Renta rodzinna w 2020 r

W 2019 r. Miało miejsce znaczące wydarzenie w sferze społecznej: podwyższono wiek emerytalny kobiet i mężczyzn. Według rządu powinno to pozytywnie wpłynąć na wysokość miesięcznych płatności. Renta rodzinna w 2020 r. Może być również indeksowana.

Podnoszenie emerytur

W 2019 r. Wypłaty emerytur były indeksowane dwukrotnie: w lutym i wiosną w kwietniu. Fundusz emerytalny Federacji Rosyjskiej nie określił jeszcze dokładnych dat, w których spodziewany jest wzrost świadczeń pieniężnych dla niektórych kategorii obywateli, ale oczekuje się, że nastąpi to 1 kwietnia. W przypadku tej kategorii przewiduje się również podwyższenie wieku emerytalnego, a wzrost wyniesie około 3,9%, jednak stopa inflacji nie jest brana pod uwagę, więc kwota może być mniejsza niż oczekiwano.

Pensjonat może się różnić w zależności od regionu zamieszkania. Tak więc dla mieszkańców Dalekiej Północy i innych regionów o trudnych warunkach klimatycznych płatność zostanie pomnożona przez ustalony współczynnik regionalny. Dziś ich wielkość zaczyna się od 2,5 tysiąca rubli. Dla mieszkańców części centralnej ustalono kwotę 5240, oczekuje się wzrostu w 2020 r. Do 5304,57 rubli.

W przypadkach, gdy dziecko pozostaje sierotą i traci oboje rodziców, emerytura podwaja się, jeśli teraz wynosi około 10500 rubli, w przyszłym roku kwota wzrośnie o 200-300 rubli. W przypadku śmierci samotnej matki dzieci mają również prawo do podwójnych płatności. Aby uzyskać więcej informacji na temat podwyżek i wskaźników, skontaktuj się z lokalnym biurem funduszu emerytalnego.

Kto jest zobowiązany do pomocy państwu

W 2020 r. Nie oczekuje się żadnych zmian w kategorii obywateli otrzymujących rentę rodzinną. Lista będzie zawierać:

 • małoletnie dzieci;
 • Osoby poniżej 23 roku życia, które uczą się w szkołach wyższych i zawodowych;
 • przybrane i przybrane dzieci;
 • osoby niepełnosprawne z grupą niepracującą, niepełnosprawni rodzice, dziadkowie (jeśli nie mają ani jednego bliskiego członka rodziny, który mógłby wziąć ich za wsparcie).

Różne rodzaje płatności są przewidziane dla innych kategorii:

 • obywatele opiekujący się dziećmi poniżej 14 roku życia;
 • rodzice zmarłych wojskowych (do osiągnięcia wieku emerytalnego);
 • żony poległych żołnierzy.

Jeśli dziecko podejmuje oficjalną pracę lub wychodzi za mąż przed osiągnięciem pełnoletności, wówczas pomoc materialna jest wypłacana tylko do 16 lat. Dożywotnia alimentacja jest świadczona wyłącznie dla osób, które z powodu swojej niepełnosprawności iz innych powodów nie należą do grona sprawnych obywateli.

Jak się zorientować

Aby go otrzymać, musisz dostarczyć FIU odpowiednie dokumenty, zgodnie z którymi potwierdza się fakt śmierci żywiciela rodziny, od którego zależał wnioskodawca (tylko wnioskodawcy mogą zostać wnioskodawcami). W zależności od konkretnej sytuacji pakiet niezbędnych dokumentów może się nieco różnić i być uzupełniany, ale koniecznie wymagają:

 • akt zgonu (potwierdzenie uznania żywiciela rodziny za zaginionego);
 • paszport
 • akt małżeństwa;
 • akt urodzenia (dla małoletnich dzieci);
 • zaświadczenie z miejsca pracy lub nauki;
 • dokumenty niepełnosprawności i dowód niepełnosprawności.

Aby wyjaśnić informacje, skontaktuj się z najbliższym oddziałem PFR w miejscu zamieszkania. Pakiet dokumentów należy przenieść bezpośrednio do biura lub skorzystać z portalu Gosuslug. Dokumenty mogą być składane przez oficjalnego przedstawiciela wnioskodawcy, jeżeli posiada on pełnomocnictwo poświadczone przez notariusza. Jeśli dziecko osiągnęło pełnoletność, jest studentem w pełnym wymiarze godzin, ale emerytura nie jest mu wypłacana, wówczas należy skontaktować się z FIU i przywrócić prawo.

Rodzaje emerytur społecznych

Renta rodzinna w 2020 r., Podobnie jak poprzednio, dzieli się na trzy rodzaje:

 1. Ubezpieczenie Wszyscy członkowie najbliższej rodziny mogą go otrzymać, jeśli zmarły miał staż pracy. Wielkość płatności będzie zależeć od tego, a także od wielkości miesięcznych składek na rzecz FIU i współczynnika regionalnego. Dokładna kwota jest obliczana indywidualnie
 2. Społecznościowy. Jeśli dana osoba nie miała doświadczenia zawodowego (pracowała bez rejestracji), wówczas wszyscy członkowie rodziny, którzy byli na nim zależni, mogą również liczyć na pomoc państwa. Wielkość emerytury jest stała i zależy od regionu.
 3. Stan. Płatności mogą otrzymywać krewni zmarłych żołnierzy, urzędnicy, ratownicy itp. Przy obliczaniu kwoty bierze się pod uwagę wiele czynników. Na przykład, jeśli żołnierz zginie w trakcie pełnienia obowiązków służbowych z powodu obrażeń lub obrażeń, kwota płatności przekracza 10 000 rubli. Jeśli zmarł z powodu choroby lub wypadku, to znaczy w okolicznościach niezwiązanych z jego obowiązkiem wobec ojczyzny, zapłata nie może przekroczyć 10 tysięcy rubli.

Obejrzyj wideo: To już oficjalne. Wiadomo, ile wyniesie waloryzacja rent i emerytur, tyle dostaniecie. Aktualności (Styczeń 2020).

Zostaw Swój Komentarz