SPIEF w 2020 r .: daty

Wielu zastanawia się, kiedy odbędzie się Międzynarodowe Forum Gospodarcze w Petersburgu. Jest to zrozumiałe, ponieważ takie wydarzenie jest jednym z najważniejszych wydarzeń w sferze gospodarczej Rosji, gromadząc dziesiątki tysięcy odwiedzających pod jego dachem. Szefowie dużych centrów przemysłowych, firm, korporacji na całym świecie biorą udział w licznych dyskusjach, spotkaniach, transakcjach biznesowych.

Ponadto od 2005 roku Władimir Putin był jednym z uczestników, prezentując w ten sposób nieoficjalny status forum „prezydenckiego”. Utorowało to drogę przywódcom państw i przywódcom politycznym, umożliwiając temu wydarzeniu lepszą realizację jego głównego zadania - zniszczenie barier oddzielających Rosję i inne kraje, ustanowienie wzajemnie korzystnej, długoterminowej współpracy.

Datę SPIEF 2020 ustala się na 3–6 czerwca.

Historia forum

Zanim dowiesz się o terminach SPIEF 2020, warto pamiętać, jak to się wszystko zaczęło.

Pierwsze spotkanie odbyło się 22 lata temu w 1997 r., A Rada Federacji zainicjowała je przy wsparciu rządu rosyjskiego. Spotkanie zakończyło się sukcesem wysokiej jakości organizacji - do SPIEF przybyli przedstawiciele ponad 50 krajów w liczbie półtora tysiąca gości. Forum zakończyło się oszałamiającym sukcesem - podpisaniem umowy między Białorusią a Rosją w wysokości 500 miliardów rubli, stanowiącą podstawę przyszłych dyskusji.

Rok 1998 upłynął pod znakiem utworzenia Międzynarodowego Funduszu pod patronatem SPIEF. Niemiecki Gref, ówczesny wicegubernator Petersburga, był zaangażowany w jego działalność. W 1999 r. Borys Jelcyn podpisał dekret, który znacznie przyspieszył rozwój forum i rozpoczęto zbieranie niezbędnych funduszy od rządu. Ten punkt staje się punktem zwrotnym w organizacji przyszłych forów, przekształcając je w skuteczne, prestiżowe narzędzie biznesowe.

2005 jest rokiem wizyty Władimira Putina. Od tego momentu udział Prezydenta Rosji staje się coroczny, chociaż wcześniej nie uhonorował takich wydarzeń. W związku z tym następnym razem Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego zostaje powołane jako organ odpowiedzialny za SPIEF. Biorąc pod uwagę pozytywne doświadczenia poprzednich spotkań, organizacja zmierza do ciągłego doskonalenia, doskonalenia.

Prezydent Finlandii uczestniczył w posiedzeniu plenarnym w 2012 r. Oczekiwano także przybycia przywódcy Pakistanu Asif Ali Zardariego. Niestety ta ostatnia nie mogła przyjść z powodu wewnętrznych problemów politycznych kraju.

Do tej pory SPIEF zmienił się znacznie w porównaniu do pierwszego spotkania. Zdobył światowy status i sławę, stał się marką, która przyciąga ludzi z całego świata, pomimo napięć politycznych. Odmowa niektórych uczestników nie wpłynęła na sukces SPIEF, który nadal gromadzi coraz więcej wybitnych producentów i partnerów biznesowych.

Funkcje SPIEF

Od 2007 roku miejscem forum jest tradycyjnie Lenexpo, kompleks wystawienniczy z wieloma pawilonami. Biorąc pod uwagę rosnącą liczbę uczestników za każdym razem, jego terytorium stale się powiększa. Oprócz sal konferencyjnych, centrów prasowych istnieją osobne pawilony-kawiarnie, restauracje, tereny rekreacyjne, miejsca wystawowe, w których uczestnicy SPIEF mogą wykazać swoje osiągnięcia.

Ciekawe, że transport zapewniają najwięksi światowi producenci samochodów, tacy jak Audi, BMW, Mercedes. Samochody z naniesionymi znakami następnie rozchodzą się do dealerów samochodowych w celu ich sprzedaży z rabatem stosowanym.

Ważną częścią wydarzenia jest program kulturalny. Początkowo miało to być zabawą dla osób towarzyszących, ale z czasem przystąpiło do oficjalnego programu SPIEF. W przedstawieniach biorą udział znani światowi artyści, grupy muzyczne, showmaniści. Koncerty w otwartym mieście dodatkowo podkreślają społeczne znaczenie forum, nie czyniąc go wydarzeniem zamkniętym.

Podczas spotkań w 2019 r. Podpisano umowy na łączną kwotę 3,3 bln rubli, ale eksperci oczekują, że kolejne forum odniesie większy sukces, a liczba jego uczestników przekroczy 20 tysięcy odwiedzających.

Zobacz wideo z przemówieniem Putina na SPIEF-2019:

Obejrzyj wideo: Przyszłość budżetu UE po 2020 - spójność czy elastyczność? (Listopad 2019).