ZASTOSOWANIE w biologii w 2020 r

Nadszedł nowy rok akademicki i nadszedł czas, aby omówić, jakie zmiany wpłyną na egzamin z biologii w 2020 r., Jaka będzie struktura nowych KIM, kiedy poznana zostanie dokładna data wczesnych i głównych okresów oraz co według doświadczonych nauczycieli powinno być przygotowane.

Czy powinienem brać biologię?

W 2020 r. Egzamin z biologii będzie jedną z dyscyplin z wyboru. Przedmiot będzie obowiązkowy dla tych, którzy planują ubiegać się o przyjęcie na uniwersytety medyczne, a także chcą połączyć życie z ekologią, biochemią, psychologią, projektowaniem krajobrazu, agronomią, medycyną weterynaryjną lub paleontologią.

W 2019 r. Dyscyplina ta została zdana jako egzamin elekcyjny przez 160 000 osób, z których 123 600 to absolwenci 2019 r., Co plasuje ten temat na pewnej trzeciej pozycji na liście popularności (po studiach społecznych i fizyce).

Jednocześnie średnia ocena certyfikatu wyniosła 52,2, a odsetek uczniów szkół średnich, którzy wykazali wynik na poziomie 80-100 punktów, tylko 5,6%. Takie statystyki wskazują, że absolwenci nie doceniają złożoności egzaminu z biologii, uważają przedmiot za wystarczająco prosty i nie zwracają należytej uwagi na przygotowanie.

Niemniej jednak, aby zostać dopuszczonym do notowania uniwersytetów stołecznych, należy wykazać wynik 90–95 punktów, a na mniej popularnych uniwersytetach regionalnych Rosji nie mniej niż 65 punktów. W takim przypadku najczęściej potrzebna jest kombinacja chemii i biologii, aw niektórych obszarach chcą zobaczyć certyfikat z matematyki specjalistycznej wraz z biologią.

Data

Kalendarz GIA na nowy rok akademicki, przedstawiony przez Krawcowa, wskazuje następujące daty Unified State Examination in Biology w ramach głównej sesji 2020:

Główna data

Zarezerwuj

4 czerwca 2020 r

(czwartek)

20 czerwca 2020 r

(piątek)

3 lipca 2020 r

(piątek)

Jaka będzie data egzaminu we wczesnym okresie, stanie się znana bliżej listopada 2019 r., Kiedy projekt pełnego kalendarza GIA 2020 zostanie oficjalnie zatwierdzony.

Należy pamiętać, że w kalendarzu tego samego dnia są dwa przedmioty - historia i biologia. Jeśli zdecydujesz się na obie dyscypliny, jedna z nich będzie musiała zostać zdjęta w dniu rezerwy.

Ważne! Jeśli wymagana jest poprawka, pospiesz się, aby napisać oświadczenie w dniach rezerwowych w czerwcu i lipcu, ponieważ we wrześniu próbuje się poprawić wynik tylko w przypadku przedmiotów obowiązkowych.

Funkcje testu w 2020 r

Zgodnie z informacjami podanymi na stronie internetowej FIPI egzamin z biologii w 2020 r. Nie zostanie poddany przeglądowi, a szkolenie absolwentów powinno stać się łatwiejsze ze względu na zachowanie jednolitego systemu wymagań i struktury KIM.

Ale zrozummy wszystko bardziej szczegółowo.

Format i przepisy

Latem zgłoszono propozycje przywrócenia GIA do murów szkolnych. Sądząc jednak z dostępnych informacji, egzaminy na rok 2020 odbędą się, jak zawsze, w certyfikowanych ośrodkach testowych USE.

Następujące normy pozostaną niezmienione:

 • czas trwania testu - 3,5 godziny (210 minut);
 • KIM ma tylko 28 pytań;
 • najwyższy wynik pierwotny to 58;
 • minimalny znak certyfikatu - w 36 ze 100 maksymalnie możliwych;
 • Brak dodatkowych materiałów i urządzeń autoryzowanych do użytku.

