Russian Teddy Bear - Olimpiada 2019-2020

Od 2000 roku rosyjskie szkoły rozpoczęły Olimpiadę Niedźwiadków Rosyjskich, której głównym celem jest popularyzacja języka rosyjskiego. Rok szkolny 2019-2020 nie będzie wyjątkiem. W listopadzie każdy, kto spełni wymagania, będzie mógł wziąć udział w konkursie i sprawdzić swoją wiedzę.

Istota wydarzenia

„Russian Teddy Bear” odbywa się w szkołach i średnich szkołach zawodowych w całej Rosji, a także w innych krajach (Litwa, Białoruś, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Stany Zjednoczone itp.) Wśród dzieci uczących się języka rosyjskiego. Motto wydarzenia to „Lingwistyka dla wszystkich”. Niezależnie od miejsca, głównym celem gry konkursowej jest zwiększenie zainteresowania językiem ojczystym, a także poprawa umiejętności czytania i pisania wśród uczniów. Ponadto dzieci będą mogły przygotować się do nadchodzących egzaminów, ocenić swoje możliwości i pokazać się między innymi.

Organizatorami Bear Cub są LLC Game i LLC Slovo. Zadania są opracowywane przy pomocy specjalistów z Instytutu Językoznawstwa RSUH. Starają się wybierać interesujące, a nawet zabawne testy, aby konkurs odbywał się w swobodnej formie gry. Być może dlatego przyciąga coraz więcej uczestników każdego roku. W ciągu ostatnich 10 lat ich liczba wzrosła z 2 milionów do 3,5 miliona.

Statystyki pokazują, że konkurencja naprawdę pomaga podnieść poziom umiejętności uczniów. Tak więc w 2017 r. Ponad 90% uczestników z młodszej grupy udzieliło poprawnych odpowiedzi na zadania z pierwszego bloku, który jest o rząd wielkości większy niż w poprzednich latach.

Program jest bardziej ukierunkowany na zapewnienie, że dzieci rozwijają logiczne myślenie, niż na zdolność powtarzania wyuczonych zasad. Organizatorzy chcą również obalić mit, że językoznawstwo jest nudną i suchą nauką.

Podobny konkurs na wiosnę odbywa się wśród nauczycieli.

Rejestracja i wybór uczestników

Każda instytucja edukacyjna w Rosji może ubiegać się o udział w grze konkursowej, a jej status nie ma znaczenia - czy jest to gimnazjum, liceum czy szkoła prywatna. Musisz się jednak zarejestrować nie później niż 13 października. Po rejestracji nauczyciele ogłaszają uczniom możliwość rywalizacji w znajomości języka rosyjskiego.

W olimpiadzie mogą wziąć udział uczniowie klas od 2 do 11 lub odpowiadający im kurs technikum. Z wyjątkową chęcią pierwszoklasiści mogą brać udział wraz z pierwszoklasistami. Każdy może się zapisać, niezależnie od wyników w nauce i innych czynników, ponieważ zadania Olimpiady są dość proste i nie wymagają specjalnej wiedzy. Aby nagrać, musisz udać się do nauczyciela lub kierownika.

Zgodnie z regulaminem Niedźwiedzia zabronione jest odmawianie każdemu dziecku udziału w grze, jeśli chce. Nie można zmusić uczniów do pójścia na zawody wbrew ich woli.

Jedynym warunkiem uczestnictwa jest opłata rejestracyjna na pokrycie drobnych wydatków związanych z organizacją imprezy, w tym zakupem nagród. Wkład różni się w zależności od regionu i wynosi około 75-85 rubli. Preferencyjne kategorie obywateli, tj. sieroty, osoby niepełnosprawne, dzieci z dużych rodzin itp. są zwolnione z opłat.

Fundusz nagród w konkursie „Rosyjski miś”

Przygotuj się do Igrzysk Olimpijskich Niedźwiedzia Rosyjskiego zwykle rozpoczynają się za 3 miesiące. Typowe zadania są uporządkowane z dziećmi. Pomagają bilety z odpowiedziami z poprzednich konkursów (można je znaleźć na oficjalnej stronie Teddy Bear).

Jak to idzie

Konkurs odbywa się w okręgach w szkołach, które zostały zatwierdzone do przyjęcia przez delegatów. Data „Rosyjskiego misia” to 14 listopada. Dzieci rywalizują jednocześnie w grupach: 2-3 klasy, 4. i 5., 6-7, 8-9 i 10-11. Dla każdej grupy wiekowej przygotowuje się ich zadania.

Zadania są przedstawiane w formie testów z pięcioma możliwymi odpowiedziami. Bilety składają się z trzech bloków. Z każdym kolejnym blokiem poziom trudności zadania wzrasta, ale za niego przyznawanych jest więcej punktów. Aby uzyskać poprawną odpowiedź, 3 punkty są przyznawane w pierwszym bloku, 4 punkty w drugim i 5 w trzecim. Aby wygrać nagrody, musisz zdobyć 116-120 punktów.

Łączna liczba zadań dla uczniów gimnazjów w klasach 2–4 wynosi 28, a dla uczniów szkół średnich - 30. Pytania są przygotowywane zgodnie z rodzajem egzaminu. Pakiet z formularzami zadań jest otwierany bezpośrednio przed rozpoczęciem Olimpiady. Aby je wypełnić, podano 1 godzinę 15 minut. Używanie urządzeń elektronicznych podczas zawodów jest zabronione. Nie możesz zabrać ze sobą słownika / podręcznika, odpisać ani prosić o wskazówki od innych. W przypadku nieprzestrzegania zasad należy zdyskwalifikować.

Weryfikacja zadań i ogłoszenie wyników

Na koniec wydarzenia wszystkie formularze są zbierane i wysyłane do przeglądu do komitetu organizacyjnego, który znajduje się w Kirowie. W skład komisji rewizyjnej wchodzą wiodący rosyjscy specjaliści od językoznawstwa i filologii. Wybierają najlepsze „młode” w szkole, regionie i pierwsze w kraju.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone za 2-3 miesiące. Oznacza to, że jeśli Olimpiada odbędzie się 14 listopada 2019 r., Jej wyniki będą znane gdzieś w okresie styczeń-luty 2020 r. Wszystkie dane są zgłaszane zarządowi szkoły, a także publikowane na oficjalnej stronie rosyjskiego niedźwiadka rm.kirov.ru.

Każdy uczestnik otrzymuje pamiątkowe świadectwo uczestnictwa w konkursie. Zwycięzcy otrzymują dodatkowe nagrody. Są to czysto symboliczne nagrody: kubek z logo pluszowego misia, medal, artykuły papiernicze itp. W poszczególnych szkołach uczestnicy olimpiady mogą liczyć zdobyte punkty przy ustalaniu rocznej oceny.

Przydatne informacje: na miejscu rm.kirov.ru Istnieje forum, na którym rodzice i dzieci mogą konsultować się na temat igrzysk olimpijskich, a także wystawiać swoje opinie i sugestie. Te życzenia są uwzględniane przy opracowywaniu programu na przyszły rok.

Obejrzyj wideo: American Pie Presents Beta House 78 Movie CLIP - Greek Roulette 2007 HD (Styczeń 2020).

Zostaw Swój Komentarz