Federalny program docelowy „Mieszkalnictwo” w 2020 r

Do 2020 r. Federalny program docelowy „Mieszkalnictwo” będzie nadal działał. Cały zakres środków, przemyślany przez rząd Federacji Rosyjskiej, został skonsolidowany w jeden celowy projekt, którego głównym celem jest zwiększenie dostępności mieszkań dla ludności. Kilka kategorii obywateli może zostać członkiem federalnego programu mieszkaniowego. Możesz ubiegać się o udział w gminie do 1 stycznia 2020 r.

Istota programu

Program federalny „Mieszkalnictwo” stał się ucieleśnieniem dekretu prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina o środkach zapewniających obywatelom niedrogie zakwaterowanie. Głowa państwa miała za zadanie wypełnić rynek nieruchomości niedrogimi, ale wygodnymi mieszkaniami. Prezydent powiedział, że apartamenty klasy ekonomicznej powinny być dostępne dla osób o niskich i średnich zarobkach. Szczególną uwagę w programie mieszkaniowym poświęca się uprzywilejowanym i szczególnym kategoriom obywateli, a także młodym ludziom i rodzinom.

Projekt jest finansowany z budżetu federalnego. Na realizację zadań rocznie wydaje się około 120 miliardów rubli. Środki są przydzielane na:

 • mieszkania dla rodzin z dziećmi;
 • spłata części zadłużenia Rosjan hipoteką w obcej walucie;
 • rozwój infrastruktury i rynku mieszkaniowego;
 • preferencje dla beneficjentów.

Projekt został uruchomiony po raz pierwszy w 2002 roku. Do 2010 r. Planowano z powodzeniem go ukończyć. Jednak ze względu na wysoki popyt w całej Rosji, a także wydajność, postanowiono przedłużyć okres ważności o kolejne 5 lat. Ale w 2015 roku prezydent postanowił dostosować dokument w oparciu o rzeczywistą sytuację w kraju i przedłużyć jego ważność do 2020 roku.

W wyniku prac rządu po edycji w Federalnym Funduszu Podatkowym zidentyfikowano pięć podprogramów:

 • apartamenty dla młodych rodzin;
 • zakwaterowanie dla wojska, mieszkańcy północy na podstawie zaświadczenia (świadczenia federalne);
 • stymulacja budowy nowych budynków mieszkalnych w regionach;
 • wsparcie dla obywateli uprzywilejowanych kategorii;
 • modernizacja istniejących budynków, obiektów.

Obywatele, którzy zostali uczestnikami krajowego projektu, otrzymują certyfikaty na zakup mieszkania. Wielkość płatności w ramach programu różni się w zależności od kategorii. Za pomocą certyfikatu możesz spłacić część lub pełną cenę mieszkania. Na przykład rząd rekompensuje młodym rodzinom około jednej trzeciej kosztu metrów kwadratowych.

Ministerstwo budownictwa, mieszkalnictwa i usług komunalnych zostało wyznaczone jako agencja odpowiedzialna za realizację krajowego projektu mieszkaniowego.

Jak zostać członkiem

Do 1 stycznia 2020 r. Ludzie mogą ubiegać się o świadczenia w ramach programu mieszkaniowego:

 • emeryci wojskowi (ci, którzy przeszli na emeryturę po długim okresie służby);
 • pracownicy organów ścigania (policja, komisja śledcza, prokuratura);
 • samotne matki;
 • rodziny z trojgiem lub więcej dzieci;
 • uczestnicy działań likwidacyjnych w Czarnobylu;
 • najemcy domów uznani za fundację kryzysową lub zrujnowaną.

Ponadto rodziny, w których przynajmniej jedno z małżonków ma mniej niż 35 lat, mogą zostać uczestnikami projektu. Takie rodziny mają status „młodych”. Na poziomie regionalnym lub regionalnym listę uczestników można rozszerzyć na wniosek władz lokalnych. Ponadto osoby, które chcą otrzymać certyfikat od państwa, muszą potwierdzić swoją wypłacalność. Aby to zrobić, musisz przedstawić zestawienie dochodów, które pozwala na spłatę pożyczki uprzywilejowanej. Nie dotyczy to kategorii obywateli, którzy otrzymują certyfikat za pełną cenę mieszkania.

Wniosek o świadczenia w ramach projektu docelowego „Mieszkalnictwo” można złożyć przed 1 stycznia 2020 r. Musisz wcześniej zapoznać się z wymaganiami i terminami przyjmowania wniosków w określonym regionie. Formularze wniosków można wydrukować niezależnie na stronie internetowej służb publicznych lub skontaktować się z lokalną administracją. Aplikacja będzie musiała zebrać pakiet dokumentów, które musi wyjaśnić specjalista przyjmujący wniosek. Obliczy wstępną kwotę dotacji, która przysługuje danemu obywatelowi. Czas rozpatrywania wniosku - 10 dni roboczych. Po podjęciu pozytywnej decyzji kolejnym krokiem będzie sporządzenie zaświadczenia o prawie do świadczeń społecznych.

Zgodnie z opiniami uczestników projektu uzyskanie certyfikatu nie zawsze jest możliwe natychmiast po podjęciu decyzji przez komisję. Ze względu na dużą liczbę uczestników istnieje kolejka po dotacje, którą musi być obywatel. Kolejka do programu „Obudowa” jest tworzona w zależności od kategorii i recepty. Okres oczekiwania najczęściej wynosi około jednego roku. Pożyczając środki, bank zatwierdza wniosek po przedstawieniu zaświadczenia o zwolnieniu. Jest okres, w którym konieczne jest złożenie wniosku do instytucji kredytowej po otrzymaniu preferencyjnego certyfikatu - 2 miesiące.

Według statystyk najpopularniejszym z pięciu podprogramów projektu mieszkaniowego okazał się kierunek „mieszkanie dla młodych rodzin”.

Obejrzyj wideo: Debata Defence24 (Styczeń 2020).

Zostaw Swój Komentarz