Rysunki na Nowy Rok 2020

Uwielbiam rysować ołówkiem, farbami lub w programach komputerowych - dowiemy się, które rysunki będą odpowiednie na Nowy Rok 2020, jak rysować popularne postacie noworoczne, a także zaoferować wiele kreatywnych pomysłów dla dzieci i dorosłych.

Postępując zgodnie z radami profesjonalistów, otrzymasz wiele żywych emocji, tworząc piękne rysunki własnymi rękami, co może być również oryginalnym prezentem dla przyjaciół lub krewnych na Nowy Rok 2020.

Jak rysować?

Obecnie istnieje wiele wysokiej jakości materiałów artystycznych, z których każdy ma swoje cechy charakterystyczne i daje określone możliwości.

Ołówki

Jeśli mówimy o kreatywności dzieci, najlepszym wyborem jest wysokiej jakości zestaw kolorowych ołówków. Podstawą obrazu ołówkowego jest papier. Można używać nawet cienkich arkuszy biurowych, ale krajobraz, papier lub tektura są bardziej akceptowalne.

Kredki (technika pastelowa)

W sztukach wizualnych stosuje się różne rodzaje pasteli:

 • na bazie oleju (wosk);
 • suchy pastel (miękki i twardy).

Kredki na bazie oleju są częściej używane jako staże. Suchy pastel to profesjonalny materiał, ale do stworzenia rysunku potrzebne będą miękkie i twarde kredki. Jako podstawa do rysowania za pomocą specjalnego papieru o miękkiej lub szorstkiej powierzchni, a także specjalnej deski korkowej.

Akwarela

Jedna z najpopularniejszych technik artystycznych, której zaletą jest stosowanie farb na bazie wody, co pozwala na piękne przejścia między odcieniami. Podstawa - specjalny papier do malowania akwarelą.

Olej

W przeciwieństwie do akwareli olej jest malowany na płótnie lub na drewnie. Metodę tę można bezpiecznie wybrać dla tych, którzy chcą nie tylko rysować, ale także niezwykłych mini-prezentów na Nowy Rok 2020.

Farba olejna tworzy pociągnięcia teksturą, więc aby skutecznie z nią pracować, musisz zdobyć trochę doświadczenia.

Akryl

Farby akrylowe są dziś dość popularne i dla wielu stanowią alternatywę dla oleju. Ale wybierając materiał, pamiętaj, że akryl jest bardzo alergizujący. Takie farby nie są zalecane dla dzieci!

Co narysować?

Po zapoznaniu się z funkcjami narzędzi do rysowania zwracamy się do ciekawych pomysłów na kreatywność. W przeddzień Nowego Roku 2020 istotne będą następujące liczby:

 • zimowe krajobrazy;
 • Choinka;
 • Święty Mikołaj, Snow Maiden i zwierzęta leśne;
 • Święty Mikołaj, jelenie i elfy;
 • symbolem Nowego Roku 2020 jest szczur (lub mysz);
 • ręcznie rysowane karty;
 • kolorowanki.
Krajobrazy

Uniwersalne rysunki noworoczne, których trafność będzie kontynuowana w 2020 r., Ponieważ można je tworzyć za pomocą ołówka, kredek, farb, a nawet pisaków. Najczęściej takie zimowe zdjęcia przedstawiają:

 • zaśnieżony las lub park;
 • zamarznięty staw lub rzeka;
 • dom wiejski;
 • zaspy śnieżne.

Więcej informacji na temat prawidłowego malowania krajobrazów znajduje się w samouczku wideo:

Choinka

Jodełka jest najłatwiejszym elementem motywu noworocznego, ponieważ nawet dziecko może przedstawić zielone piękno z jasnymi kulkami i girlandami.

Zwracamy uwagę na kilka opcji obrazu integralnego symbolu Nowego Roku.

