Mundur Juventus na sezon 2019-2020

Juventus to jedna z najstarszych profesjonalnych włoskich drużyn piłkarskich i jedna z najpopularniejszych na świecie. Tradycyjnie kształt Juventusu składa się z kilku czarno-białych pionowych pasków, jednak w sezonie 2019-2020 projektanci postanowili eksperymentować. Zdjęcie nowego munduru „starego seigneur” zostało oficjalnie opublikowane 12 maja 2019 r.

Formularz domowy

Nowa forma „Juventus” na sezon 2019–2020 spowodowała dysonans wśród fanów zespołu. Zamiast klasycznego czarno-białego stylu w paski Adidas postanowił przedstawić tradycyjny wizerunek w inny sposób: koszulka podzielona jest tylko na dwa paski, czarno-białe, na granicy których znajduje się różowa linia. Przypuszczalnie różowy kolor jest echem przeszłości, ponieważ pierwsza forma Juventusu była całkowicie różowa.

Prawa strona przedniej strony płótna jest wykonana w kolorze białym, a lewa - w kolorze czarnym. Kolor rękawa jest odwrotnie. Czarny obraz po prawej stronie klatki piersiowej to wizerunek sponsora drużyny i dostawcy formy - niemieckiego koncernu Adidas. Juventus współpracuje z tą firmą od 2015 roku. Umowa została zawarta na 6 lat i kończy się w 2021 r. Wcześniej amerykański producent odzieży sportowej Nike był zaangażowany w projektowanie i dostarczanie sprzętu dla zespołu. Współpraca trwała 12 lat.

Po lewej stronie w obszarze klatki piersiowej znajduje się białe logo drużyny, które zostało zmodyfikowane w 2017 roku. Teraz logo Juve ma postać litery J z charakterystycznymi paskami. Wcześniej logo było wykonane w formie tarczy, uzupełnione wizerunkiem byka. Jednak w 2017 roku zarząd firmy postanowił wprowadzić rewolucyjne zmiany w symbolice.

Pośrodku koszulki znajduje się logo sponsora tytularnego „Jeep” w kolorze białym z czarnym konturem. Ta marka samochodów jest produkowana przez włosko-amerykańskiego producenta samochodów Fiat Chrysler Automobiles. Firma współpracuje z zespołem od 7 lat, począwszy od 2012 roku.

Tył koszulki podzielony jest na trzy strefy. Górna i dolna część są również podzielone na pół z różową „obwódką”. A środkowa część jest wykonana w kolorze czarnym, aby ułatwić odczytanie wydrukowanego imienia i numeru odtwarzacza.

Czarne szorty i legginsy z białymi symbolami uzupełniają wizerunek domowego wyposażenia.

Strój bramkarza

Nowy mundur bramkarski jest wykonany w kolorze szarym z nadrukiem w stylu khaki o jaśniejszych kolorach niż główne tło. Nadruk graficzny nadaje sprzętowi nowoczesny wygląd. Brama ma czarną ramkę. Stosowane są również czarne pasy boczne, które mają funkcjonalny cel. Czarne wstawki boczne są wykonane z elastycznych materiałów i zapewniają optymalne dopasowanie i swobodę ruchów.

Zestaw dla gości

Nowa forma Juventusu 2019-2020 dla meczów wyjazdowych jest głównie biała. Główne detale (symbole klubu i logo sponsorów) są wykonane w jasnoczerwonym kolorze, co dobrze kontrastuje z głównym białym tłem. Płótno koszulki uzupełnia ledwo zauważalny nadruk - biało-szary kamuflaż. A rękawy mają frędzle z czerwono-białych pasków.

Trzecia wersja sprzętu

W przypadku zapasowej odzieży projektanci Adidas również zdecydowali się na kamuflaż. Główne tło trzeciego sprzętu jest błękitne. Biało-szary kamuflaż jest nakładany na cały materiał koszulki. Wszystkie jasne elementy są przedstawione w kolorze białym, w tym trzy paski na ramionach. Brama i dolna część rękawów są wykonane w kolorze niebieskim, ale w ciemniejszym odcieniu. Ponadto na kołnierzu iu dołu rękawów znajduje się cienki biały pasek.