Jakie ramki są modne w latach 2019-2020

Wybierz stylowe okulary dla jasnej kokardki - dowiedz się, które ramki i odcienie szkła będą modne (zdjęcia modnych modeli), a także, co kształtuje moda kobieca poleca w latach 2019-2020.

Okulary to modny dodatek, który może radykalnie zmienić wizerunek kobiety, z zastrzeżeniem właściwego wyboru. Osłony przeciwsłoneczne lub dioptry mogą uzupełniać tylko modną kokardkę lub stać się jasną atrakcją, przyciągając uwagę niezwykłym kształtem lub jasnym designem. Prezentowany przegląd pomoże zrozumieć, jak zmieniła się moda na oprawki i design w 2019 i 2020 r. Oraz wybrać piękne damskie okulary, biorąc pod uwagę indywidualne cechy twarzy.

Główne trendy

W rzeczywistości moda na lata 2019-2020 zapewnia szeroką gamę najbardziej zróżnicowanych stylów i opcji projektowych, co z jednej strony zapewnia każdej fashionistce możliwość wyboru najlepszego modelu na podstawie jej preferencji, a z drugiej strony znacznie komplikuje proces selekcji.

Tak więc wśród bezwarunkowych trendów można wyróżnić:

 • duży rozmiar;
 • kolorowe szkło;
 • skomplikowany projekt.

Przyjrzyjmy się bliżej, jakie akcesoria wybitni projektanci uzupełniają modne obrazy i na co należy zwrócić uwagę przy zakupie.

W stylu „matrycy”

Sci-Fi ponownie powraca na najwyższe pozycje. Ale w 2019 i 2020 roku istotne będą nie tylko czerń i lustro, ale także analogi kolorów jasnych, a nawet neonowych odcieni.


Ostrożnie! Minimalistyczne wąskie okulary w stylu Trinity doskonale wyglądają na cienkich owalnych twarzach, ale nie są zalecane dla właścicieli zaokrąglonych o okrągłym kształcie twarzy. Ich miniaturowe rozmiary mogą niekorzystnie podkreślać kompletność.

Za granicą

Absolutnym przeciwieństwem Sci-Fi są duże okulary. Duże i efektowne, przyciągające uwagę, staną się ciekawym dodatkiem do zdjęć każdego stylu. Jedną ze znaczących zalet takiej ramy jest jej wszechstronność.

Okulary oversize są odpowiednie dla prawie wszystkich kobiet. Doskonale chronią oczy przed światłem słonecznym. Ale jednocześnie mogą powodować niezbyt udane opalanie, jeśli długo pozostaniesz w otwartym słońcu.

Lotnicy

Model uniwersalny, mocno zamocowany na czołowych pozycjach katalogów mody. Przeważnie cienka metalowa rama nie rozprasza uwagi, a duże, przypominające kropelki okulary doskonale zamykają oczy.

Jeśli klasyczne ciemne modele są już dla Ciebie nudne, wybierz stylowe lotniczki lustrzane (przezroczyste lub wielokolorowe). Na szczęście w latach 2019-2020 takie opcje są prezentowane w szerokiej gamie.

Lotniki - uniwersalna opcja w stylu unisex. Nie trzeba kupować nowych, ponieważ jako stylowy dodatek, model, który można znaleźć wśród niezasłużenie zapomnianych akcesoriów twojego chłopaka, jest całkiem odpowiedni.

Okrągły

Kolejny jasny trend w modzie na lata 2019-2020, który zdecydowanie warto przyjąć dla tych, którzy nie mogą znaleźć odpowiedzi na pytanie - które ramy pomogą stworzyć nietrywialny wizerunek.

Małe okrągłe ramki bez twarzy przeszły do ​​historii. W nowym sezonie należy zwrócić uwagę na takie trendy, jak:

 • jasne kolory;
 • ponadgabarytowych;
 • podwójne kadrowanie;
 • prosty sweter u góry.

