zebraliśmy podstawowe informacje o tym, czy będą zmiany w strukturze CMM i formacie testu w nadchodzącym sezonie GIA-11, jaka będzie data w okresach wstępnym i głównym, jak zorganizować przygotowanie i kiedy możesz ponownie przystąpić do egzaminu.

Kto musi brać chemię?

Liczba obowiązkowych dyscyplin w 2020 r. Nie uległa zmianie, co oznacza, że ​​chemia, jak poprzednio, będzie jednym z egzaminów z wyboru.

W 2019 roku chemia była na 5 miejscu popularności. Spośród 720 000 uczestników USE 110 000 chciało uzyskać certyfikat z tego przedmiotu, z czego 89 000 to absolwenci 11 klas roku szkolnego 2018-2019.

W 2019 r. Średnia ocena świadectwa dyscypliny wynosiła 56,7 punktów. Istotny wpływ na wynik miała dość duża liczba egzaminatorów, którzy nie byli w stanie przekroczyć progu minimalnego - 14,4%. Ponad 80 punktów było w stanie zdobyć 11,5%.

Takie statystyki wskazują, że chemia nie jest najłatwiejszym egzaminem w 2020 r. I chociaż nie ma żadnych zmian w nowym sezonie, nie należy zapominać o dokładnych przygotowaniach.

Chemia jako egzamin z wyboru dla GIA 2020 powinna zostać wybrana, jeśli chcesz kontynuować szkolenie w takich obszarach jak:

 • medycyna i farmakologia;
 • chemia (jako nauka w całej jej różnorodności);
 • biochemia
 • ekologia;
 • agronomia
 • materiałoznawstwo (przemysł lekki);
 • budownictwo (niektóre specjalności inżynierskie);
 • Pedagogika (Wydział Chemii i Biologii).

Więcej informacji na temat certyfikatów, które należy złożyć przy przyjęciu, można znaleźć na stronie internetowej zainteresowanego uniwersytetu.

Data

W głównym okresie GIA 2020 na egzamin z chemii zarezerwowane są trzy terminy:

Testuj

Data

Dzień tygodnia

Egzamin podstawowy

08.06.20

poniedziałek

Rezerwa (chemia)

30.06.20

wtorek

Zarezerwuj (wszystkie przedmioty)

03.07.20

piątek

Należy pamiętać, że oprócz chemii w dzisiejszych czasach zakłada się egzamin z badań społecznych. Oznacza to, że ci, którzy chcą zdać oba przedmioty, będą musieli zdać egzamin z jednej z dyscyplin w okresie rezerwowym.

Ważne! We wrześniu 2020 r. Chemii nie można już odzyskać. Ostatni zwrot - 3 lipca (dzień rezerwowy okresu głównego).

Egzamin 2020

Ostatnie 3 lata Unified State Examination in Chemistry nie dotyczyły reform, a format testu dla 11-klasistów w 2020 roku będzie podobny do egzaminów 2019 i 2018. Według Olgi Vasilieva, którą podzielają eksperci z dziedziny edukacji i nauczycieli szkolnych, stabilność wymagań i niezmienność standardowych zadań powinny przyczynić się do lepszego szkolenia absolwentów.

Pierwszym etapem przygotowań do egzaminu końcowego jest zapoznanie się z dokumentami regulacyjnymi, regulaminem GIA-11, strukturą CMM oraz specyfiką oceny pracy egzaminacyjnej w 2020 roku.

Format i przepisy

W przypadku egzaminu 2020 istotne będą następujące podstawowe standardy:

 • czas trwania - 3 godziny 30 minut (210 minut);
 • liczba zadań - 35;
 • maksymalny wynik podstawowy - 60;
 • minimalna liczba punktów wymagana do uzyskania certyfikatu wynosi 36 (na 100);
 • dodatkowe materiały - kalkulator (bez możliwości programowania akcji) i 3 główne tabele: Mendelejew, rozpuszczalność soli i kwasów, a także elektrochemiczna seria naprężeń metalowych.

Struktura CMM

Pytania zaproponowane w bilecie obejmą 5 następujących głównych obszarów:

 1. podstawy teoretyczne;
 2. chemia nieorganiczna;
 3. chemia organiczna;
 4. metody wiedzy w chemii;
 5. wzory reakcji i równania.

Wszystkie 35 zadań zostanie rozdzielonych między dwie części pracy w następujący sposób:

Część

Ilość

Funkcja

І

29

Krótka odpowiedź

ІІ

6

Szczegółowa odpowiedź

Tak więc w pierwszej części egzaminowani spotkają się z 21 pytaniami na podstawowym poziomie trudności i 8 poziomami zaawansowanymi, a w drugiej części tylko 6 zadań o wysokim stopniu złożoności.

