Drzewo nowego roku katedry Chrystusa Zbawiciela w 2020 roku

Drzewo noworoczne w Katedrze Chrystusa Zbawiciela jest jednym z najlepszych świątecznych wydarzeń dla dzieci i dorosłych, które odbywa się co roku w Moskwie. Kolejny rok nie będzie wyjątkiem - zgłoszenia zaplanowano na okres od 23.12.2019 do 01.08.2020, dzień na 3-4 sesje. Pierwszy zaczyna się o 10 rano, ostatni o 7 wieczorem. Tradycyjnie patriarcha Cyryl odwiedzi jedną z produkcji świątecznych, ale nie wiadomo dokładnie, kiedy to nastąpi. Jego obecność na festiwalu będzie zaskoczeniem dla publiczności.

Program

Świąteczny występ w Katedrze Chrystusa Zbawiciela w 2020 r., Jak zawsze, jest organizowany i prowadzony przez Kościół Prawosławny z błogosławieństwem Patriarchy Moskwy i całej Rosji Cyryla, więc wydarzenia na scenie wpływają na temat prawosławia, wiary, Boga, Biblii i innych momentów religijnych. Tematy produkcji nigdy się nie powtarzają - co roku są inne. Podstawą tego, co się dzieje, są bajki lub oryginalne scenariusze specjalnie napisane na święta.

Ich głównymi bohaterami są dzieci, których wiara pomaga przezwyciężyć trudności, wierzyć w cuda, podróżować w czasie i uczyć się wielu nowych rzeczy na temat narodzin Jezusa Chrystusa, chrztu Rosji, innych ważnych wydarzeń w życiu prawosławnych chrześcijan. Informacje są zabawne, w prosty i zrozumiały sposób - dzięki czemu mali widzowie się nie nudzą. Atmosferę tworzą krajobrazy, efekty świetlne, projekcje 3D, numery muzyczne i taneczne zawarte w programie.

Świąteczna opowieść trwa około godziny bez przerwy. Nie ma ograniczeń wiekowych: widzowie w wieku 6 lat mogą odwiedzić drzewo bez rodziców, animatorzy będą się nimi opiekować, a pod koniec wakacji przekażą je dorosłym czekającym przy wejściu.

Jego Świątobliwość Patriarcha Cyryl przy choince w Katedrze Chrystusa Zbawiciela

Wejście do świątyni

Świątynia otwiera się na godzinę przed rozpoczęciem świątecznej opowieści. Przy wejściu odwiedzający są witani i rozrywani przez naturalnej wielkości lalki, bawoły. Każdy może zrobić z nimi zdjęcie, grać. Rama wykrywacza metalu jest instalowana przy wejściu - odbywa się to dla bezpieczeństwa obecnych. Służba bezpieczeństwa przeskakuje szybko, nie ma zatorów przy wejściu. Wewnątrz goście zabierają swoje ubrania do garderoby i mogą spędzić czas w pobliżu choinki lub na placu zabaw. Animatorzy czuwają nad dziećmi bez opieki. Niedaleko choinki znajduje się bufet, w którym sprzedaje się czekoladę, muffinki, wodę, napoje, kanapki, aby dziecko i rodzice mogli coś przekąsić.

15 minut przed rozpoczęciem musicalu noworocznego widzowie zostaną zaproszeni do hali, aby spokojnie i bez zamieszania zajęli swoje miejsca.

Bilety

Bilety na choinkę w Katedrze Chrystusa Zbawiciela można kupić w Internecie - na oficjalnej stronie organizatora lub za pośrednictwem firmy sprzedającej bilety elektroniczne. Koszt dla dzieci i dorosłych jest taki sam, waha się od 500 do 5000 rubli. Dołączenie do grupy wydarzeń w sieciach społecznościowych będzie 5% rabatem.

Dziecko poniżej 3 lat nie wymaga biletu, ale w takim przypadku rodzice będą musieli go objąć w momencie przedstawienia.

