Ile emerytury wzrośnie w 2020 r

W ciągu najbliższych pięciu lat emerytura obywateli Rosji znacznie wzrośnie. O ile dodatek wzrośnie w nadchodzącym 2020 roku, podnieca nie tylko obecnych emerytów, ale także osoby w wieku przedemerytalnym. Jednak harmonogram indeksacji został zatwierdzony do 2024 r., A rząd nie ma powodu, aby odstępować od zamierzonego kursu. Każdy emeryt może samodzielnie obliczyć wielkość przyszłych płatności.

Ważne zmiany

Jesienią 2018 r.Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin podpisał ustawę o podwyższeniu wieku emerytalnego. Dokument zawiera kilka innych ważnych zmian w rosyjskim ustawodawstwie emerytalnym. Najważniejsze z nich weszły w życie już w 2019 roku. Próg wieku emerytalnego znacznie wzrósł zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Teraz obywatele wszystkich zawodów, z wyjątkiem listy preferencyjnej, będą zmuszeni do pracy o 5 lat dłużej. Mężczyźni będą mogli zakończyć aktywność zawodową w wieku 65 lat, a kobiety w wieku 60 lat. Wzrost będzie stopniowy, z okresem przejściowym do 2024 r.

Ponadto dokument określa warunki niezbędne do uzyskania prawa do naliczania świadczeń. Od stycznia 2019 r. Przejście na emeryturę jest możliwe z zastrzeżeniem trzech punktów:

  • osiągnięcie wieku emerytalnego;
  • Minimalna długość usługi (długość usługi);
  • obecność wystarczającej liczby punktów emerytalnych.

Dla obywateli związanych z pracą w trudnych i niebezpiecznych warunkach pracy zostały zachowane limity starości. A w przypadku emerytów rząd zachował wszystkie świadczenia i środki pomocy społecznej, które opierają się na osiągnięciu wieku emerytalnego (świadczenia podróżne, leki, zwolnienia podatkowe itp.).

Oprócz podniesienia wieku do wyjazdu na wakacje ustawa nr 350-FZ z 10/08/2018 przewiduje podwyższenie świadczeń emerytalnych zgodnie ze specjalnym harmonogramem. Do 2024 r. Będą one indeksowane co roku o kwotę wyższą niż stopa inflacji zgodnie ze wstępnymi prognozami. Procentowa ekspresja dodatków znajduje odzwierciedlenie w tekście ustawy federalnej za okres od 2019 r. Do 2024 r. Oznacza to, że wielkość emerytury jest już znana przez następne pięć lat. Średni wzrost płatności w latach 2019-2024 wyniesie 1 tysiąc rubli. rocznie. Tak więc rząd planuje podnieść średnią emeryturę do 24 tysięcy rubli do 2024 r.

Od 2019 r. Wznowiono suplementy emerytalne dla mieszkańców wsi. Premia w wysokości 25% od stałej płatności przysługuje obywatelom mającym co najmniej 30-letnie doświadczenie na wsi. Ponadto warunkiem otrzymania „płatności na wsi” jest: zamieszkanie na wsi i zwolnienie z miejsca pracy.

Do kogo i ile wzrośnie emerytura

Wzrost świadczeń emerytalnych w 2020 r. Wpłynie tylko na emerytów, którzy zaprzestali zatrudnienia. W przypadku emerytów niepracujących przeliczenie płatności w większym stopniu nastąpi automatycznie od 1 stycznia. Procentowy wzrost, zgodnie z ustalonym harmonogramem, wyniesie 6,6%. Oznacza to, że wielkość współczynnika emerytalnego wzrośnie do 93 rubli, z 87,24 rubli. ten pierwszy. Rozmiar stałej płatności wyniesie 5686,28 rubli. Średnia emerytura w Rosji w 2020 r. Po wzroście wyniesie 16 284 rubli. Wzrost dla każdego konkretnego emeryta będzie inny. Jego wartość zależy od wielkości bieżących płatności w 2019 r.

W przypadku pracujących emerytów nie przewiduje się podwyżki. Przypomnijmy, że indeksacja płatności dla tej kategorii obywateli została zamrożona od 2016 r. Jak dotąd bezpośrednie plany rządu nie mają zamiaru eliminować tabu. W przypadku emerytów i rencistów, którzy nadal pracują w 2020 r., Nastąpi zwiększenie płatności poprzez ponowne obliczenie doświadczenia zawodowego. Każdego roku wzrost jest obliczany automatycznie od 1 sierpnia. Po zwolnieniu z pracy emerytura ubezpieczeniowa będzie indeksowana od następnego miesiąca po zwolnieniu. Wartość preindeksacji będzie równa sumie wszystkich nieodebranych promocji.

To, o ile zwiększą płatności w 2020 r., Jest szczególnie niepokojące dla osób pobierających emerytury minimalne. Indeksowanie wpłynie na wszystkie rodzaje płatności (stanowe, ubezpieczeniowe, społeczne). Oznacza to, że emeryci i osoby niepełnosprawne oraz odbiorcy z okazji utraty zwycięzcy otrzymają podwyżkę. Wysokość emerytur zostanie podniesiona do poziomu utrzymania emeryta lub rencisty w danym regionie na okres 2020 r. Według wstępnych danych emerytury społeczne wzrosną o 3,9%. To właśnie ta wartość została wzięta pod uwagę przy tworzeniu budżetu na lata 2019-2021.

Emeryci wojskowi czekają również na wzrost wypłat emerytur. Ich wielkość zwiększy się podobnie do zwiększenia ulgi pieniężnej sił bezpieczeństwa ze względu na podwyższenie współczynnika redukcji wprowadzonego w 2012 r. W 2020 r. Jego wartość wyniesie 75,15%. Średnio wielkość płatności dla byłego wojska wzrośnie o 3,8%.

Według naukowców większość rosyjskich emerytów wciąż żyje poniżej granicy ubóstwa. Aby pozwolić sobie na mniej lub bardziej przyzwoite życie, osoby starsze są zmuszane do znalezienia różnych miejsc pracy. Reforma emerytalna ma na celu poprawę poziomu życia starszych Rosjan.

Obejrzyj wideo: To już oficjalne. Wiadomo, ile wyniesie waloryzacja rent i emerytur, tyle dostaniecie. Aktualności (Styczeń 2020).

Zostaw Swój Komentarz