Święty Mikołaj i jego przyjaciele

To właśnie z Mikołajem cała magia sylwestra jest znana każdemu od dzieciństwa. Aby uzupełnić rysunki noworoczne do 2020 r. Wizerunkiem Świętego Mikołaja, Snow Maiden, a także ich owłosionych pomocników (króliczki, wiewiórki, kurki, niedźwiedzie i inni mieszkańcy lasu), wskazówki dla dzieci i dorosłych zebrane w tych filmach pomogą:

Święty Mikołaj i jego przyjaciele

Europejski kolega naszego Świętego Mikołaja, miły czarodziej Święty Mikołaj, stał się również ulubionym bohaterem dzieci i, podobnie jak symbol noworoczny, można go również przedstawić, przeglądając swoje ekskluzywne rysunki na 2020 rok.

Mikołaj jest najczęściej malowany w towarzystwie wiernych jeleni, którzy pomagają mu dostarczać prezenty dzieciom lub razem z elfami, bez których proces wybierania i pakowania noworocznych niespodzianek się nie powiedzie.


Jak narysować Świętego Mikołaja na Nowy Rok zobacz także w wideo:

Szczury i myszy

Nadchodzący rok 2020 odbędzie się pod patronatem Szczura, więc urocze twarze tych uroczych cipek i ich bliskich krewnych (myszy) również powinny zostać uwzględnione na rysunkach noworocznych.

Oprócz realistycznych szczurów, bohaterowie ulubionych kreskówek dla dzieci: Myszka Miki, Raratuy, a także mysz z innych obrazów będą bardzo popularni w nadchodzącym roku.

Możesz narysować realistycznego szczura, postępując zgodnie z prostym algorytmem:

Jak narysować główną postać z kreskówek Ratatuj, zobacz samouczek wideo:

Pocztówki

Ekskluzywnym prezentem w przeddzień 2020 roku mogą być ekskluzywne rysunki noworoczne z wizerunkiem choinki, uśmiechniętego Szczura lub Świętego Mikołaja, a także uzupełnione rymowanymi życzeniami.

Kolorowanki

Dla najmniejszych artystów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sztukami wizualnymi, możesz zaoferować fascynującą lekcję - ożywić noworoczne kolory w jasnych kolorach. Nawiasem mówiąc, nie jest konieczne stosowanie schematu jeden do jednego. Biorąc zarys obrazu jako podstawę i uzupełniając go o własne elementy (na przykład symbol roku, napis, choinkę z zabawkami itp.), Dziecko będzie mogło stworzyć własne ekskluzywne rysunki o tematyce bożonarodzeniowej. Ponadto, w oparciu o kolorowanie, możesz zrobić ekskluzywną kartę noworoczną, umieszczając obraz tak, aby zajmował tylko połowę arkusza.

Oto niektóre z tych kolorowanek. Możesz zapisać obraz na komputerze i po prostu wydrukować go na papierze za pomocą drukarki.


Rysujemy na komputerze

Alternatywą dla farb i ołówków jest grafika komputerowa. Rysowanie za pomocą komputera jest łatwe i interesujące, aw przypadku awarii zawsze możesz usunąć uszkodzony element.

Możesz tworzyć rysunki noworoczne na Nowy Rok 2020 w różnych programach:

 • MS Word (jeśli nie ma edytorów graficznych);
 • Farba Tux (dla dzieci);
 • Farba (wszyta w system operacyjny Windows);
 • Photoshop
 • CorelDRAW;
 • GIMP
 • Krita i inni.

Istnieje również wiele szkiców online, w których można tworzyć zwykłe lub nawet animowane obrazy. Możesz nawet stworzyć oryginalne zdjęcie na żywo lub zdjęcie za pomocą smartfona. Dowiesz się, jak to zrobić, oglądając lekcję wideo:

Obejrzyj wideo: JAK BYĆ BEZPIECZNYM NA ULICY - NIESTRASZKI PZU (Październik 2019).