Konkurs Piosenki Eurowizji 2020

W połowie maja tego roku nazwisko zwycięzcy Eurowizji 2019, która odbyła się w Tel Awiwie, stało się znane - był to 25-letni Duncan Lawrence, który wykonał piosenkę Arcade. Opierając się wyłącznie na piosence i rezygnując z programu, który uczestnicy EB zwykle lubią rozpieszczać publiczność, Lawrence przyniósł zwycięstwo swojej rodzinnej Holandii. Oznacza to, że odbędzie się tam Eurowizja w 2020 r. Już teraz główny światowy konkurs muzyczny obfituje w pogłoski i przypuszczenia o możliwych uczestnikach, terminach i miejscu.

Kiedy odbędzie się EB-2020

Zwycięstwo 25-letniego Duncana Lawrence'a stało się piątym w historii Holandii podczas jego udziału w Eurowizji. Ostatni raz Holendrzy gościli uczestników w 1976 roku.

Nie ma oficjalnie potwierdzonych dat dla Eurowizji 2020. Najbardziej prawdopodobne są nazywa się 12-14-16 maja, chociaż okresy od 28 kwietnia do 2 maja i od 26 maja do 30 maja nie są wykluczone. Na ostateczną decyzję mogą mieć wpływ niektóre zdarzenia:

  • Wakacje z okazji wyzwolenia Holandii. Świętuj to 5 maja, a konkurs piosenki może się zbiegać z obchodami.
  • Liga Mistrzów UEFA. Półfinał zaplanowano na 28-29 kwietnia i 5-6 maja, finał odbędzie się 30 maja 2020 r.
  • UEFA Europa League. Półfinały zaplanowano na 30 kwietnia i 7 maja 2020 r.
  • Niemiecki puchar piłkarski. Finał odbędzie się 23 maja.
  • Formuła 1 (Grand Prix Holandii). Dokładna data nie jest obecnie znana, ale wydarzenie prawdopodobnie odbędzie się na początku maja.

Dokładne daty Eurowizji 2020 organizatorzy obiecują przedstawić publiczności w sierpniu 2019 r.

Gdzie odbędzie się konkurs

Nie można jeszcze powiedzieć dokładnie, gdzie odbędzie się Eurowizja 2020, jednak oficjalna strona internetowa Międzynarodowego Konkursu Piosenki zawiera listę miast kandydujących. Negocjacje dotyczące miejsca już się rozpoczęły z trzema holenderskimi nadawcami, organizatorami konkursu - Avrotros, NPO i NOS.

Wiadomo, że już na początku czerwca bieżącego roku holenderskie miasta zainteresowane przyjęciem uczestników EB stały się właścicielami szeregu kryteriów niezbędnych do przeprowadzenia międzynarodowego konkursu. Teraz każdy musi się kłócić o własną gotowość do działania jako gospodarz wydarzenia.

Wiadomo również, że w połowie lipca 2019 r. Organizatorzy oprowadzą po miastach, które złożyły wnioski. Po negocjacjach z Europejską Unią Radiofonii i Telewizji oraz rozważeniu wszystkich wniosków zostanie określone dokładne miejsce, w którym odbędzie się Eurowizja 2020.

Amsterdam

Kolejna stolica Europy byłaby oczywistym miejscem międzynarodowego konkursu piosenki. Kompleks rozrywkowy Ziggo Dome zaczął działać w 2012 roku i od tego czasu uważany jest za popularne miejsce występów artystów. Jest w stanie pomieścić około 17 tysięcy osób - na trybunach górnych poziomów i na straganach.

Arena kompleksu, która słusznie nazywana jest najlepszą platformą dźwiękową w Holandii, gwarantuje pochłanianie huku tłumu, to znaczy, że muzyka ze sceny łatwo „dociera” do każdego widza. W holu kompleksu znajduje się wystarczająca ilość komórek do przechowywania ubrań, terytorium pełne jest stołówek, a znaki pozwalają łatwo znaleźć swoje miejsce, unikając zatłoczenia.

Kompleks rozrywkowy Ziggo Dome

Rotterdam

Drugie co do wielkości miasto w Holandii nie ustępuje Amsterdamowi pod względem gościnności i zdolności do zorganizowania przyzwoitej bazy na Eurowizję 2020. Exocentrum Ahoy Arena o pojemności 15 tysięcy osób już udowodniło swoją przydatność do wydarzeń na dużą skalę (w 2007 r. Odbył się tutaj konkurs EV dla dzieci). Oprócz głównej sali znajdują się dwie mniej przestronne - do 6 i 4 tys. Osób.

Ahoy Arena to idealne miejsce na Eurowizję 2020, ponieważ ma elastyczny układ, najnowsze zaplecze techniczne, krok po kroku dostęp do przystanków transportu publicznego i duży parking.

Expocentre Ahoy Arena

Haga

Trzecie co do wielkości miasto w Holandii ma ADO Den Haag Stadium. Pojemność - 15 tysięcy osób. ADO Den Haag Stadium ma najlepszy system bezpieczeństwa w Europie: stadion ma dużą liczbę kamer wideo rejestrujących kilka zdjęć każdego widza, a także system nagrywania przy wejściu. Minusem jest brak dachu. Jeśli chcesz zostać panami EB w 2020 r., Władze będą musiały rozwiązać ten problem jak najszybciej.

