Jak odpocząć na wakacjach w 2020 roku

Wakacje - czas relaksu i zabawy, który każda rodzina postanowiła spędzić na swój sposób. Ktoś lubi wycieczki i aktywne spędzanie czasu, podczas gdy ktoś wręcz przeciwnie, stara się w tym czasie cieszyć się brakiem zamieszania i po prostu spokojnie zostać w domu. Aby zaplanować wakacje, musisz wiedzieć, kiedy wakacje się kończą, więc ci, którzy planują swój wolny czas z wyprzedzeniem, są już zainteresowani tym, jak Rosjanie odpoczną w 2020 roku.

W które dni przypadają oficjalne weekendy i święta, jest to wskazane w kalendarzu produkcji na 2020 r. Dla Rosji, oficjalnie zatwierdzonym przez rząd Federacji Rosyjskiej.

Informacje te są potrzebne, aby określić długi weekend i wybrać idealny czas dla siebie na ewentualne wydarzenia i wyjazdy do krewnych lub za granicę.

Oficjalne daty

W 2020 r. Liczba oficjalnych świąt w Rosji nie będzie się różnić od poprzednich lat, ponieważ nie oczekuje się żadnych zmian w tym obszarze. Jeśli data ta przypada w dzień powszedni, zgodnie z prawem staje się powszechnym dniem wolnym od pracy dla osób pracujących według pięciodniowego harmonogramu. W przypadku pracowników pracujących na zmiany w tym okresie płace są przeprowadzane w specjalny sposób, dlatego w przypadku pracy w dniu świątecznym płace będą wyższe.

Obecnie w Rosji odbywa się osiem świąt państwowych, które są obchodzone we wszystkich regionach i centrach administracyjnych:

  • w styczniu - Nowy Rok i Boże Narodzenie:
  • w lutym - Dzień Obrońcy Ojczyzny;
  • w marcu - Międzynarodowy Dzień Kobiet;
  • w maju - dzień wiosny i święta oraz dzień zwycięstwa;
  • w czerwcu - Dzień Rosji;
  • w listopadzie - Dzień Jedności Narodowej.

W przypadku, gdy oficjalne święto państwowe przypada w sobotę lub niedzielę, następny poniedziałek staje się dniem wolnym od pracy.

Rok 2020 będzie bardzo udany, jeśli chodzi o organizowanie okresów wakacyjnych, ponieważ wszystkie są rozmieszczone w taki sposób, że dołączają do nich w sobotę i niedzielę lub spadają bezpośrednio na nie, przedłużając w ten sposób czas odpoczynku.

W styczniu

Tradycyjnie najdłuższym okresem odpoczynku dla Rosjan jest pierwsza dekada stycznia. To będzie prawie półtora tygodnia. Święta Nowego Roku w 2020 r. Rozpoczną się w środę 1 stycznia i potrwają do 7 stycznia włącznie. Konieczne będzie rozpoczęcie pracy 9 stycznia w środę.

7 stycznia - Boże Narodzenie Chrystusa, które jest jedną z najważniejszych dat dla chrześcijan na całym świecie, również wejdzie w ten okres. We wszystkich kościołach i kościołach Wielka Boska Liturgia rozpoczyna się od samego wieczora. Wszyscy prawosławni w tym okresie świątecznym powinni odpoczywać i wielbić Chrystusa.

Zdecydowano o przesunięciu dwóch dodatkowych dni wolnych, które powstają, gdy 4 i 5 stycznia zostaną nałożone na weekend (sobota i niedziela) w maju. Dzięki takiemu przeniesieniu i dodatkowemu weekendowi 4 i 5 maja powstają przerwy wiosenne trwające 5 dni od 05.01.2015 do 05.05.20 włącznie.

W lutym

Luty upłynie pod znakiem jedynego święta przypadającego pod koniec miesiąca - Dnia Obrońcy Ojczyzny. Wypada w niedzielę 23 lutego, więc w następny poniedziałek po tym, jak automatycznie staje się dniem wolnym. Dlatego w okresie od 22 do 24 lutego Rosja będzie miała długi weekend, kiedy będzie świetna okazja do pełnego relaksu.

W 2019 r. Dzień wolny od pracy przypadający na 23 lutego i weekend został przełożony na święta majowe. Możliwe, że w 2020 r. Będzie oferowana podobna opcja, która zapewni Rosjanom dodatkowe wakacje pod koniec wiosny.

W marcu

Pierwszy wiosenny miesiąc przynosi nie tylko wczesne odwilży, ale także ulubione święto wielu Rosjan - Międzynarodowy Dzień Kobiet. Tradycyjnie przedtem w kolektywach pracy gratulacje koleżankom, gratulacje i piękne skromne prezenty.

Podobnie jak 23 lutego, 8 marca przypada również w niedzielę, tym samym przedłużając dzień wolny o kolejny dzień - w poniedziałek, 9 marca. Tak więc w marcu ludzie pracujący będą mieli możliwość odpoczynku dłużej niż podczas standardowego weekendu.

W maju

Następne wakacje nadchodzą w maju i przygotowują cały szereg okresów, w których można w pełni zrelaksować się w naturze, z przyjaciółmi, rodziną lub wybrać się na wycieczkę. Ponieważ 1 maja przypada w piątek, czwartek 30 kwietnia zostanie skrócony o godzinę, więc ludzie będą mogli wrócić do domu w przeddzień wakacji, a cały tydzień pracy zostanie skrócony.

W Dzień Wiosny i Pracy Rosjanie otrzymają drugie najdłuższe wakacje - 5 dni (od 1 maja do 5 maja włącznie). Weekendy od 4 i 5 stycznia zostaną przełożone na 4 i 5 maja.

Po 5 dniach wolnych nadejdą dni robocze, ale w następny piątek ponownie skróci się o godzinę, ponieważ po tym czasie cała Rosja będzie obchodzić wielki Dzień Zwycięstwa. Tym razem Rosjanie odpoczną przez 3 dni, ponieważ 9 maja to sobota, co powoduje przesunięcie weekendu na poniedziałek 11 maja.

W czerwcu

Pierwszy miesiąc lata to kolejne święto państwowe - Dzień Rosji. Praca w czwartek dzień wcześniej potrwa siedem godzin zamiast standardowych ośmiu dla osób, które pracują zgodnie ze standardowym 40-godzinnym harmonogramem. W piątek 12 czerwca odbędzie się oficjalne święto, więc drugi tydzień czerwca będzie krótki. Wiele osób woli odpoczywać w tym czasie na morzu, a ci, którzy nie mogą sobie pozwolić na długą podróż, często wybierają się nad brzeg rzeki lub jeziora, gdzie można opalać się i pływać.

W listopadzie

Ostatnim świętem państwowym obchodzonym przez cały kraj jest Dzień Jedności Narodowej. Jest to jedyny na cały rok, który przypada w środku dnia tygodnia - w środę. We wtorek liczba godzin pracy zostanie zmniejszona o godzinę, aw środę cała populacja będzie mogła się zrelaksować.

Następnie, aż do Nowego Roku 2021, wszystko przebiega ściśle według kalendarza produkcji i tylko 31 grudnia, jako święto, pozwoli ludziom pracować o godzinę mniej, a godzinę dłużej odpoczywać.