Jak widać, nie ma zmian w formacie i przepisach egzaminu z biologii z 2020 roku. Podobnie jak w 2019 r. Zadania obejmą wszystkie 7 głównych bloków studiowanych na szkolnym kursie:

Struktura KIM

Proponowane 28 zadań zostanie podzielonych między dwie części pracy w następujący sposób:

Część

Ilość

Rodzaj pytania

1

21

Krótka odpowiedź

2

7

Szczegółowa odpowiedź

Ponadto, wśród zadań pierwszej części, uczniowie napotkają takie pytania:

 • 6 - do wielokrotnego wyboru;
 • 6 - dla wzajemnej zgodności;
 • 3 - w celu przywrócenia sekwencji;
 • 2 - w cytologii;
 • 2 - w celu uzupełnienia tabel;
 • 1 - w celu uzupełnienia programu ”
 • 1 - do analizy informacji graficznych

Podział zadań według poziomów trudności będzie następujący:

Klasyfikacja

Jako maksymalnie za wykonanie wszystkich 28 zadań biologii KIM, egzaminator może zdobyć 58 punktów podstawowych, co będzie interpretowane jako wynik 100 punktów certyfikatu.

Nie ma żadnych zmian w ocenie Unified State Examination 2020 w biologii!

Podział punktów podstawowych między wszystkie cele biletu będzie następujący:

Ocena

Misje

1

№  1-3, 6

2

№  4-5, 7-22

3

№ 23-28

Zatem za wykonanie 21 zadań z pierwszego bloku możesz zdobyć maksymalnie 38 punktów, a kolejne 20 - za 7 zadań z drugiej części.

Jak widać, pytania o wysokim stopniu złożoności dają 34% całkowitego wyniku i bez nich nie można uzyskać wysokiego wyniku, niezbędnego do wejścia do budżetu.

Możesz dowiedzieć się, w której klasie szkolnej wyniki egzaminu są, korzystając z nieoficjalnej tabeli tłumaczeń:

Przygotowanie

Biologia jest interesującym i wieloaspektowym przedmiotem, co stanowi jej główną trudność. Aby osiągnąć wysoki wynik, konieczne jest dokładne przygotowanie, składające się z tak ważnych punktów, jak:

 • zapoznanie się z kryteriami oceny pracy egzaminacyjnej;
 • powtórzenie teorii (pojęcia i terminologia);
 • ustalenie umiejętności pracy z różnymi materiałami graficznymi, schematami i tabelami;
 • rozwiązywanie opcji demo na lata 2019 i 2020.

Na etapie pracy z teorią pomogą gotowe, drukowane publikacje FIPI, w których podstawowe informacje na ten temat są zwięźle i łatwo opisane. Możesz przećwiczyć rozwiązywanie typowych problemów za pomocą gotowego banku zadań FIPI lub kolekcji testów USE w 2019 i 2020 roku.

Chociaż w 2020 r. Zmiany nie wpłyną na bilety USE, w ubiegłym sezonie było ich całkiem sporo, ponieważ biologia została zreformowana wraz z innymi podmiotami GIA. Dlatego nie powinieneś polegać na materiałach opracowanych do egzaminów w 2018 roku i wcześniejszych wersjach.

Jeśli podczas powtórzenia jeden z tematów okaże się trudny do zauważenia, pomogą tutoriale wideo, w których doświadczeni nauczyciele chętnie opowiadają o najtrudniejszych tematach z kursu biologii. Ponadto nie będzie zbyteczne zapoznawanie się z analizą zadań, które są oferowane na stronach demonstracyjnych KIM-ów. Zalecamy obejrzenie jednej z poniższych lekcji wideo:

Obejrzyj wideo: Spotkanie informacyjnego dot. III konkursu w ramach Działania . PO PC 2014-2020 część 1. (Luty 2020).

Zostaw Swój Komentarz