Karnawał w Brazylii w 2020 roku

Brazylijski karnawał w Rio de Janeiro to jedno z najjaśniejszych wydarzeń na całym świecie. Przygotowania trwają przez cały rok, a wybitni projektanci i projektanci biorą udział w tworzeniu dekoracji, strojów, które pobudzają umysły i wyobraźnię. Wszyscy uczestnicy, goście festiwalu, będą mogli zanurzyć się w niezwykłej atmosferze urokliwych tańców.

W 2020 r. Daty karnawału w Brazylii przypadają na okres od 21 do 26 lutego.

Stolica kraju stanie się prawdziwym rajem kwiatów, piór, biżuterii.

Kiedy będzie karnawał w Rio

Terminy karnawału zmieniają się co roku. Wynika to z faktu, że są one powiązane z określonym okresem kalendarzowym - Wielkim Postem. Akcja w Brazylii zawsze zaczyna się w sobotę, poprzedzającą jej początek. Cały festiwal trwa pięć dni i kończy się w środę, którą sami Brazylijczycy nazywają „popielatym”. Jednak w rzeczywistości ekstrawagancja trwa znacznie dłużej. Aby zaplanować interesującą wycieczkę do Brazylii, musisz dowiedzieć się, kiedy będzie karnawał w Rio, zamawiając wycieczkę.

Program słynnej akcji teatralnej obejmuje:

  • odkrycie;
  • parada szkół dla dzieci zaangażowanych w naukę samby;
  • piłka gejowska w kostiumach;
  • Parada Mistrzów Szkoły;
  • stałe strony z dyskotekami;
  • konkurencja między grupami ulicznymi;
  • piłki

Najbardziej uderzającym wydarzeniem jest koronacja i przekazanie kluczy miasta królowi. Od tego momentu Rio jest własnością uczestników karnawału od tygodnia. Aby nie przegapić najciekawszego, spróbuj z wyprzedzeniem obejrzeć cały program festiwalu, wybierz najbardziej ekstrawaganckie występy.

Esencja karnawału

Nie można z całą pewnością stwierdzić, skąd wzięła się tradycja wakacji. Ktoś mówi o afrykańskim pochodzeniu, inni uważają, że korzenie sięgają starożytnego Rzymu w Grecji. Inną opcją jest porównanie karnawału w Brazylii z „zabawnymi” dniami Portugalczyków, ponieważ to oni w największym stopniu przyczynili się do rozwoju i powstania kraju.

Nasi rodacy często nazywają akcję „Maslenitsa w brazylijskim stylu”. Czas się zbiega, masa uroczystości. Chociaż liczba osób karnawał wygrywa wiele razy. Ludzie zaczynają przygotowywać się do nowego spaceru zaraz po zakończeniu poprzedniego.

Pomimo dużej liczby wydarzeń ogłoszonych w dniu karnawału w Brazylii w 2020 roku, jego istotą pozostaje konkurencja między szkołami samby. Przez cały rok studenci ćwiczą ruchy, wybierają stroje, przedstawicieli.

Codziennie działa około sześciu organizacji. W sumie jest to od pięciu do ośmiu platform z tysiącami osób. Uczestnicy starannie wymyślają biżuterię, kostiumy, wypompowują umiejętności taneczne, ponieważ nagrodą dla najlepszych będzie udział w finałowej paradzie mistrzów. Wydajność jednej szkoły jest podana nieco mniej niż półtorej godziny, więc będzie wystarczająco dużo czasu na zabawę.

Przedstawione liczby są oceniane przez ścisłe jury składające się z 40 osób. Są one podzielone na 10 grup po cztery. Głosowanie, ocena odbywa się na żywo. Widzowie, członkowie jury znajdują się na platformie o pojemności około 9 tysięcy osób, tradycyjnie zlokalizowanej w rejonie Estacio.

Nie mniej żywe niż sama konkurencja jest świętowanie zwycięzców. Oprócz wręczania prezentów, nagród pieniężnych, nagrodę towarzyszą kolorowe saluty. Ostatniego dnia trzy szkoły, które zdobyły nagrody, przeminęły ostatni raz ulicami Rio. Wszyscy przybysze będą mogli oglądać niesamowitą akcję zwycięzców z muzyki, piór, różnorodnych jasnych kolorów, zdolnych do poczucia wakacji o niewiarygodnych proporcjach.

Karnawał odbędzie się w każdych warunkach

Na festiwal nic nie ma wpływu: ani sytuacja gospodarcza, ani polityczna, ponieważ tydzień festiwalu przynosi skarbowi znaczne kwoty. W Rio gromadzą się nie tylko turyści, których liczba wynosi setki tysięcy, ale także lokalni mieszkańcy z całego kraju.

Odwiedzanie Brazylii pod koniec lutego - początek marca od dawna było „niebieskim” marzeniem wielu osób. Atmosfera wakacyjnej gorączki obejmuje cały kraj. Starają się organizować mini-festiwale w prawie każdym mieście, ale festiwal samby w Rio był i pozostaje najbardziej ambitny.

Odwiedzając karnawał w Brazylii, nigdy nie zapomnisz o wiecznych wakacjach panujących wokół nastroju i nieskrępowanej zabawy.

Zobacz wideo z najważniejszymi wydarzeniami karnawału w 2019 roku:

Obejrzyj wideo: Rio Carnival 2019 HD - Floats & Dancers. Brazilian Carnival. The Samba Schools Parade (Styczeń 2020).

Zostaw Swój Komentarz