Transfer świąt w 2020 roku

Kodeks pracy Federacji Rosyjskiej (art. 112) przewiduje 8 dni ustawowo wolnych od pracy, które są dniami ustawowo wolnymi od pracy dla wszystkich pracowników. Przeniesienie urlopów w 2020 r. Jest regulowane dekretem rządu Federacji Rosyjskiej i jest wskazane w kalendarzu produkcji. W 2020 r. Nie oczekuje się żadnych globalnych zmian w harmonogramie przedsiębiorstw. Ponadto nie będzie 6-dniowych tygodni roboczych w związku z planowanymi oficjalnymi transferami. Należy jednak pamiętać, że w każdym przedsiębiorstwie można sporządzić wewnętrzne zlecenie dotyczące podziału obciążenia. Nie powinien jednak wykraczać poza ogólne wymagania i przepisy Kodeksu pracy.

2020 to rok przestępny, który zdarza się raz na cztery lata. Ma 366 dni. Dodatkowy dzień pojawia się w ostatnim miesiącu zimy - 29 lutego. Należy to wziąć pod uwagę podczas planowania wakacji i podziału godzin pracy.

Święta noworoczne

Dekret rządowy w sprawie przeniesienia wakacji w 2020 r. Jest datowany na 10 lipca 2019 r., Nr 875, i podpisany przez premiera Dmitrija Miedwiediewa. Zgodnie z dekretem w 2020 r. Zostaną przeprowadzone tylko dwa transfery:

  • od 4 stycznia do 4 maja;
  • od 05 stycznia do 05 maja.

Na podstawie Kodeksu pracy wszyscy pracownicy Federacji Rosyjskiej mają dni wolne od pracy w święta noworoczne, zwane świętami noworocznymi. Trwają od 1 stycznia do 8 stycznia, w tym 7 stycznia - jasne święto prawosławne Narodzenia Pańskiego.

Wszystkie osiem dni są oficjalnie zatwierdzone przez Kodeks pracy. W 2020 r. Święta noworoczne rozpoczynają się w środę 1 stycznia, a także kończą w środę 8 stycznia. Ostatni dzień grudnia 2019 r. Przypada we wtorek i działa. Jednak zgodnie z przepisami Kodeksu pracy godziny pracy w dniu 31.12.2019 r. Należy skrócić o 1 godzinę.

W święta Nowego Roku, 04 i 05 stycznia przypadają w sobotę i niedzielę. Zgodnie z prawem pracy w tym przypadku oficjalny weekend świąteczny należy przełożyć na inne terminy. Postanowiono dołączyć je do Dnia Maja, zwiększając w ten sposób okres odpoczynku na wiosnę.

Wakacje w lutym i marcu

Przeniesienie weekendu w 2020 roku nastąpi również w ostatnim miesiącu zimy i na początku wiosny. W lutym Rosja ustanowiła jedno święto państwowe - 23 lutego, Dzień Obrońcy Ojczyzny. To święto państwowe. W 2020 roku przypada w niedzielę. Dlatego zgodnie z art. 112 Kodeksu pracy Federacji Rosyjskiej należy go przełożyć na następny dzień roboczy, czyli w poniedziałek 24 lutego. Tak więc Rosjanie będą odpoczywać przez trzy dni - od 22 lutego do 24 lutego włącznie.

Międzynarodowy Dzień Kobiet 2020 przypada również w niedzielę. Dlatego zostanie przełożony na poniedziałek - 09 marca. W związku z tym w pierwszym miesiącu wiosny spodziewany jest długi okres odpoczynku od 7 marca (sobota) do 9 marca (poniedziałek) włącznie.

Majowe wakacje

W maju Rosjanie obchodzą dwa dni ustawowo wolne od pracy: Święto Pracy i Dzień Zwycięstwa. Różnica między nimi to tylko tydzień. Święto Pracy obchodzone jest 1 maja, który przypada w piątek w 2020 roku. W związku z tym w czwartek 30 kwietnia przed czwartkiem godziny pracy zostaną zmniejszone o 1 godzinę. Ze względu na przeniesienie wakacji z okresu świąt noworocznych Dzień Maja potrwa od 1 maja (piątek) do 05 maja (wtorek) włącznie. Ponadto Rosjanie oczekują trzech dni roboczych (środa, czwartek, piątek) i ponownie długi weekend.

Dzień Zwycięstwa 09.05 przypada w sobotę. Dlatego oficjalny dzień wolny od pracy zaplanowano na następny poniedziałek, tj. 11 maja. W piątek, 8 maja, harmonogram pracy zostanie skrócony o 1 godzinę.

W rezultacie w maju 2020 r. Rosyjscy robotnicy otrzymują następujące oficjalne mini-wakacje:

  • od 01.05 do 05.05 włącznie - tylko pięć dni;
  • od 09.05 do 11.05 włącznie - tylko trzy dni.

W niektórych przypadkach kierownictwo przedsiębiorstwa może przejąć inicjatywę i na podstawie wewnętrznego rozkazu sprawić, że okres między tymi dwoma wakacjami nie będzie działał (w 2020 r. Będzie to 06, 07 i 08). W takim przypadku są one przenoszone na inne daty. Na przykład w soboty. Ta decyzja jest podejmowana wyłącznie przez kierownictwo przedsiębiorstwa, a nie przez organy rządowe, i nie może być sprzeczna z kodeksem pracy.

Pracownik może samodzielnie oficjalnie przedłużyć swój majowy dzień, wydając urlop w dniach 06, 07 i 08 maja. To działanie powinno być skoordynowane z kierownictwem przedsiębiorstwa, w którym pracuje pracownik, i zatwierdzone w harmonogramie urlopowym.

Weekend w lecie

Latem na szczeblu państwowym jest tylko jedno święto - Dzień Rosji 12 czerwca. W 2020 roku przypada w piątek, bardzo skutecznie dołączając do soboty i niedzieli. Tak więc w czerwcu powstają potrójne weekendy od piątku 12 czerwca do niedzieli 14 czerwca. W czwartek 11 czerwca godziny pracy są odpowiednio skracane o 1 godzinę.

Weekend jesienią

Jesienią jest też tylko jedno święto państwowe w dniu 04 listopada - Narodowy Dzień Jedności. W 2020 r. Przypada w środę. W połowie tygodnia nie zostaną wykonane żadne przelewy. We wtorek, 3 listopada, zgodnie z Kodeksem pracy, pracownicy będą pracować krócej niż 1 godzinę.

W tym okresie dobrze jest również wziąć urlop w dniach 05 i 06 listopada. W rezultacie pracownik otrzymuje pełne pięć dni urlopu (od 04.11 do 08.11 włącznie). Jednocześnie spędzone są tylko dwa dni od legalnego urlopu.

Obejrzyj wideo: TALENTY 20192020 - AKTUALIZACJA! (Styczeń 2020).

Zostaw Swój Komentarz