Dzień Rosji w 2020 r

Jednym z najmłodszych świąt w kraju jest Dzień Rosji. Ten dzień jest okazją do przypomnienia sobie wielkości i potęgi kraju, uświadomienia sobie jego zaangażowania w wielkie, znaczące procesy, poczucia dumy z Ojczyzny i jej obywateli. W 2020 roku festiwal ma swego rodzaju rocznicę - 30 lat temu przyjęto Deklarację o suwerenności państwowej Federacji Rosyjskiej. Ratyfikacja dokumentu miała miejsce w 1990 r. 12 czerwca. Ten dzień jest uważany za oficjalną datę obchodów.

Jak Rosjanie odpoczywają w 2020 roku

Święto państwowe, dzień rosyjski ogłoszono w 1992 r., Ale w 1991 r. Ogłoszono święto państwowe. Mimo ustalonej daty urlopu łączna liczba dni wolnych może się różnić z roku na rok. Jeśli wypadnie w środku tygodnia, zapewniany jest tylko jeden dzień odpoczynku. A jeśli na początku lub na końcu tygodnia pracy weekend jest znacznie wydłużony. Dokładnie tak jest w 2020 r., 12 czerwca jest w piątek, więc wszyscy Rosjanie czekają trzy wolne dni z rzędu.

Zamieszanie tytułu

Do tej pory nie wszyscy Rosjanie wiedzą, co dokładnie obchodzi się 12 czerwca. W wyniku ankiety przeprowadzonej wśród półtora tysiąca osób z różnych regionów kraju okazało się, że tylko 49% może dokładnie nazwać wakacje. Reszta nazywała Dzień Niepodległości, a nawet miała trudności z odpowiedzią.

Pomyłka z nazwą jest wyjaśnieniem. W trudnych latach 90., kiedy wszystkie republiki byłego ZSRR dążyły do ​​wolności i niepodległości, deputowani RSFSR przyjęli kluczowy dokument dotyczący niepodległości. I początkowo święto to nazywało się dniem przyjęcia Deklaracji o suwerenności państwowej Federacji Rosyjskiej. Właściwe informacje zostały zapisane w Kodeksie pracy. Ale w związku z nieporęczną oficjalną nazwą święta, inne, uproszczone - Dzień Niepodległości zakorzenił się wśród ludzi.

Kilka lat później Borys Jelcyn, ówczesny prezydent kraju, zwrócił się do ludu z propozycją zakończenia zamieszania i nazwania świątecznym Dniem Rosji. Co więcej, nazwa nie odzwierciedlała istniejącej rzeczywistości - do tego czasu Związek Radziecki, po upadku wielkiego, wielonarodowego państwa, upadł, wszystkie republiki stały się wolne, niezależne i niezależne. Na poziomie oficjalnym nazwa zaproponowana przez Jelcyna została zapisana w 2002 r. Po przyjęciu nowego kodeksu pracy.

12 czerwca miało miejsce kolejne ważne wydarzenie dla kraju. W 1991 roku tego letniego dnia prezydent został wybrany w Rosji. Zwycięstwo w wyborach świętował Borys Nikołajewicz Jelcyn.

Obchody Dnia Rosji

Mimo młodego wieku święto nabierało dobrych tradycji. W ramach kampanii „Russian Tricolor”, która z reguły rozpoczyna się kilka dni przed uroczystą datą, wolontariusze wychodzą na zewnątrz i przekazują przechodniom wstążki z kwiatami rosyjskiej flagi. We wszystkich osadach Rosji wywieszono flagi narodowe, ulice ozdobiono plakatami i transparentami. Tego dnia Prezydent Federacji Rosyjskiej przemawia do mieszkańców kraju gratulacyjnym przemówieniem, wręcza nagrody za wybitne osiągnięcia w działalności naukowej i przemysłowej, w kulturze i sporcie.

Po raz pierwszy ceremonia wręczenia nagród państwowych odbyła się 12 czerwca 2005 r. I odtąd odbywa się co roku.

We wszystkich miastach, miasteczkach i wioskach w Dniu Rosyjskim odbywają się uroczystości, organizowane są uroczystości, wakacyjne programy rozrywkowe. Możesz brać udział w flash mobach sportowych i młodzieżowych, odwiedzać muzea, wystawy lub oglądać wystawy na świeżym powietrzu, odbywać szkolenia na różnych kursach mistrzowskich, kupować pamiątki i rzemiosło na prowizorycznych targach. Koniecznie - świąteczne koncerty, na których występują popularni wykonawcy i grupy amatorskie. Późnym wieczorem cała Rosja podziwia kolorowe fajerwerki. 12 czerwca zwyczajowo organizowane są fajerwerki w miastach i miasteczkach tego kraju.

Podwójne święto obchodzone jest 13 czerwca w 13 rosyjskich miastach: Dzień Rosji i Dzień Miasta.

Ale wydarzenia w stolicy wyróżniają się największą skalą. W Moskwie Dzień Rosji 2020 będzie obchodzony na wielką skalę. Ponadto data rocznicy. Uroczyste pochody odbędą się na ulicach, na placach i bulwarach rozstawione zostaną namioty, wszyscy będą mile widziani na festiwalach tematycznych i lekcjach mistrzowskich, zawodach sportowych i pokazach. Wejście do wielu muzeów będzie bezpłatne. Gwiazdy pojawią się na otwartych salach koncertowych, z których główna będzie zlokalizowana na Placu Czerwonym. Świąteczne wydarzenia rozpoczną się wczesnym rankiem, a zakończą po zachodzie słońca wspaniałym salutem, który można zobaczyć z dowolnego miejsca w Garden Ring.

Narodowe święto rosyjskie obchodzone jest w obcych krajach. Tak więc w Hiszpanii w czerwcu odbywają się różne wydarzenia poświęcone kulturze rosyjskiej. W tym czasie w Limassol rozpoczyna się coroczny festiwal rosyjsko-cypryjski, symbol przyjaźni i zrozumienia między dwoma narodami.

Obejrzyj wideo: Stefanik: Zdaje się, że w 2020 r. będziemy mieć szczyt G8. Trump i Macron chcą Rosji w tej grupie (Październik 2019).