Biologia OGE w 2020 r

Wraz z innymi przedmiotami OGE 2020, FIPI planował wprowadzić zmiany w KIM w biologii w nowym roku, co oznacza, że ​​przygotowanie dziewiątoklasistów powinno rozpocząć się od zapoznania się z innowacjami, które czekają na nich na egzaminach.

Powiemy Ci, jak GIA-9 będzie się różnić w formacie 2019 i 2020, co nowego pojawi się na biletach i kiedy dokładnie poznana zostanie data badań biologicznych okresu wstępnego i głównego.

Format egzaminu

Walerian Rokhlov (szef zespołu programistycznego FIPI pracujący nad nowym obiecującym modelem OGE w biologii) w swoim wywiadzie skupił się na ogromnej luce między biologią jako nauką a kursem, który był wcześniej nauczany w szkołach. Wraz z wprowadzeniem w 2010 r. Nowego standardu edukacyjnego nauczyciele wzięli udział w kursie poświęconym podejściu systemowemu i praktycznemu ukierunkowaniu całej wiedzy zdobytej przez uczniów, co radykalnie zmieniło podejście do nauczania. W związku z tym nowe bilety GIA-9 powinny się różnić, biorąc pod uwagę zmieniające się wymagania federalnego standardu edukacyjnego i oczekiwane wyniki programów edukacyjnych

Chociaż zawartość CMM ulegnie znacznej zmianie w 2020 r., Format przeprowadzania OGE w dziedzinie biologii jako jednego z tematów GIA-9 pozostanie niezmieniony.

  • zadania obejmują materiał klasy 5–9;
  • czas trwania egzaminu - 3 godziny (180 minut);
  • Miejsce - szkoła rodzima;
  • dozwolone w użyciu - linijka i nieprogramowalny kalkulator.

Oczekuje się, że w 2020 r. OGE w dziedzinie biologii przejdzie większą liczbę absolwentów, którzy ukończyli klasę 9, ponieważ całkowita liczba przedmiotów zgłoszonych do GIA-9 zostanie zwiększona do 6. Niemniej jednak, nie lekceważ złożoności przedmiotu, ponieważ z powodu jego pomyślnego ukończenia konieczne jest opanowanie dużej ilości informacji, obejmujących zagadnienia ogólne, florę i faunę, a także strukturę ludzkiego ciała i podstawowe zasady zachowania zdrowia.

Kiedy dokładnie odbędzie się wstępna i główna sesja GIA-9 2020 oraz w które dni odbędzie się egzamin z biologii, będzie znana bliżej listopada 2019 r. Więcej informacji na temat ważnych dat kalendarza FIPI GIA-9 można znaleźć na stronach naszego portalu informacyjnego.

Główne zmiany

Możesz porozmawiać o tym, jakie dzisiaj będą bilety biologiczne na OGE 2020, ponieważ nowe obiecujące modele i specyfikacje CMM są publikowane na stronie internetowej FIPI.

W 2020 r. Absolwenci 9 klas zostaną poproszeni o wykonanie 26 zadań (w 2019 r. Było ich 32).

Rozkład pytań według tematów będzie następujący:

Motyw

Ilość

1

Biologia jako nauka i jej metody

7-8

2

System, różnorodność i ewolucja dzikiej przyrody

7-8

3

Ludzkie ciało. Zdrowie

11-12

Tak więc, jak widać z tabeli, większość uwagi zostanie poświęcona właśnie części badań na ludziach.

Jeśli weźmiemy pod uwagę poziomy trudności pytań w biletach na egzamin państwowy w Stanach Zjednoczonych, to w 2020 roku uzyskamy następującą gradację:

Poziom trudności

Ilość

Basic

13

Podwyższone

9

Wysoki

4

Warto również zauważyć, że w nowych KIM liczba zadań z proponowanymi opcjami odpowiedzi znacznie się zmniejszy. Chociaż same pytania będą podobne do pytań przedstawionych na biletach w 2019 r., Egzaminator nie otrzyma już dogodnej wskazówki. Zamiast takich ukochanych testów OGE w biologii przez wiele dzieci, które ukończą klasę 9 w 2020 roku, spełnią:

  • zadania do porównania;
  • otwarte pytania;
  • zadania biologiczne;
  • zadania środowiskowe.

