Dzień Lotnictwa Cywilnego Rosji w 2020 r

Dzień Lotnictwa Cywilnego w Rosji w 2020 r., Jak zawsze, obchodzony będzie dwa razy. W poniedziałek, 7 grudnia, ICAO rozpoznaje datę. Zgromadzenie Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego, ustanowione przez ONZ, obchodzi ten dzień od 1994 roku.

Rosja, jako członek ICAO od 1970 roku, również obchodzi to święto. Ale w głowach pilotów, mechaników, stewardes, projektantów bardziej zakorzenionych 9 lutego. Mówiąc dokładniej, w dniu 9 lutego 1923 r.

9 lutego 2020 r. Będzie w niedzielę. Pomimo statusu święta państwowego (dekret prezydenta Federacji Rosyjskiej 09.02.2013 nr 98) lotnictwo cywilne nie jest dniem wolnym od pracy.

Z Moskwy do Niżnego Nowogrodu

9 lutego 1923 r. Utworzono „Radę Lotnictwa Cywilnego”, pierwszy organ państwowy zajmujący się cywilnym transportem lotniczym. Dniem robotników skrzydłowych i śrubowych może być data lotu z Moskwy do Królewca w 1922 r. Lub data pierwszego lotu w granicach ZSRR. Latem 1923 r. Odbył się pierwszy lot cywilny Moskwa - Niżny Nowogród.

Ale ponieważ wszystkie te loty były w taki czy inny sposób powiązane z członkami „Rady”, którzy dosłownie pracowali „na zużycie”, zaczęli świętować 9 lutego. Ponadto święto było powszechne: tego samego dnia Rada Pracy i Obrony ZSRR przyjęła kolejną rezolucję: „W sprawie nadania nadzoru technicznego”. Nadzór techniczny linii lotniczych przeszedł w zakres głównej dyrekcji floty lotniczej.

Ta data stała się zatem punktem orientacyjnym dla wszystkich pionierów Dobrolet JSC, poprzednika Aeroflot. Godło Dobroleta wymyślił Kazimierz Malewicz, Aleksander Rodczenko rysował plakaty reklamowe, wielu legendarnych sowieckich pilotów i projektantów rozpoczęło działalność w Dobrolecie.

Trudno powiedzieć, czym byłoby rosyjskie lotnictwo cywilne bez dekretu z 9 lutego, ale ta data jest dla niego nieproporcjonalnie ważniejsza niż 7 grudnia. Dlatego świętuje się profesjonalne wakacje:

  • Rosyjscy piloci i mechanika lotu
  • pracownicy lotniska, dyspozytorzy
  • stewardesy i inny personel

Jak każde święto zawodowe, obchodzą je również osoby pracujące w lotnictwie cywilnym, emeryci, kadeci, członkowie rodzin cywilnych pilotów oraz pracownicy Federalnej Agencji Transportu Lotniczego Federacji Rosyjskiej (Rosaviation). Takie wydarzenie nie będzie możliwe bez urzędników.

Tradycje wczoraj, dziś, jutro

W przypadku pracowników lotnictwa cywilnego data urlopu nie zmienia niczego w normalnym harmonogramie pracy. Samoloty nadal latają, kasy biletowe działają, mechanicy są zobowiązani do sprawdzenia „tablicy” przed odlotem. Dlatego tylko osoby, które nie pracują na dyżurze lub dyżurach, mogą sobie pozwolić na świętowanie przy stole z rodziną i kolegami.

Niemniej jednak wśród stewardes niektórych linii lotniczych 9 lutego uważa się za dobrą formę, by pogratulować pilotom mikrofonu „za całą kabinę”. Z reguły po wylądowaniu. Ta tradycja jest uważana za nieoficjalną i nie jest powszechnie akceptowana, ale pasażerowie traktują ją ze zrozumieniem.

Oficjalnie w tym dniu wręczane są nagrody i certyfikaty honorowe oraz publikowane są zamówienia na promocję. Jest to oczywiście ważniejsze dla pilotów, hierarchia pilotów lotnictwa cywilnego jest zbliżona do wojska. Jednak niezwykła promocja to wydarzenie dla urzędnika.

Pracownikom lotnictwa gratulujemy na najwyższym poziomie, w tym gratulacje prezydentowi Federacji Rosyjskiej. Mówca jest szefem Federalnej Agencji Transportu Lotniczego. Organizowany jest koncert galowy, na który zaproszeni są honorowi pracownicy, weterani lotów i urzędnicy.

Wystawy, imprezy firmowe i rodzinne palenisko

Wystawy tematyczne poświęcone dniu lotnictwa cywilnego otwarte są na długo przed 9 lutego. Zaczynają pracować w grudniu i zamykają na wiosnę. Ponadto muzea mają stałe wystawy specjalistyczne.

Obecnie w Rosji jest więcej niż jedna linia lotnicza, więc kierownictwo niektórych z nich organizuje imprezy korporacyjne. Ale pracownicy wolni od dyżurów i lotów wolą odpoczywać w wąskim kręgu.

W 2020 r. Data Dnia Lotnictwa Cywilnego pozostanie niezmieniona - 9 lutego. Niektórzy pracownicy lotnictwa cywilnego spędzą większość dnia na niebie, ale mimo to otrzymają gratulacje od prezydenta i szefa Federalnej Agencji Transportu Lotniczego.

Obejrzyj wideo: 1983 NATO vs Warsaw Pact Who would have won WW3 Part 1 (Listopad 2019).