Minamata - film 2020

  • Światowa premiera: 2020
  • Premiera w Rosji: 2020
  • Kraj pochodzenia: USA
  • Gatunek: Dramat
  • Reżyserzy: Andrew Levitas
  • Obsada: Johnny Depp, Bill Nyei, Hiroyuki Sanada, Tadanobu Asano, Lily Robinson, Jun Kunimura

Żarty z ekologii mogą doprowadzić do śmierci ludzkości, ale ludzie uparcie nie chcą w to wierzyć i popełniają wiele fatalnych błędów. Prawdziwa historia fotoreportera stała się podstawą filmu o nazwie Minamata, który zostanie wydany w 2020 roku.

Przestępstwa przeciwko środowisku

Miasto Minamata znajduje się na odludziu Japonii. Wioska stoi nad brzegiem zatoki, co wiąże się z życiem ogromnej części populacji. Ludzie relaksują się i pracują w tym miejscu, ale pewnego dnia zaczynają zauważać dziwne objawy. Wyrażają się utratą słuchu, problemami z mową i wzrokiem oraz szaleństwem. To najbardziej przypomina masowe zatrucie rtęcią, ale państwo w osobie urzędników państwowych i skorumpowanych urzędników nie zamierza podjąć działań i udaje, że wszystko jest w porządku. Historia przyciąga uwagę bezkompromisowego fotoreportera Williama Smitha, który rozpoczyna osobiste śledztwo.

Johnny Depp w filmie Minamata

Aby przekazać światu szczegóły strasznej zbrodni, twórcy przynieśli ofiary, które opowiedzą swoje historie i pomogą zrozumieć problem.

Johnny Depp gwarantuje sukces projektu

Główną rolę odegra Johnny Depp, który jest producentem biografii. Ostatnio aktor miał duże problemy w życiu zawodowym i osobistym, ale jego talent jest ponad wszelką wątpliwość, a duże nazwisko obiecuje sukces z góry. Być może właśnie to sprawi, że pomyślisz o tym, jak łatwo jest zniszczyć życie człowieka.

Data premiery filmu „Minamata” jest ustalona na 2020 r., Ale dokładne liczby będą znane bliżej końca projektu. William Eugene Smith był prawdziwym człowiekiem, który lubił lotnictwo, ale potem zakochał się w sztuce fotografii i stał się sławny na całym świecie. Jego prace z II wojny światowej były nazywane arcydziełami.

Ciekawe fakty:

  • Wody zatoki zostały zatrute przez nieorganiczną rtęć, która była odprowadzana przez Chisso Corporation przez długi czas. Po łańcuchu reakcji chemicznych stał się jedną z najbardziej toksycznych toksyn.
  • Substancje zatrujące spowodowały śmierć 14 osób. Władze próbowały ukryć fakt zatrucia, ale liczba ofiar, które doznały uszczerbku na zdrowiu, stale rosła. Niektórym ofiarom udało się wnieść sprawę do sądu.
  • Książka napisana przez żonę Smitha, Eileen Mioko, stała się podstawą scenariusza, którego dzieło powierzono Davidowi C. Kesslerowi. Reżyserem będzie Andrew Levitas.

Johnny Depp i Bill Nyei na planie filmu

Aktorzy filmu „Minamata”, który pojawi się w 2020 roku, stają przed trudnym zadaniem. Muszą tworzyć obrazy ludzi, którzy stopniowo tracą wzrok, słuch i rozum i nie rozumieją przyczyn tego, co się dzieje. Szok, że katastrofa jest dziełem ludzkich rąk, jest ogromny, ale najbardziej żałuje, że złoczyńcy próbują ukryć zbrodnię, a urzędnicy je pokrywają.

Eugene Smith - Bez umowy

Główny bohater, który był naprawdę niezwykłą osobowością, zasługuje na szczególną uwagę. Był tak krytyczny wobec swojej pracy, że spalił pierwsze zdjęcia wykonane podczas pracy jako fotoreporter. Artysta nie lubił pracować na podstawie umowy, wolał kreatywność i swobodne pływanie, dlatego rozwiązał umowę z czasopismami „Newsweek” i „Life”.

Po wybuchu II wojny światowej fotograf przez pewien czas współpracował z wydawnictwem Ziff-Davis, ale wrócił do życia. Zgodnie z instrukcjami tego czasopisma wyjechał do Japonii i zapoznał się z historią Minamaty.

Wizerunek artysty fotograficznego jest bardzo złożony, ale to nie pierwszy raz Johnny Depp musi ucieleśnić niezwykłe obrazy i przyciągnąć uwagę widzów zainteresowanych kinem.

Johnny Depp i Eugene Smith

Bohater został poważnie pobity podczas dochodzenia, ważne narządy zostały poważnie uszkodzone, jego wzrok pogorszył się, ale album „Minamata” ukazał się jednak w 1975 roku. Cena buntu jest zbyt wysoka, ale przede wszystkim ludzkie życie i zdrowie! W momencie, gdy wszyscy zrozumieją prostą prawdę, rozpocznie się nowa era.

Film o osobach dotkniętych chorobą minamata:

Obejrzyj wideo: Johnny depp first look in Minamata movie. 2019. (Listopad 2019).