Prezenty

W Nowy Rok i święta Bożego Narodzenia dzieci otrzymują prezenty od Świętego Mikołaja i Snow Maiden. Słodkie prezenty są płatne osobno - ich koszt na rok 2020 będzie znany bliżej zimy. W ubiegłym sezonie kosztują 600 rubli.

Paczki ze słodyczami są początkowo zawarte w drogich biletach za 4500-5000 rubli - nie musisz nic płacić, ale kupując bilet, lepiej wyjaśnić, jakie dodatkowe usługi są w nim zawarte.

Oprócz tradycyjnych słodkich prezentów możesz zapłacić za świąteczną płytę CD z piosenkami.

Kto nie potrzebuje biletów?

Informacje o bezpłatnych wizytach w drzewie noworocznym w Katedrze Chrystusa Zbawiciela w 2020 r. Są zazwyczaj publikowane na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia w grupach społecznościowych. Prawo do bezpłatnego dostępu to:

  • u dzieci z rodzin o dużych lub niskich dochodach;
  • uczniowie pensjonatów;
  • sieroty;
  • młodzież w trudnych sytuacjach życiowych;
  • ciężko chorzy pacjenci;
  • synowie i córki funkcjonariuszy policji, pracownicy Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych, personel wojskowy, który zmarł na służbie.

O hali

Świąteczna opowieść rozgrywa się w sali katedr kościelnych w świątyni, otwartej latem 2000 roku. Pokój jest duży, jasny, przestronny. Na ścianach - unikalne malowidła ścienne do motywów biblijnych. Pojemność hali wynosi 1298 miejsc. Z dowolnego miejsca, nawet znajdującego się w odległych szeregach, scena jest wyraźnie widoczna, a aktorzy są słyszani. Sala katedr kościelnych jest uważana za jedno z najlepszych miejsc w Moskwie; często odbywają się tam wydarzenia religijne i towarzyskie.

Jak się tam dostać

Świątynia znajduje się nad brzegiem rzeki Moskwy, niedaleko nasypu Prechistenskaya pod adresem: ul. Volkhonka 15. Najwygodniej jest do niej dotrzeć metrem do stacji Kropotkinskaya. A potem idź wzdłuż znaków turystycznych. Droga do katedry zajmuje nie więcej niż trzy minuty pieszo.

Możesz również dostać się na trasy autobusowe:

  • „A”, 15, M3 - do przystanku „Kropotkinskaya metro”;
  • 233 - do przystanku „Katedra Chrystusa Zbawiciela”;
  • 33 - do przystanku „Nabrzeże Prechistenskaya”.

Katedra Chrystusa Zbawiciela w Moskwie

Dlaczego muszę zobaczyć występ?

Każdego roku impreza organizowana jest na wysokim poziomie: dużo uwagi poświęca się scenariuszowi, efektom specjalnym i sprzętowi technicznemu. Scenarzyści zastanawiają się nad każdą frazą w tekście, a aktorzy podczas prób często odczuwają postacie bohaterów, ich motywy i działania. W rezultacie widzowie z prawdziwym zainteresowaniem obserwują rozwój wydarzeń, ufają aktorom.

Drugi punkt to zaangażowanie publiczności w produkcję. Młodzi widzowie pomagają bohaterom, podpowiedzieć, poprowadzić. Elementy interaktywności zmieniają widzów w bezpośrednich uczestników tego, co się dzieje.

Komponent poznawczy jest nie mniej ważny. Po przedstawieniu przedszkolaki i dzieci w wieku szkolnym dowiadują się więcej o tradycjach świątecznych, współczuciu, przyjaźni, reakcji, wzajemnej pomocy i innych cechach charakteru niezbędnych do kształtowania harmonijnej osobowości. Jednocześnie w opowieści nie ma oczywistych uprzedzeń religijnych - nacisk kładziony jest na magię i cuda, z którymi wiąże się Nowy Rok i Boże Narodzenie.

Choinka w Katedrze Chrystusa Zbawiciela: jaka była

Obejrzyj wideo: Katolickie Mazowsze Glina k Otwock'a - Jezus Chrystus żyje ! (Październik 2019).