Nowy Ravon 2019-2020

Marka Ravon jest dość młoda, ale już znana w wielu krajach, planuje wypuszczenie nowych modeli i aktualizację swojej linii samochodów w latach 2019-2020, co powinno przyciągnąć uwagę kupujących, którzy chcą kupić niedrogi, ale nowoczesny samochód pod względem wzornictwa i wyposażenia.

Samochody Ravon pojawiły się na rynku w 2015 roku w wyniku rebrandingu przez uzbecką firmę UzDaewooAuto. Wyposażenie całej gamy modeli producenta obejmuje sprawdzone w czasie i znane dla krajowych kierowców samochody General Motors. Chociaż początkowo zakres produkowanych modeli jest raczej ograniczony, nadchodząca aktualizacja powinna poszerzyć horyzonty firmy, obejmując nowe nisze na rynku motoryzacyjnym.

R2 (Spark)

Najbardziej kompaktowym modelem, który firma dostarcza do Rosji, jest budżetowy kompaktowy samochód R2. Samochód osobowy 2019 jest oparty na małym hatchbacku Chevrolet Spark.

Pomimo swoich miniaturowych rozmiarów samochód otrzymał jasny design, który tworzy agresywny i szybki wizerunek zewnętrzny. Projektantom firmy udało się osiągnąć taki wynik, stosując następujące rozwiązania:

 • ogromne reflektory;
 • duża kratka;
 • górne szyny;
 • szybkie linie tłoczenia z przodu;
 • tylny spojler ze zintegrowanym światłem hamowania.

Wewnątrz R2 ma zwartą architekturę, ale trzech pasażerów siedzących z tyłu będzie ciasno. W aranżacji wnętrz zastosowano niedrogie materiały wykończeniowe, wśród których przeważa lakierowany plastik i tkanina odporna na zużycie.

Wśród urządzeń zaprojektowanych do wyposażenia subkompaktu można wymienić:

 • 6 poduszek powietrznych;
 • 14-calowe koła
 • klimatyzacja;
 • czujniki parkowania;
 • akcesoria zasilające.

1,3-litrowy silnik benzynowy o pojemności 86 litrów jest zainstalowany jako silnik. s Napęd na przednie koła jest wyposażony w czteropasmową automatyczną skrzynię biegów.

R3 (Nexia)

R3 to zupełnie nowy samochód osobowy w linii modelowej 2019. Producent planuje stworzyć z nowego następcy popularnego samochodu kompaktowego Nexia.

Wygląd zewnętrzny R3 oparty jest na karoserii Chevroleta Aveo pod indeksem T250. Jednocześnie dokonano kluczowych aktualizacji przed nową Nexią, co pozwoliło nam stworzyć nowoczesny i rozpoznawalny wygląd samochodu osobowego.

Kabina ma przednie fotele z mocno bocznym podparciem i licznymi regulacjami, wielofunkcyjną kierownicę i klasyczną deskę rozdzielczą z okrągłymi tarczami. Układ wnętrza salonów zapewnia pasażerom o wysokim wzroście komfort. Zastosowanie wysokiej jakości tworzywa sztucznego i odpornego na zużycie materiału dominuje w dekoracji wnętrz.

W przypadku R3 zaprojektowano tylko jeden silnik benzynowy o pojemności 106 sił. Przekładnia napędu na przednie koła może być wyposażona w 6-zakresową automatyczną lub 5-biegową manualną skrzynię biegów. Na rynku krajowym samochód będzie sprzedawany w czterech opcjach wyposażenia o początkowym koszcie 650 000 rubli.

R4 (kobalt)

2019 R4 to klasyczny sedan dla miasta, opracowany na podstawie popularnego samochodu osobowego Chevrolet Cobalt. Wygląd samochodu nie można nazwać jasnym, ale biorąc pod uwagę klasę budżetową subkompaktu, wygląda całkiem ładnie.

Firma Ravon położyła główny nacisk na ten model na wysoki komfort w kabinie, który zapewnia przede wszystkim odpowiednio duże wymiary. Wymiary R4 to:

Długość

4 480 mm

Szerokość

1740 mm

Wysokość

1510 mm

Rozstaw osi

2 620 mm

Ponadto cechy miejskiego sedana obejmują duży bagażnik, który wynosi 565 litrów.

1,5-litrowy silnik benzynowy o pojemności 106 litrów jest przeznaczony do wyposażenia. z., a dla napędu na przednie koła są dwie skrzynie biegów: 5-biegowa manualna skrzynia biegów i 6-zakresowa automatyczna skrzynia biegów.

W markowych salonach samochód będzie dostępny w czterech opcjach konfiguracji, a cena wywoławcza wynosi 678,000 rubli.

R5 (Cruze)

W 2020 r. Ravon planuje rozpocząć produkcję sedana klasy C pod nazwą P5. Podstawą tego modelu będzie Chevrolet Cruze. W przypadku uzbeckiej wersji samochodu planowana jest zmiana stylizacji kosmetycznej, której wyniki zmienią kształt optyki głowy i kratki.

Wnętrze nowości, podobnie jak inne i na innych maszynach firmy, zyska dobrą architekturę i niedrogie wysokiej jakości materiały wykończeniowe, co odpowiada segmentowi budżetowemu modelu. Zasięg jednostek mocy będzie reprezentowany przez dwa silniki o mocy 106 i 141 sił.

Wśród możliwych urządzeń zaprojektowanych do wyposażenia P5 są:

 • 15-calowe felgi aluminiowe
 • cztery poduszki powietrzne;
 • kompleks multimedialny;
 • akcesoria pełnej mocy;
 • nowoczesny system audio;
 • kontrola klimatu

Ostateczna wersja konfiguracji i koszt producenta samochodu osobowego zostaną ogłoszone później. Według ekspertów początkowy koszt sedana rozpocznie się od 750 000 rubli.

Tracker Ravon

Pod koniec 2019 roku firma rozpocznie montaż pierwszego crossovera opartego na Chevrolet Tracker. Dlatego wygląd nowego produktu praktycznie nie różni się od modelu podstawowego i charakteryzuje się harmonijną sylwetką z dynamicznymi funkcjami.

Wymiary uzbeckiej wersji maszyny są w pełni zgodne z Chevrolet Tracker i wynoszą:

Długość

4 250 mm

Szerokość

1790 mm

Wysokość

1670 mm

Rozstaw osi

2560 mm

Wyprzedaż

168 mm

Na zwrotnicy zostanie zainstalowany silnik o pojemności 140 litrów. s (objętość 1,8 l). Napęd na przednie koła będzie wyposażony w 5-biegową automatyczną skrzynię biegów.

Wśród urządzeń do kompletacji można zidentyfikować:

 • system multimedialny z 7-calowym wyświetlaczem;
 • klimatyzacja;
 • 6 poduszek powietrznych;
 • tempomat;
 • Podgrzewane lusterka i wszystkie siedzenia.

Przybliżona cena Ravon Tracker 2019-2020 rozpocznie się od 900 000 rubli.

Wniosek

Aktualizując ofertę modeli, Ravon nadal przestrzega zasady tworzenia tanich i wysokiej jakości samochodów, co potwierdzają nowe produkty planowane do produkcji na lata 2019-2020.

Zobacz także prezentację nowych modeli Ravon, która odbyła się 2 lipca 19 w Kazachstanie:

Obejrzyj wideo: UZ RAVON SPARK 2020 (Październik 2019).