Czy zima będzie zimna w latach 2019-2020

Długoterminowa prognoza pogody prognostów pogody sugeruje, że zima 2019-2020 nie będzie wyjątkowo chłodna. Pomimo kataklizmów lata, z jego deszczami, pożarami i tornadem, nie należy się spodziewać krytycznych temperatur -60 ... -50 stopni, o których rok temu mówili meteorolodzy. Czekamy na umiarkowane temperatury i częstą zmianę pogody, a także na krótkie okresy z rekordowo wysokimi słupkami termometrów. Potwierdzają to nie tylko dane analityczne, ale także wróżby.

Ogólna prognoza

Meteorolodzy budują swoją prognozę na podstawie danych z satelitów, a także wskaźników analitycznych dla poprzednich okresów. Dlatego długoterminowe prognozy z Centrum Hydrometeorologicznego rzadko się sprawdzają, ponieważ nie jest możliwe określenie przybycia cyklonu do jednego dnia.

Zima 2019-2020 nie będzie chłodniejsza niż w poprzednim sezonie. Reżim temperaturowy pozostanie w normalnym zakresie dla wszystkich regionów kraju, co oznacza, że ​​średnie wskaźniki przewidują opady. Regiony północne będą naprawdę mroźne. W niektórych z nich pierwszy śnieg spadnie we wrześniu. W środkowej części kraju styczeń będzie najzimniejszą zimą 2019-2020, a południowe regiony nigdy nie będą czekać na mróz i śnieg. Zima na południu będzie przypominać wilgotną jesień. I tylko w regionie Rostowa termometr w najzimniejsze dni spada do -7 ... -8 stopni. Porównując nadchodzący sezon z przeszłością, prognozy pogody przewidują mniej opadów w całym kraju. Pokrywa śnieżna wróci do normy tylko na Syberii, podczas gdy w pozostałej części Rosji zwykły śnieg dla wszystkich będzie na przemian z deszczem.

Prognoza miesięczna

Przeziębienia dotrą do centrum Rosji pod koniec listopada. W ostatnim jesiennym miesiącu deszcze ustępują miejsca śniegowi, a temperatura za oknem spada poniżej zera.

Grudnia

Grudzień będzie wystarczająco ciepły. Pierwsza dekada minie z deszczami, temperatura w większości regionów będzie utrzymywana na poziomie +5 stopni, a puszysty śnieg pokryje ziemię dopiero w drugiej połowie miesiąca. W górzystych regionach naszego kraju, w przeciwieństwie do ubiegłego sezonu, śnieg spadnie na początku grudnia, więc miłośnicy narciarstwa mogą udać się do Krasnej Polany lub na Kaukaz na długo przed świętami Nowego Roku.

Zmiany temperatury należy oczekiwać w połowie miesiąca tylko w regionach północnych i środkowej strefie Rosji. Obfite opady śniegu i spadek temperatury do -35 stopni są przewidywane na Uralu, co jest uważane za normę dla tego regionu. W większości obszarów kraju wystąpią krótkotrwałe burze śnieżne. Do stolicy przyjdzie zimno dopiero pod koniec grudnia: przed świętami Nowego Roku temperatura powietrza spadnie do -3 ... -2 stopni i będzie padał śnieg.

Stycznia

Drugi miesiąc zimy 2019-2020 będzie najzimniejszy w tym sezonie. W pierwszych dniach nowego roku nadejdą przymrozki, które potrwają kilka dni, a już do 6. roku zostaną zastąpione temperaturą -6 ... -4 stopni. Jednocześnie spodziewane są duże opady śniegu. Po 11 stycznia środkowa strefa Rosji, w tym stolica, ma ostygnąć do -20 ... -17 stopni. Warunki pogodowe będą trudne: silne wiatry nadejdą wraz z niską temperaturą. Ocieplenia należy oczekiwać dopiero pod koniec ostatniej dekady miesiąca: termometr podniesie się do -4 stopni po południu i do -8 w nocy.

Luty

Ostatni miesiąc jest zawsze najbardziej nieprzewidywalny. W zachodniej Rosji będzie wyjątkowo ciepło, zmienna pogoda pokryje centrum opadami śniegu, naprzemiennym gradem i porywistymi wiatrami, a północ kraju będzie najzimniejsza. W stolicy, najprawdopodobniej w lutym 2019 r. Spodziewane są największe opady śniegu, kiedy pokrywa śnieżna osiągnie 80 mm. Od początku miesiąca nastanie mroźna pogoda. Przewidywane są śnieżyce i lód. Odwilż w Moskwie rozpocznie się w trzeciej dekadzie miesiąca: termometr zostanie ustawiony na zero, będzie więcej słonecznych dni. W pozostałej części kraju spodziewane są przedłużające się przymrozki do kwietnia.

Wróżby

Nasi przodkowie wiedzieli również, jak przewidzieć pogodę. Znając znaki ludowe, na długo przed nadejściem zimy, możesz określić, co będzie w tym sezonie w latach 2019-2020.

  • Jeśli lato jest wilgotne i mroźne, bądź zimą.
  • Jeśli chwasty sięgną, bądź obfity w śnieg.
  • Późny opad liści na brzozę i dąb do późnego śniegu.
  • Cienką skórkę cebuli do łagodnych mrozów.
  • Jeśli lato jest dużym plonem grzybów, bądź długą zimą.
  • Ptaki migrujące latają nisko jesienią - na mróz, wysoko - na ciepło.
  • Jeśli żołędzie mają grubą skorupę, bądź silnym mrozem.
  • Im jaśniejsza jesień, tym zimniejsza zima.
  • Ile mglistych dni w sierpniu, ile śnieżnych dni będzie w zimie.

Globalne ocieplenie planety nie może wpływać na zmiany klimatu w Rosji. Starsze pokolenie wciąż pamięta prawdziwe rosyjskie zimy z dużą ilością śniegu i długotrwałych przymrozków, które powstały nie tylko na północy, ale także na środkowym pasie. Rok 1940 jest uważany za wyjątkowo zimny, kiedy termometr przez długi czas spadł do -40 stopni. Oprócz mrozów był silny wiatr, w wyniku którego wielu mieszkańców kraju otrzymało odmrożenia, a rolnictwo doznało wielkich szkód.

Obejrzyj wideo: Volcano- kolekcja jesień-zima 20192020 (Listopad 2019).