Pamiętaj, że okrągły kształt zawsze nadaje obrazowi szokujący akcent. Wybierając, nie należy zapominać, że w 2020 r. Trendy w modzie będą częściej przewymiarowane niż minimalizm.

Square

Dzięki modzie na duże rozmiary szkła kwadratowy kształt doskonale się łączy. Zwróć uwagę na to, jak interesująco może wyglądać w szerokiej gamie opcji kadrowania.
Kocie oko

Bardzo wyrafinowane modele, które nadają obrazowi nutkę arystokracji i elegancji. Są one często nazywane „kurkami” dla podniesionych zewnętrznych rogów.

W 2020 roku możesz kupić różne warianty tego stylu:

 • z masywną lub cienką ramą;
 • prawie przezroczysty, kolorowy lub lustrzany;
 • w eleganckim stylu lub z masywnym wystrojem.
Motyle

Jedną z interesujących interpretacji „kociego oka” są „motyle”, które również będą bardzo popularne w 2020 r. Jako alternatywę dla klasycznego kształtu skrzydła możesz rozważyć opcję z trójkątnymi okularami, jak na zdjęciu.

Bez obręczy

Bardzo interesujące są również damskie okulary bez oprawek - to modele, które będą modne latem i jesienią 2019 r., A także zimą i wiosną 2020 r. Jeśli chodzi o projekt, tutaj jest również możliwe kilka opcji, które mogą się różnić:

 • rozmiar i geometria szkła;
 • gama kolorów i stopień przezroczystości;
 • złożoność wystroju ramion.
Należy pamiętać, że przezroczyste okulary podkreślają delikatność i młodość, a okulary lustrzane lub neonowe zwracają uwagę na ich kształt.

Z kolorowymi okularami

Po ugruntowaniu pozycji wśród modnych trendów w lecie 2019 roku okulary przeciwsłoneczne z jasnymi okularami płynnie przechodzą w sezon jesień-zima 2019-2020. Wraz z kwiecistymi nadrukami i bogatymi odcieniami, wesołe letnie kolory w akcesoriach dadzą fashionistkom okazję rozweselić się w ponury zimny dzień.

Z matowym szkłem

Ciekawą nowością w 2020 roku były okulary z matowym szkłem i paski o różnym stopniu zaciemnienia. Czas pokaże, jak praktyczne będą takie modele. Ale fakt, że wyglądają bardzo nietypowo i stylowo, jest niezaprzeczalny!

W sportowym stylu

Tylko kilku projektantów będzie w stanie sprostać takim akcesoriom w 2020 roku. Ale to nie znaczy, że sportowy szyk przeszedł do historii. Spektakularne okulary, w których odczytywana jest notatka sportowa, jak zawsze istotne. Chociaż oversize mod również dotknął tego kierunku - modele stały się wyraźnie większe i bardziej masywne.
Złożony kształt

Jeśli chcesz zaskoczyć wszystkich i zwrócić uwagę na swój wizerunek, możesz nosić niezwykłe okulary o złożonej geometrii.

Materiały na ramy

Jednym z najważniejszych aspektów wyboru jest materiał, z którego wykonana jest rama. Od tego zależy nie tylko konstrukcja produktu, ale także jego praktyczność i trwałość.

Obecnie producenci używają:

 • tworzywo sztuczne (niedrogie, ale jednocześnie zapewniające możliwość realizacji różnorodnych pomysłów projektowych);
 • NXT (polimer o wysokiej przezroczystości);
 • metale (mają wysoką niezawodność i wyglądają imponująco w modelach ponadgabarytowych);
 • drewno (z reguły są to ekskluzywne drogie wyroby rękodzielnicze);
 • róg (takie ramki wyglądają bardzo efektownie i dają przyjemne wrażenia dotykowe).

Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak wybrać odpowiednią ramkę dla kształtu twarzy, zobacz wideo:

Obejrzyj wideo: MWC19 - Hisense chce, ale czy moze. .? (Październik 2019).