Zasłony do kuchni w 2020 r .: nowości

Rozpocząłeś wspaniałą naprawę lub po prostu chcesz coś zmienić we wnętrzu - dowiedz się, jak wybrać piękne i funkcjonalne zasłony w kuchni, które modele będą u szczytu popularności w 2020 r., I co jest ciekawego w nowoczesnych wiadomościach.

Problem z wyborem

Wybierając zasłony do kuchni, oprócz obecnych trendów projektowych 2020 roku, przedstawionych na zdjęciu, należy wziąć pod uwagę:

  • paleta kolorów;
  • wymiary otworu okiennego i samej kuchni;
  • funkcjonalność i praktyczność.
Pamiętaj, że kuchnia to pokój o specjalnych warunkach, a tekstylny wystrój okna będzie musiał być prany częściej niż tiul i zasłony w sypialni, pokoju dziecinnym lub salonie.

Rzeczywiste modele

W zależności od wnętrza możesz wybrać szeroki wybór zasłon w kuchni, ponieważ moda 2020 oferuje zarówno klasyczne, jak i nowoczesne opcje.

Krótkie (retro)

Do wnętrz z małymi otworami okiennymi zaprojektowanymi w stylu wiejskim lub prowansalskim idealne są krótkie modele ozdobione marszczeniami, falbankami lub frędzlami. Ta konstrukcja okna wygląda prosto, ale bardzo elegancko.

Dziś można znaleźć wiele odmian na temat krótkiej zasłony do kuchni - zdjęcie pokazuje najbardziej aktualne modele 2020, których projekt będzie punktem kulminacyjnym twojego wnętrza:

  • wiosło lub singiel;
  • na pętlach, na pierścieniach lub w przelotkach;
  • z wdzięcznymi przechwytywaniami, kreatywnym wystrojem i kolorowymi nadrukami.

Wśród kolorów w 2020 roku tradycyjnie istotne będą motywy komórkowe i florystyczne (kwiaty, winorośl, owoce i jagody), a także rysunki „motywy kuchenne”, wśród których najpopularniejsze ziarna kawy i wszystko związane z tym aromatycznym napojem będą miały znaczenie.

Wykonane na zamówienie zasłony fotograficzne wyglądają niesamowicie pięknie, a dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii drukowania na tkaninie można umieścić dowolny obraz, który sprawi, że Twoja kuchnia będzie naprawdę wyjątkowa.

Roman

Jest to oryginalna interpretacja krótkiego modelu, który jest płótnem z poprzecznymi listwami. Dzięki prostemu mechanizmowi taką zasłonę można podnieść i zamocować na dowolnej wysokości. Ponadto podczas transformacji tkanina tworzy piękne falopodobne fałdy, co nadaje oknu bardzo interesujący wygląd.

Jedyną wadą rzymskich zasłon jest cena, która wynika z kosztu samego mechanizmu transformacji.

Klasyczny - Tiul i Zasłony

Dekoracja okna z przezroczystym tiulem i zasłonami zaciemniającymi wykonanymi z tkaniny zasłonowej to uniwersalna opcja, którą można polecić nie tylko w przedpokoju lub sypialni. Takie tkaniny będą służyć jako dekoracja przestronnej kuchni w klasycznym stylu, a także kuchni z jadalnią.

Warto zauważyć, że dziś bardzo popularne jest połączenie klasycznych ciężkich zasłon i półprzezroczystych rzymskich zasłon. Ta kombinacja wygląda bardzo nietypowo, a jednocześnie spektakularnie. Wielu nawet zamawia takie zasłony na korytarzu, ale nadal połączone nowości w 2020 roku lepiej powiesić w kuchni. Sugerujemy ocenę na zdjęciu, jak może wyglądać okno zaprojektowane w tym stylu.

Japoński

Osobliwością tego rodzaju dekoracji okien jest to, że dekoracja okna składa się z oddzielnych pasków tkaniny, których szerokość może wynosić od 40 do 150 cm. Długość może być również inna. W zależności od życzeń klienta takie zasłony mogą być długie (do podłogi), krótkie (na parapecie) lub schodkowe.

Ponieważ każdy z pasków może poruszać się wzdłuż prowadnicy niezależnie od innych, możesz łatwo przekształcić wnętrze, zmieniając wygląd okna w kilka sekund.

Japońskie zasłony, których projekt pokazano na zdjęciu, harmonijnie wpasują się w obecne wnętrza 2020 roku (minimalizm, loft, nowoczesny), a Twoi goście z pewnością docenią funkcjonalność, praktyczność i niezwykły design takiej nowości.

Wątek

Kolejne niezwykłe rozwiązanie dla kreatywnych ludzi, którzy szukają niezwykłego rozwiązania dla wnętrza. Projektanci udowodnili, że w 2020 r. Takie zasłony można bezpiecznie kupić nie tylko w salonie, ale także w kuchni, wykorzystując jako wystrój mono lub łącząc inne nowoczesne modele z nitkami.

Możesz podkreślić oryginalność rozwiązania projektowego za pomocą stylowych przetworników. W rzeczywistości kurtyna z włókien stanowi najszersze pole twórczości, ponieważ nici opadające jak wodospad można układać w skomplikowane tkaniny, tworząc własne arcydzieła.

Nici można również łączyć z lambrekinami lub obrazami japońskimi. Zwróć uwagę na zdjęcie, jak pięknie, nietypowo i stylowo wyglądają takie kombinacje.

Rolety

W nowoczesnym stylu taki kierunek dekoracji okien, jak rolety, wyróżnia się osobno. Takie funkcjonalne zasłony można dziś znaleźć nie tylko w biurach, biurach domowych i pokojach dziecięcych. Wiele rodzajów rolet można zintegrować z wnętrzem kuchni.

Roll

Zdecydowanie najbardziej odpowiednie w projektowaniu klasycznej kuchni będą rolety. Nie zajmują dużo miejsca, doskonale chronią przed wścibskimi oczami i pozwalają obejść się bez ciężkich zasłon.

Warto zauważyć, że rolety mogą być używane jako jedyny wystrój okna lub mogą być łączone z lekką organzą, lambrekinem lub, na przykład, rzymskimi zasłonami.

Pionowa

We wnętrzu kuchni również rolety pionowe będą wyglądać stylowo i nowocześnie. W zależności od życzeń klienta, wielu producentów takich zasłon jest gotowych wykonać proste, kolorowe, drukowane modele, a nawet zastosować dowolny wzór na powierzchni żaluzji.

Jedyną wadą tego rozwiązania jest trudna konserwacja listew tekstylnych. Nie zaleca się używania żaluzji poziomych, jeśli okno znajduje się w pobliżu pieca, ponieważ bardzo trudno będzie oczyścić blaszki tłuszczu, które osiadają podczas gotowania.

Klasyczny poziomy

Plastikowe i metalowe żaluzje poziome od dawna są w naszej ofercie. Oczywiście dziś nie można ich już nazywać innowacyjnymi, a szczególnie stylowymi, ale z punktu widzenia praktyczności takie modele nie mają sobie równych. Są łatwe do mycia i czyszczenia z wszelkich zanieczyszczeń, są trwałe i mają doskonałą funkcjonalność.

Możesz połączyć piękno z praktycznością, zamawiając poziome żaluzje z wzorem lub uzupełniając równinę pięknym tiulem z jasnym nadrukiem.

Zobacz także wideo na temat wyboru funkcjonalnych i pięknych zasłon do kuchni:

Obejrzyj wideo: Jaki jest faktyczny stan firm i gospodarki? Przegląd akcji GPW Marcina Tuszkiewicza Squaber (Listopad 2019).