OGE w chemii w 2020 r

W 2020 r. FIPI ogłosiła reformę OGE, która wpłynie na KIMov w chemii. Dowiedz się, jak zadania dla absolwentów kończących klasę 9 w roku akademickim 2019-2020 i studiujących zgodnie z nowym standardem GEF, który wszedł w życie w 2010 roku, będą się różnić, a także jaka będzie data testu dla wszystkich szkół w Rosji.

W 2020 r. GIA-9 będzie obejmować dostarczenie 6 przedmiotów, z których 4 będą mogli wybrać według własnego uznania. Dla dzieci planujących kontynuować naukę w wyspecjalizowanych klasach lub kolegiach interesujące będzie połączenie przedmiotów „Biologia + Chemia”. W tym materiale proponujemy szczegółową analizę innowacji, które FIPI ogłosiło dla OGE w dziedzinie chemii i które wejdą w życie w 2020 roku.

Format egzaminu

Nowy format OGE jest TOP tematem na początek roku szkolnego 2019-2020. Zmiany w KIM wynikają z cech programu, zgodnie z którym wszystkie instytucje edukacyjne w Rosji działają od 9 lat. Niemniej jednak reforma będzie dotyczyć wyłącznie treści biletów i kryteriów oceny, a format GIA-9 pozostanie taki sam.

Dziewiąte równiarki, które planują przyjąć OGE w dziedzinie chemii w 2020 r., Powinny znać te podstawowe fakty:

 • czas trwania - 120 minut (2 godziny);
 • miejsce - Gabinet chemiczny w szkole, w której studiował absolwent;
 • dozwolone do użycia - programowalny kalkulator i tabele dostarczane każdemu egzaminatorowi wraz z KIM.

Surowo zabrania się zabrania ze sobą jakichkolwiek innych dodatkowych materiałów, a także narzędzi komunikacyjnych i kalkulatorów oraz innych urządzeń, które mogą służyć do przechowywania informacji lub dostępu do Internetu!

Jako dodatkowe materiały każdy uczestnik GIA-9 w dziedzinie chemii otrzymuje:

 1. Okresowy układ pierwiastków chemicznych Mendelejewa;
 2. tabela rozpuszczalności w wodzie soli, kwasów i zasad;
 3. elektrochemiczna seria naprężeń metalowych;
 4. zestaw odczynników i sprzętu do eksperymentu.

Kiedy dokładnie w 2020 r. OGE w dziedzinie chemii odbędzie się w ramach sesji wstępnej i głównej, FIPI ogłosi pod koniec października 2019 r. Jak tylko informacje będą dostępne, jako pierwsi poinformujemy Cię o tym, jaki będzie kalendarz GIA-9 na 2020 rok.

Poważne zmiany

W 2020 r. Każdy, kto ukończy klasę 9, będzie musiał poradzić sobie z szeregiem zmian w biletach na jednolity egzamin państwowy z chemii. Ale nie powinieneś się martwić, ponieważ w rzeczywistości nie ma wielu innowacji i nie są one tak znaczące, jak w wielu innych przedmiotach.

W nowych KIM egzaminatorom zaoferowane zostaną 24 zadania (23 + prawdziwy eksperyment), podczas gdy w 2019 roku było ich 22.

Analizując rozkład tematów podanych w tabeli, widzimy, że nowe zadania zostały dodane w drugiej części:

Część

Ilość

Odpowiedź

№1

19 szt.

krótkie

№2

5 szt.

szczegółowe

Zalecany czas na pracę z pierwszą częścią, w której absolwenci zdadzą podstawowe testy na poziomie - 45 minut, a pozostałe 75 minut nauczyciele zalecają odejście w 2020 roku do pracy z drugą częścią OGE w dziedzinie chemii i przeprowadzenia prawdziwego eksperymentu.

Nowe bilety GIA-9 obejmą wszystkie sekcje badane w ramach nowego programu:

 1. podstawowe pojęcia;
 2. prawo i układ okresowy;
 3. struktura substancji;
 4. reakcje chemiczne;
 5. chemia eksperymentalna.

W tym przypadku największa liczba pytań (po 7 części) dotyczy tematów nr 3 i nr 4.

Podział zadań według poziomów trudności będzie następujący:

Poziom

Ilość

Basic

14

Podwyższone

5

Wysoki

5

Spośród innowacji w 2020 roku warto również zauważyć:

 • zmniejszenie liczby pytań dzięki gotowym opcjom odpowiedzi;
 • wzrost liczby zadań do porównania;
 • praktyczne skupienie.

Klasyfikacja

Jeśli liczba pytań w nowych biletach nie wzrosła znacząco, kryteria oceny uległy znacznej poprawie.

W 2020 r. Maksymalny wynik zaliczenia OHE w chemii wynosi 40 punktów.

Przypomnijmy, że w 2019 r. Za egzamin w formacie „bez eksperymentu” można było uzyskać tylko 23 punkty, a „z eksperymentem” - 25.

Nowe ramy oceny wyników będą następujące:

Ocena

Misje

1

№1-3, 5-10, 13, 14, 16, 18, 19

2

№ 4, 11, 12, 15, 17

3

-

4

zadania drugiej części

Ważne! Numer części 1 jest digitalizowany i sprawdzany automatycznie, dlatego niezwykle ważne jest prawidłowe wypełnienie formularza odpowiedzi. Blok ze szczegółowymi odpowiedziami jest sprawdzany przez 2 ekspertów (niezależnie od siebie).

Wynik automatycznej kontroli nie jest kwestionowany. W przypadku znacznego braku porozumienia w opiniach dwóch ekspertów może być zaangażowany trzeci recenzent.

Wynik OGE w chemii w 2020 r. Wpływa na ogólny wynik certyfikatu, dlatego FIPI powinien opracować nową zalecaną skalę do przekształcania wyników testu na 5-punktowy znak szkolny. Ze względu na znaczącą zmianę maksymalnego wyniku skala 2019 nie jest już aktualna.

Tajemnice przygotowania

Chemia jest bardzo interesującym przedmiotem, ale nie należy jej uważać za prostą. Dokładne przygotowanie to jedyny sposób na pomyślne zdanie egzaminu Unified State Egzamin z chemii w 2020 r., Zwłaszcza biorąc pod uwagę zmiany ogłoszone przez FIPI.

To, czy pójdziesz do nauczyciela, czy samemu opanujesz niezbędną ilość informacji, zależy od poziomu samoorganizacji i, oczywiście, jakości wiedzy. Jedno jest pewne - musisz mieć osobę, do której możesz zadać pytanie w przypadku trudności.

Jeśli mimo wszystko zdecydujesz się samodzielnie przygotować do OGE w dziedzinie chemii w roku akademickim 2019-2020, przydatne będą porady doświadczonych nauczycieli.

Wskazówka numer 1. Teoria jest najważniejsza

Bez dogłębnej znajomości podstaw teoretycznych niemożliwe jest zrozumienie bardziej złożonych pojęć, dlatego zawsze powtarzaj temat z teorią.

Nie spiesz się, aby przejść do rozwiązywania najbardziej złożonych zadań KIM. Najpierw przejrzyj prostsze pytania. Będzie to swego rodzaju powtórzenie, a następnie ułatwi przejście do trudniejszych pytań.

Wskazówka numer 2. Nie zapomnij o formułach

W rzeczywistości nie jest możliwe przekazywanie chemii „idealnie” bez znajomości wzorów chemicznych, więc przede wszystkim spróbuj pamiętać, jak obliczyć ułamek masowy, masę, objętość i ilość substancji. Przydatne są również wzory do obliczania gęstości i wydajności.

Wskazówka numer 3. Oficjalne ściągawki

Wraz z KIM otrzymasz trzy tabele, które zawierają wiele przydatnych informacji. Po nauce korzystania z układu okresowego nie musisz pamiętać właściwości wszystkich elementów, a stół reakcyjny pomoże rozwiązać łańcuchy i reakcje.

Jako materiał do przygotowania możesz użyć otwartego banku zadań, dostępnego na stronie internetowej FIPI, a także specjalnych publikacji poświęconych KIM 2020. Jeśli masz jakieś pytania, ale nie masz możliwości skontaktowania się z korepetytorem (lub nauczycielem w szkole), pomocne będą dyskusje wideo na temat wersji demonstracyjnej.

Jeden z tych filmów wideo poświęcony rozwiązaniu zadania nr 2 obiecującego modelu chemicznego KIM OGE w 2020 r. Możesz teraz obejrzeć:

Obejrzyj wideo: Promocja Edukacyjna 2019 (Październik 2019).