Konieczne będzie wykazanie umiejętności pracy z informacjami prezentowanymi w postaci tekstu, obrazów, tabel, a także wykresów lub wykresów. Wśród zapowiadanych innowacji są również pytania dotyczące prawidłowego odżywiania i zdrowego stylu życia.

Ważne! Ponieważ dyskusje na temat innowacji trwają do grudnia 2019 r., Mogą nadal wystąpić pewne zmiany w strukturze biletów. Ale z pewnością nie będą bardzo znaczące.

Klasyfikacja

Po pomyślnym udzieleniu odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące programu od klas 5 do 9 na OGE 2020 w biologii absolwent będzie mógł zdobyć 48 punktów (w 2019 r. Było 46).

Tak więc liczba pytań zmniejszy się o 10, a maksymalny wynik wzrośnie o 2. Oczywiście kryteria oceny prac egzaminacyjnych z roku akademickiego 2019-2020 będą zasadniczo różnić się od zeszłego roku.

Rozkład maksymalnej możliwej liczby punktów za wykonanie zadań będzie następujący:

Ocena

Misje

1

№ 1, 2, 6, 9, 12, 17, 18

2

№ 4, 7, 8, 10, 11, 13, 14, 16, 19, 20, 21, 22, 23

3

№ 24-26

Formularz odpowiedzi nr 1 jest sprawdzany automatycznie, a formularz nr 2 eksperci. Dlatego konieczne jest pisanie szczegółowych odpowiedzi w sposób czytelny i dokładny, a krótkie powinny być dobrze czytelne dla komputera.

Wyniki GIA-9 wpływają na ocenę certyfikatu, dlatego wyniki testów są interpretowane w formie klasycznej klasy szkolnej przy użyciu tabeli korespondencji zalecanej przez FIPI:

Ocena

Ocena

38-48

5

26-37

4

13-25

3

0-12

2 (nie zdał)

A to oznacza, że ​​aby otrzymać dokument dotyczący edukacji i przejścia do innej niż 10 klasy podstawowej, absolwent musi zdobyć 13 punktów testowych.

Oczywiście dla tych, którzy chcą kontynuować naukę na studiach lub w specjalistycznej klasie chemicznej i biologicznej, musisz zdobyć co najmniej 33-35 punktów w biologii i wykazać równie wysoki wynik na egzaminie chemicznym.

Tajemnice przygotowania

Kluczem do pomyślnego ukończenia OGE w biologii jest systematyczne przygotowywanie z uwzględnieniem innowacji z 2020 roku.

Pierwszy krok W drodze do wysokiego wyniku należy powtórzyć podstawy teoretyczne z kursów biologii dla klas 5–9. Aby to zrobić, możesz skorzystać ze szkolnych podręczników lub specjalnych wydań FIPI, zaprojektowanych na rok akademicki 2019-2020, biorąc pod uwagę nowe wymagania. Różne schematy, tabele i plakaty ilustrujące trudne chwile pomogą w zapamiętywaniu.

Drugi krok - rozwijanie umiejętności rozwiązywania problemów egzaminacyjnych. Ponieważ OGE w dziedzinie biologii może poważnie zmienić się w 2020 r., Warto wybrać opcje praktycznych zadań dostosowanych do nowego formatu KIM.

Najłatwiej jest powtórzyć zapomniane warunki nauczycielom internetowym, którzy publikują wiele przydatnych filmów, aby przygotować się do OGE całkowicie za darmo. Oferujemy obejrzenie lekcji wideo na temat ludzkich mięśni i układów krążenia:

Obejrzyj wideo: Spotkanie informacyjne dotyczące konkursu Ścieżka dla Mazowsza r. - cz. 1 (Październik 2019).