2020 Anime: Lista

Dla fanów gatunku anime 2020 będzie pełne premier, z których wiele zostało zaplanowanych kilka lat temu. Widzowie będą mogli zobaczyć zarówno kontynuację popularnych wcześniej fabuł, jak i całkowicie niezależne obrazy z nowymi postaciami, które z pewnością przyciągną ich uwagę. Żywa grafika i cechy charakterystyczne od dawna są znakiem rozpoznawczym japońskich filmów animowanych. Fani gatunku czekają na to, jakie anime zostanie wydane w 2020 roku.

Evangelion: 3.0 + 1.0

Premiera: 2020

Gatunek: Fikcja, Akcja, Futro

Reżyser: Hideaki Anno

Studio: Studio Khara

Japoński film animowany Studio Khara to czwarta część tetralogii opartej na serii Evangelion. Początkowo zakładano, że Evangelion: 3.0 + 1.0 zostanie wydany w 2015 roku, ale reżyser Hideaki Anno, po problemach z wydaniem trzeciej części, był przez długi czas przygnębiony i odmówił rozpoczęcia pracy nad filmem.

Scenarzyści ostatniej części nie ujawniają szczegółów fabuły, ale twierdzą, że zakończenie będzie oszałamiające i spodoba się fanom anime. Biorąc pod uwagę długą przerwę, Evangelion: 3.0 + 1.0 jest najbardziej oczekiwanym nowym produktem w 2020 roku. Wydarzenia w filmie, podobnie jak poprzednie części, będą miały miejsce w Tokyo-3, a publiczność będzie mogła poznać starych bohaterów, których kochają.

Zero Century: Emeralda

Premiera: styczeń 2020 r

Gatunek: Fikcja, Akcja, Przygoda

Studio: Gainax

Potężna eksplozja zniszczyła Tokio, ale na jego wraku zbudowano nowe miasto, które bardziej przypomina państwo totalitarne. Twórcom filmu „Zero Century: Emeralda” udało się stworzyć apokaliptyczny obraz świata, w którym „żelaznej ręce” z laboratoriami do opracowywania nowej broni sprzeciwia się podziemny ruch oporu, którego uczestnicy nie są gotowi wytrzymać trudnych struktur i obecnego stanu rzeczy.

W centrum fabuły jest gang nastoletnich motocyklistów. Jej przywódca Kaneda zostaje mimowolnym uczestnikiem eksperymentu wydobywania super energii Akiry, w wyniku czego zyskuje magiczne supermoce.

Kood Wafter

Premiera: wrzesień 2020 r

Gatunek: Fikcja, Komedia

Studio: J.C. Staff

Akcja anime Kud Wafter rozgrywa się po zakończeniu trasy, w której główni bohaterowie udali się do Ricky i Kudryavki w serialu „Little Pranksters”. W czasie wakacji mieszkali w akademikach szkolnych, ale z powodu wadliwego zaopatrzenia w wodę Ricky został zmuszony do zmiany miejsca zamieszkania, przeprowadzając się do Kudryavki w akademiku dla kobiet. Na pierwszy rzut oka nie ma nic złego w zajmowaniu pustego miejsca sąsiada. Jedynym problemem jest to, że chłopcy nie mogą mieszkać w akademiku dla kobiet, a teraz bohaterowie będą musieli ukryć Ricky przed innymi mieszkańcami, co z czasem staje się trudniejsze.

Utworzono w Otchłani: Świt głębokiej duszy

Premiera: 2020

Gatunek: Fikcja, Detektyw, Dramat, Przygoda, Fantazja

Reżyser: Kojima Masayuki

Studio: Kinema Citrus

Otchłań to jedyne nieodkryte miejsce na Ziemi, które kryje wiele nieodkrytych tajemnic. Jego niekończące się kariery i tunele są zamieszkane przez niesamowite stworzenia, które posiadają starożytne, obdarzone magicznymi właściwościami relikwie. Reżyser Kojima Masayuki zaprasza widzów do spotkania z Badaczami Głębi, którzy nie boją się rzucić wyzwania Otchłani. Film „Created in the Abyss: Dawn of a Deep Soul” jest pełnoprawną kontynuacją popularnego serialu telewizyjnego, który został pokazany widzom w 2017 roku.

