Szkarłatne żagle w 2020 roku

Najbardziej niezwykłe i spektakularne święto absolwentów Petersburga obchodzone jest w sobotę, najbliższą najbielszej nocy, zwykle pod koniec czerwca. Nie ma określonej daty, ponieważ jest bezpośrednio związany z datami egzaminów i ostatnich połączeń. Skąd wzięła się ta nazwa, historia pojawienia się, a także data czerwonych żagli w 2020 r., Powiemy w tym artykule.

Historia wakacji

Za datę urodzenia uważa się 28 czerwca 1968 r., Kiedy z inicjatywy kilku grup absolwentów na wodach rzeki Newy odbyło się pierwsze wydarzenie, które zgromadziło ponad 25 000 studentów. Dlaczego właśnie nasyp? Tradycja spotkania świtu w naturze istnieje od wielu lat, a Neva była najpiękniejszym i najbardziej odpowiednim miejscem.

Temat zaczerpnął z opowieści o tym samym nazwisku Alexander Green, gdy dziewczyna Assol czekała na pływanie kapitana. Pomysł okazał się tak inspirujący, że dokładnie rok później impreza staje się oficjalna, a nazwa „Szkarłatne Żagle” pozostaje na bieżąco. Z czasem skala staje się coraz większa, coraz więcej osób przybywa do Petersburga, aby zobaczyć ten intrygujący statek z żaglami.

W obawie przed ogromnymi zatorami w 1979 r. Wakacje zostały objęte zakazem i istniały do ​​2005 r.

Szkarłatne żagle dzisiaj

Pomysł ożywienia wakacji należy do V.V. Putinowi wraz z gubernatorem odnawiają tę tradycję. Od około 15 lat festiwal odbywa się rok po roku, a obecnie odbywa się na dużą skalę koncert muzyczny na wodzie z wykorzystaniem podstawowych technologii multimedialnych. Uroczystość składa się z dwóch etapów:

  1. koncert odbywający się na Placu Pałacowym;
  2. pokaz pirotechniczny, w którym bierze udział statek z czerwonymi żaglami, płynący do muzyki.

Szkarłatne żagle mają swoje motto: „Razem z Rosją!”. Miasto ma nadzieję na młodsze pokolenie, wysyła je do dorosłości. „Hymn dla wielkich ludzi” stał się głównym muzycznym symbolem.

W historii festiwalu statki wielokrotnie się zmieniały. W latach 1970–1979 Kodor płynął wzdłuż rzeki, a następnie Standart i Młody Bałtyk, a do zeszłego roku Tre Conor był ozdobiony szkarłatnymi żaglami.

W 2019 r.Rosja została zastąpiona przez żaglowiec, który według wstępnych danych zakończy także imprezę Scarlet Sails 2020.

Został specjalnie nabyty jako symbol motta, ma największe żagle, może również poruszać się na silniku, a prędkość może osiągnąć nawet 9 węzłów.

Oprócz piękna statek musi mieć dobrą zwrotność i odpowiedzialny zespół. Pomimo prostoty wydarzeń, dość trudno jest żeglować wzdłuż wąskiej Newy ze zmienną różą wiatrów, i musisz dostać się do tego rodzaju muzyki, więc musisz wykonywać znane polecenia wiele razy szybciej. Bezpieczeństwo pozostaje najważniejsze, dlatego podczas uroczystości na brzegu ukryta jest cała flotylla: holownik bezpieczeństwa, 2 duże prędkości i 6 małych łodzi.

Oczekiwana data urlopu

Data czerwonych żagli w 2020 r. Pozostaje otwarta, będzie znana za kilka miesięcy, kiedy terminy egzaminów zostaną zrozumiane.

Biorąc pod uwagę doświadczenia ostatnich lat i wiedząc, że Szkarłatne Żagle zwykle mijają w sobotę lub niedzielę, można założyć, że będzie to w dniach 20 i 21 czerwca lub 27 i 28 czerwca.

Na koncert, który odbędzie się na Placu Pałacowym, można dotrzeć tylko za zaproszeniem, które wysyłają do szkół na kilka dni przed uroczystością.

Długo oczekiwany pojawienie się bryg w oddali nad brzegiem Newy jest najbardziej uroczym momentem wieczoru. Mały, ale kolorowy program na długo pozostaje w pamięci, a piękny fajerwerk w towarzystwie muzyki symbolizuje koniec uroczystości i beztroski rok szkolny.

Zobacz wideo Happy Scarlet Sails 2019:

Przeczytaj także: