Gry Zenith 2019-2020: harmonogram

W ubiegłym sezonie klub piłkarski Zenit z Petersburga pokazał niesamowite wyniki. Zajmując piąte miejsce w klasyfikacji ogólnej, zespół zaczął biec ostro i ukończył mistrzostwa Rosji w piłce nożnej. Większość ekspertów uważa, że ​​było to spowodowane Siergiejem Semakiem, który zastąpił Roberto Mucciniego na stanowisku trenera FC. Harmonogram gier Zenith na lata 2019-2020 został opublikowany w domenie publicznej, a nowy sezon już się rozpoczął.

Pierwsza runda

Nowy sezon rozpoczął się dla Zenith bardzo pomyślnie. Już w pierwszej rundzie, która odbyła się 14 lipca, Petersburgowie pokonali Tambowa u siebie. Gra zakończyła się wynikiem 2: 1 na korzyść tego pierwszego. Biorąc pod uwagę, że Tambov FC zajmuje ostatnie miejsce w tabeli ocen, eksperci nie przewidzieli innego wyniku.

Zenit rozegrał drugi mecz. 21 lipca Petersburgowie walczyli z niezbyt silnym przeciwnikiem Soczi, wygrywając 2-0 na swoją korzyść. 28. FC czekał na poważniejszego przeciwnika - Orenburga. Drużyna z Petersburga ponownie zagrała i wygrała 2: 0. Statystyki pokazują, że mecze wyjazdowe są tak samo łatwe dla klubu piłkarskiego, jak mecze u siebie w Zenit 2019-2020.

3 sierpnia, w czwartej rundzie FC, spodziewane jest spotkanie z głównym konkurentem - Krasnodarem. W ubiegłym sezonie Krasnodar przegrał z Petersburgiem w trudnym meczu, przegrywając z wynikiem 2: 3. W rezultacie zajęli drugie miejsce w rankingu ogólnym i trzecie w mistrzostwach Rosji. W nowym sezonie Krasnodar postawił sobie za cel osiągnięcie mistrzostwa i wygrał już dwa mecze.

Kolejne mecze do końca sierpnia nie stanowią żadnego zagrożenia dla Zenith. 10, 17 i 24 FC z Petersburga spotka się ze słabszymi przeciwnikami: Dynamo, Achmat i Ufa. Prawie wszyscy eksperci postawili na zwycięstwo Petersburga. 1 września zaplanowana jest gra między Zenitem a Moskwą Spartak, w której większość przegrywa Moskwę. Jednak 15 września spodziewana jest trudniejsza gra - Tula Arsenał, który zajmuje piąte miejsce w tabeli ocen, będzie konkurował z Zenitem.

Po rozegraniu 22 września dość prostego meczu z Rubinem St. Petersburg FC będzie musiał zmierzyć się z innym niebezpiecznym przeciwnikiem - Moskwą Lokomotiw. W ubiegłym sezonie Moskale zajęły drugie miejsce i były zdeterminowane, aby wygrać w tym mistrzostwo. Ural i Rostów, które FC spotkają odpowiednio 6 i 20 października, mogą również powodować poważne problemy z Zenith.

27 października klub piłkarski w Petersburgu będzie mógł trochę odpocząć w pojedynku z drużyną Wings of the Soviets, która zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli rankingowej. Kolejny trudny mecz zaplanowano na 3 listopada z moskiewską CSKA, która walczy o awans z pierwszej trójki. Po nim nastąpi kolejny niełatwy mecz z Tula Arsenał. Pod koniec roku Zenith otrzymuje słabszych przeciwników: Rubina, Spartaka i Dynamo. Petersburgowie zagrają z nimi odpowiednio 24 listopada, 1 i 8 grudnia, po czym wyruszą na przerwę zimową.

Druga runda

Zaraz po przerwie w 20 rundzie 1 marca Zenit zagra z Moskwą Lokomotiwem, którego szanse na zwycięstwo są bardzo duże. Eksperci uważają, że w rewanżu Moskale zrobią wszystko, aby pokonać obecnego mistrza. 8 marca FC St. Petersburg zagra z Ufą, której perspektywy są znacznie gorsze, czego nie można powiedzieć o Uralu. Klub piłkarski z Jekaterynburga zajmuje szóstą pozycję w tabeli ocen, ale 15 marca będzie próbował przebić się wyżej. 22 marca Petersburgi mają kolejny trudny mecz z CSKA Moskwa. Szanse na drugie są bardzo duże, ale większość stawia na zwycięstwo pierwszego.

Początek kwietnia nie zwiastuje Zenitha silnym przeciwnikom. 5 i 12 dnia FC będzie grało ze skrzydłami Sowietów i Tambowa, którzy zajmują ostatnie miejsca w tabeli ocen. 19 kwietnia odbędzie się rewanż z Krasnodarem - analitycy sugerują trudny mecz, a nawet rozważają możliwość zwycięstwa dla Krasnodaru. Następnie do końca drugiej rundy Zenith nie będzie miał poważnych rywali. 26 kwietnia odbędzie się mecz z Soczi, a 3, 10 i 17 maja odbędą się mecze z Achmatem, Orenburgiem i Rostowem. W razie potrzeby każdy fan może już pobrać kalendarz gier Zenith 2019-2020.

Perspektywy

W lecie skład zespołu petersburskiego przeszedł niewielkie zmiany. Klub piłkarski został uzupełniony o nowych zawodników: 25-letniego brazylijskiego obrońcę Douglasa Santosa i 25-letniego rosyjskiego pomocnika Aleksieja Sutormina. Niektórzy zawodnicy opuścili FC, ale główny trener Siergiej Semak zapewnia, że ​​nie przyniesie to szkody.

Eksperci bardzo wysoko oceniają szanse Zenith na obronę mistrzostw. W ubiegłym sezonie zespół wygrał złoto za trzy rundy przed końcem mistrzostw. I chociaż wyniki Super Bowl nie były najlepsze, analitycy uważają, że w połowie września, wraz z rozpoczęciem Pucharu Europy, klub piłkarski osiągnie szczyt. Do 2 września okno transferu pozostanie otwarte, więc możesz liczyć na wzmocnienie zespołu przez nowych graczy w ciągu półtora miesiąca.

Mecze Zenit w Lidze Europejskiej 2019-2020 są nadal trudne do przewidzenia. W ubiegłym sezonie zespół pokazał mieszane wyniki. Teraz, gdy główny trener Siergiej Semak zidentyfikował wszystkie zalety i wady, możesz liczyć na najlepsze wskaźniki.

Zobacz wideo o przygotowaniu zespołu do nowego sezonu:

Przeczytaj także:

Obejrzyj wideo: Norbert Huber: Jestem głodny gry (Styczeń 2020).

Zostaw Swój Komentarz