Freestyle

Premiera: lipiec 2020 r

Gatunek: Sport, Dramat, Szkoła, Rekreacyjny

Studio: Animacja z Kioto

Pełny film rozgrywa się po wydarzeniach trzeciego sezonu serialu telewizyjnego o tej samej nazwie. Edukacja w liceum dobiegła końca i przyjaciele Haruki, Makotu, Rinu i Nagisa powinni wybrać swoją ścieżkę życia i nowy wektor rozwoju. Co zrobią bohaterowie, dla których ciągły trening i rywalizacja stały się integralną częścią codziennego życia? Tego można się nauczyć z pełnometrażowego anime „Freestyle”, którego premiera zaplanowana jest na lipiec 2020 r.

Fioletowy Evergarden

Premiera: 10 stycznia 2020 r

Gatunek: dramat, przygoda, fantasy

Studio: Kyoto Animation, Animation Do

Kolejnym anime 2020, bez którego lista obrazów tego gatunku byłaby niepełna, jest Violet Evergarden z Kyoto Animation i Animation Do. Główną bohaterką jest 14-letnia dziewczynka, która przypadkiem znalazła się na wojnie. Podczas służby nabyła wiele przydatnych umiejętności, ale podczas wojny Violet straciła obie ręce, które zostały zastąpione żelaznymi protezami. Dziewczyna rozpoczyna nowe życie w roli samozasilającej lalki, która praktycznie nie rozumie ludzkich uczuć, ale chce znaleźć nowe znaczenie istnienia.

Szukam studentów na czarownicę

Premiera: maj 2020 r

Gatunek: Komedia, Magia, Shojo

Reżyser: Sato Junichi

Studio: Toei Animation

Jedynym marzeniem dziewczyny Doremi jest zostać czarodziejką. Pewnego razu, spacerując po mieście, znajduje niezwykły sklep, który natychmiast przyciąga jej uwagę. Doremy przypadkowo dowiaduje się, że jego kochanka jest prawdziwą czarownicą, a ona nie ma nic przeciwko przyjęciu inteligentnej dziewczyny jako uczennicy. Ale czy będzie miała wytrwałość i magiczną moc, by zdać 9 trudnych egzaminów i spełnić swoje marzenie? „Finding Witch Students” to zabawny i lekki film Toei Animation, który jest znany z wysokiej jakości obrazów anime. Pierwszy pokaz filmów o przygodach przyszłej czarodziejki zaplanowano na maj 2020 r.

Słowa bąbelkują jak napoje gazowane

Premiera: 2020

Gatunek: muzyka

Reżyser: Kyokhe Ishiguro

Studio: Signal.MD

Dziesiąta rocznica powstania studia FlyingDog była doskonałą okazją do stworzenia anime „Words bubble like soda”, który jest pełen muzycznych i wokalnych kompozycji. Scenarzystą był Dai Sato, znany widzowi z innych popularnych filmów, Ergo Proxy i Wolf Rain. Jeśli wypożyczenie anime zakończy się powodzeniem, Signal.MD może podjąć decyzję o utworzeniu kontynuacji, w której postacie będą tymi samymi postaciami. Praca reżysera została powierzona Kyokhe Ishiguro, któremu udało się nakręcić 6 udanych animacji.

Akademia My Hero: Film

Premiera: 2020

Gatunek: Komedia, Akcja, Szkoła, Senen

Reżyser: Kokhei Horikoshi

Studio: Bones

„My Hero Academy: Film” to pełnometrażowy obraz franczyzobiorcy „My Hero Academy”, którego premiera zaplanowana jest na 2020 rok. W anime publiczności zostanie przedstawiona oryginalna historia chłopca Izuku, który przez całe życie marzył o byciu Bohaterem, ale nie posiadał niezbędnej do tego supermocy. Pomimo zastraszania i poniżania rówieśników chłopiec udaje się zdobyć niesamowite umiejętności od swojego idola i superbohatera Wszechmogącego. Tylko z taką mocą może on walczyć z Sojuszem Złoczyńców, którzy chcą ustanowić władzę nad ludźmi na całej planecie.

Obejrzyj wideo: TOP 20 Most Anticipated Anime That Must Return Before 2020! (Październik 2019).