Chociaż oficjalnie FIPI ogłasza brak jakichkolwiek zmian, szczegółowy przegląd wersji demonstracyjnej KIM 2020 pokazuje pewne różnice. Tak więc w zadaniach nr 30 i 31 drugiej części:

 • Na liście zaproponowano 6 substancji (w 2019 r. Było ich 5);
 • nieznacznie zmienił brzmienie pytań;
 • wyjaśniono warunki reakcji, zawężając liczbę prawidłowych opcji odpowiedzi.

Czas pokaże, czy nowe sformułowanie pomoże absolwentom, czy jeszcze bardziej utrudni wykonanie jednego z najtrudniejszych zadań USE. Dokładnie jedna rzecz - podczas przygotowań do tego momentu warto zwrócić szczególną uwagę.

Klasyfikacja

Po perfekcyjnym wykonaniu wszystkich 35 zadań egzaminator będzie w stanie zdobyć 60 punktów podstawowych, które po tłumaczeniu zgodnie z ustaloną skalą będą interpretowane jako 100 punktów za certyfikat USE.

Podział maksymalnej liczby punktów za poprawną odpowiedź na pytania 1. i 2. bloku KIM będzie następujący:

Zgromadzone punkty

Pytania i zadania

1

№ 1-6, 11-15, 19-21, 26-29

2

№ 7-10, 16-18, 22-25, 30, 31

3

№ 35

4

№ 32, 34

5

№ 33

Pamiętaj, że odpowiedzi wpisane w formularzu nr 1 zostaną zeskanowane i sprawdzone automatycznie. Uważnie przeczytaj zasady i przykłady wypełniania formularza przedstawionego na początku KIM. Druga część pracy zostanie sprawdzona przez dwóch niezależnych ekspertów, kierujących się jasnymi instrukcjami opracowanymi przez FIPI. Jeśli opinie ekspertów znacznie się różnią, prace zostaną przekazane do badania trzeciemu specjalistowi, którego opinia będzie decydująca.

Chociaż oficjalnie wynik egzaminu nie jest tłumaczony na system 5-punktowy, taka tabela wciąż istnieje. Możesz dowiedzieć się, która klasa szkolna odpowiada twojemu wynikowi, kierując się następującymi zakresami zgodności:

Przygotowanie

Chemia, wraz z fizyką i matematyką, odnosi się do przedmiotów, których nie można się nauczyć „od zera” w ciągu kilku miesięcy, więc główny klucz do sukcesu dla absolwenta można nazwać systematycznym badaniem przedmiotu od pierwszych lat jego wprowadzania. Chociaż błędem będzie stwierdzenie, że na egzaminie chemicznym w 2020 r. Tylko uczniowie klas specjalistycznych mogą zostać uczniami szkół średnich, ponieważ każdy ma szansę uzyskać blisko 100 punktów, jeśli szkolenie rozpocznie się w odpowiednim czasie, a zajęcia są systematyczne.

Nauczyłeś się już podstaw zbliżającego się egzaminu i struktury KIM-ów. Dalsze kroki na drodze do sukcesu powinny być:

 • badanie podstaw teoretycznych na wszystkie tematy;
 • rozwiązywanie typowych zadań z otwartej bazy strony FIPI;
 • rozwiązania demonstracyjne na lata 2019 i 2020.

Na etapie przygotowawczym warto rozważyć zalecany czas wykonania określonego rodzaju zadania:

Poziom

Czas

Basic

2-3 minuty

Podwyższone

5-7 minut

Wysoki

10-15 minut

Jeśli zadania o wysokim poziomie trudności są dla Ciebie trudne, zobacz bezpłatne wykłady online doświadczonych nauczycieli i wersje demonstracyjne. Sugerujemy rozpoczęcie od szczegółowej analizy rozwiązania zadania nr 30:

Potrzebujesz nauczyciela? Możesz odpowiedzieć na to pytanie samodzielnie, rozwiązując jedną z opcji demonstracyjnych lub wykonując zadania z otwartego banku FIPI. Jeśli z łatwością poradzisz sobie z pojawiającymi się problemami, korzystając z teorii i praktycznych porad z dostępnych źródeł, a nauczyciel w szkole jest zawsze gotowy odpowiedzieć na twoje pytania, możesz skupić się na intensywnym samokształceniu.

Ale są chwile, kiedy bez pomocy doświadczonego nauczyciela możesz zapomnieć o dobrym wyniku. Potrzebujesz nauczyciela, jeśli:

 • istnieją znaczne luki w wiedzy;
 • trudno jest ci dostrzec materiał, gdy sam go studiujesz;
 • szybko tracisz motywację do przygotowania;
 • trudno ci zarezerwować czas na regularne zajęcia.

Możesz zrozumieć, czy egzamin Unified State Exam in Chemistry jest dla Ciebie osobiście trudny, czy nie, patrząc na przegląd wersji demo 2020:

Obejrzyj wideo: PRZECIEKI MATURALNE 2019 (Październik 2019).