Zamienną wersją Hagi jest Światowe Forum Den Haag. Centrum kongresowe i teatr w połączeniu nie mogą pomieścić więcej niż 5 tysięcy osób, ale w odległości krótkiego spaceru znajduje się hotel i przystanki komunikacji miejskiej. Ponadto w 1976 r. Odbyła się tutaj Eurowizja.

Stadion ADO Den Haag

Arnhem

Arnhem, przez które przepływa Ren, znajduje się w pobliżu granicy z Niemcami. Badanym miejscem Eurowizji 2020 jest GelreDome Arnhem. Stadion piłkarski ma imponującą wielkość i może pomieścić około 40 tysięcy osób. Podczas swojego istnienia GelreDome Arnhem stał się miejscem wielu meczów piłkarskich i występów zagranicznych artystów.

GelreDome Arnhem

Maastricht

MECC Maastricht - centrum wystawienniczo-konferencyjne miasta, położone w pobliżu granicy z Belgią, podzielone jest na 4 pokoje. Największy może pomieścić 5 tysięcy widzów. W samym Maastrich znajduje się wiele ekskluzywnych hoteli zorientowanych na wymagających turystów i restauracji kuchni narodowej.

MECC Maastricht

Członkowie

Do tej pory 28 krajów, w tym Rosja, potwierdziło swój udział w międzynarodowym konkursie piosenek. Wśród tych, którzy nie potwierdzili udziału w Eurowizji 2020, są Grecja, Włochy, Azerbejdżan, Wielka Brytania, Polska, Mołdawia, Chorwacja, Izrael, Irlandia i Słowenia.

Andora i Słowacja oficjalnie potwierdziły odmowę uczestnictwa w konkursie. Jest również całkiem możliwe, że podczas Eurowizji 2020 widzowie nie zobaczą Turcji oraz Bośni i Hercegowiny. W pierwszym przypadku decyzja była podyktowana niechęcią władz do wzięcia udziału w konkursie, którego uczestnikami są „niejednoznaczni seksualnie artyści”, z których drugą winą są problemy materialne.

Po rocznej przerwie Ukraina, z powodu braku porozumienia między piosenkarzem Maruvem a krajowym nadawcą, a także nadmiernej upolitycznienia podczas selekcji krajowej, ponownie ogłosiła decyzję o powrocie do Eurowizji w 2020 roku.

Marow

Podczas Konkursu Piosenki Eurowizji w 2019 r. Przewodniczący ukraińskiej rady narodowej telewizji powiedział, że przedstawiciel kraju nie weźmie udziału w konkursie 2020, jeśli odbędzie się on w Rosji.

Ponadto Luxenburg, który nie uczestniczył od 1993 r., I Monako mogą powrócić do etapu EB w 2020 r. Są szanse na debiut w Eurowizji 2020 w Kazachstanie. Ten stwierdził przewodniczący Agencji Khabar.

Status Bułgarii i Islandii, który ogłosił możliwy powrót na scenę EB w nadchodzących latach, pozostaje całkowicie niejasny.

Kto pojedzie z Rosji

W 2019 roku Rosja na Konkursie Piosenki Eurowizji zaprezentował Siergiej Łazariew, który przyniósł honorowe 3. miejsce Federacji Rosyjskiej. W tej chwili jest jeszcze za wcześnie, aby z całą pewnością powiedzieć, kto pojedzie na Eurowizję 2020 z Rosji, ale w Internecie krążą pogłoski o możliwym wyborze kandydatury Olgi Buzovej.

Agent 33-letniej Buzovej Anton Bogosłowski powiedział, że Olga jest naprawdę gotowa do udziału w 2020 roku, jeśli otrzyma propozycję. Na swojej stronie na Instagramie piosenkarka nie tylko wyraziła chęć reprezentowania Rosji na międzynarodowym konkursie w 2020 roku, ale także zaoferowała zaśpiewanie duetu Philipowi Kirkorovowi. On z kolei jest gotowy wesprzeć piosenkarkę, eskortując ją do Holandii. W tym samym czasie piosenkarka zauważyła, że ​​ewentualni uczestnicy z Rosji nie pobierają do Buzovej, a kraj ma nie mniej żywą pretensję - piosenkarkę Zivert, która wygrała nominację do Przełomu Roku.

Uczestnicy z innych krajów nie zostali jeszcze ujawnieni. Szczególnie kontrowersyjna w świetle ostatnich wydarzeń jest sytuacja z kandydatami z Ukrainy: którzy będą reprezentować kraj na EB w 2020 r., Nie reprezentują jeszcze gorliwych fanów międzynarodowej konkurencji.

Eurowizja 2020 nadal rośnie w plotki. Ale nie ma wątpliwości, że 65. międzynarodowy konkurs piosenki będzie nie mniej imponujący i ekscytujący niż jego poprzednicy.

Zostaw Swój Komentarz