Noworoczny adres Władimira Putina w 2020 r

Od ponad 15 lat w ostatnich minutach roku istnieje tradycja oglądania noworocznego przemówienia Prezydenta Rosji, a Sylwester w 2020 roku nie będzie wyjątkiem - dowiedz się, o czym będzie uroczyste przemówienie Władimira Putina.

Film z przemówienia Prezydenta Nowego Roku można również obejrzeć 31 grudnia, odwiedzając naszą stronę internetową 10 minut przed Nowym Rokiem.

Tradycja noworocznego odwołania do ludzi

Prezydencki nowy rok, którego mieszkańcy wielu krajów spodziewają się w 2020 r., Jest dość młodą tradycją. Prezydenci i inni dostojnicy w USA i Korei Północnej, Niemczech i Austrii, na Ukrainie i Białorusi gratulują ludziom w telewizji.

W krajach, w których monarchia jest nadal zachowana, przemówienie noworoczne jest nagrywane przez królów i królowe. Na przykład w Wielkiej Brytanii królowa Elżbieta II co roku gratuluje tym tematom, ale w przeciwieństwie do naszego prezydenta, ten film jest emitowany w Boże Narodzenie.

Historia gratulacji ludowych od najwyższego kierownictwa w Rosji i innych krajach poradzieckich sięga okresu ZSRR. W przeddzień 1936 r. M. Kalinin po raz pierwszy nagrał radio odkrywcom polarnym, gratulując im Nowego Roku, a 31 grudnia 1941 r. Przemówił drogą radiową do wszystkich mieszkańców ZSRR. W kolejnych latach nie wszyscy przywódcy poparli tradycję, a od końca lat 70. 31 grudnia mówca Igor Kiriłow odczytał przemówienie w imieniu kierownictwa.

Pierwsza wiadomość wideo w ZSRR została pokazana w telewizji 31 ​​grudnia 1982 r. - 81-letni V.V. Kuzniecow pogratulował ludowi. Tę gratulację można uznać za początek tradycji, do której przylega obecny szef Federacji Rosyjskiej Władimir Władimirowicz Putin.

Jak i kiedy nagrywać wideo

Oczywiście prezydenci, kanclerze i królowe wolą świętować święta ze swoimi rodzinami, a noworoczny adres do ludzi jest rejestrowany z wyprzedzeniem, a 2020 nie będzie wyjątkiem.

Cały zespół specjalistów pracuje nad wyborem lokalizacji i formatu prezentacji, podobnie jak w innych sprawach oraz przy każdej innej prezentacji lub konferencji prasowej kierownictwa kraju. Chociaż opinia samego mówcy jest oczywiście brana pod uwagę. Tak więc, jeśli w wielu krajach wynikiem kreatywnej pracy zespołów medialnych było występowanie prezydentów w kręgu rodzinnym, a nawet w ramionach ze zwierzętami domowymi, to filmy noworoczne Władimira Putina są zawsze oficjalne.

Zgodnie z utrwaloną tradycją monolog Prezydenta obejmuje:

  • podsumowując ostatni rok;
  • analiza osiągnięć w dziedzinie ekonomii, polityki społecznej, nauki, sportu;
  • krótkie zapoznanie ludzi z nadchodzącymi reformami;
  • Noworoczne pozdrowienia same.

W Rosji od wielu lat fotografowanie noworocznych pozdrowień od Prezydenta odbywa się przez Channel One (wcześniej ORT). Wszystkie kanały nadają jeden film, ale z uwzględnieniem czasu regionalnego. Tak więc odwołanie rozpoczyna się tradycyjnie 31 grudnia o 23:55. Chociaż jeśli przemówienie Prezydenta zajmie więcej niż 4 minuty, rozpoczęcie transmisji można przesunąć, tak aby przemówienie zakończyło się dokładnie 1 minutę przed północą. Ostatnia minuta ostatniego roku jest przeznaczona na brzęczenie zegara, aw pierwszej minucie nowego roku rozlega się hymn.

Ciekawe fakty i ciekawostki

  1. Rekordowa liczba gratulacji należy do prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki.
  2. W 1986 roku mieszkańcy Niemiec byli świadkami ciekawości - w centralnym kanale telewizyjnym pokazali zeszłoroczny apel Helmuta Kohla. Błąd został naprawiony już następnego dnia, rozpoczynając transmisję nowym przemówieniem 1 stycznia.
  3. W 1991 roku słynny komik Michaił Zadornow pogratulował Rosjanom Nowego Roku. Z uwagi na fakt, że nie dotarł do wyznaczonego czasu na mowę, dzwonek dzwonków w całym kraju zabrzmiał 1 minutę później niż oczekiwano.
  4. W 2000 r. W Rosji zabrzmiały jednocześnie dwie gratulacje - od Borisa Jelcyna, który odchodził ze stanowiska, a także od jego następcy Władimira Putina.
  5. Pierwsze noworoczne pozdrowienia Władimira Władimirowicza, datowane na 2000 rok, są nie tylko pierwszym, ale także jedynym, które zostało zarejestrowane w oficjalnym biurze Kremla.
  6. W KRLD tradycja zakorzenia się - pierwsze przedstawienie lidera w sylwestra pokazano tutaj w 2013 roku.

Wniosek

Eksperci są skłonni wierzyć, że w 2020 r. Nowy rok Władimira Putina obejmie bloki poświęcone nadchodzącej 75. rocznicy wielkiego zwycięstwa, katastrofom naturalnym na dużą skalę w 2019 r., Wydarzeniom na Ukrainie, a także pomyślnemu wdrożeniu szeregu reform.

Tymczasem, w oczekiwaniu na nadchodzący Nowy Rok 2020 i tradycyjne gratulacje od Prezydenta, proponujemy zobaczyć poprzednie przemówienie Władimira Putina, które zostało wyemitowane w przeddzień 2019 roku.

Obejrzyj wideo: Новогоднее обращение президента Владимира Путина ОТМЕНЯЕТСЯ сборник лучших историй из жизни. (Październik 2019).