Nowa forma Bawarii 2019-2020

Bawarskie zestawy na sezon 2019-2020 są już prawie gotowe. W maju fani klubu mogli zobaczyć nowy domowy mundur, a ostatnio pojawił się prototyp sprzętu na mecze wyjazdowe i trzeci set. Jak teraz będą wyglądać zawodnicy jednego z pierwszych FC Monachium?

Formularz domowy

Tradycyjnie rozwój sprzętu przeprowadzał Adidas. W tym roku postanowiono ubrać drużynę wyłącznie na czerwono. Koszulka łączy kilka odcieni czerwieni, a rękawy są nieco lżejsze. Na ramionach są trzy paski, a na piersi białe logo Adidas i Telekom, a także godło i motto klubu piłkarskiego. Na lewym rękawie widać logo innego bawarskiego sponsora - Qatar Airways.

Jedną z głównych cech nowej formy jest graficzny nadruk na koszulce. To nie tylko abstrakcja, ale rysunek powtarzający architekturę stadionu Allianz Arena, na którym FC Bavaria trenuje od 14 lat. W ten sposób chcieli szanować swój „dom”. W rzeczywistości czerwony kolor odzieży sportowej jest również związany z Allianz Arena, ponieważ jest to czerwony stadion, który świeci w nocy.

Spodenki i legginsy są również czerwone.

Zestaw dla gości

Nie wiadomo jeszcze dokładnie, jaka będzie ostateczna wersja bawarskiego formularza gościnnego, ponieważ wydanie zaplanowano na lipiec. Ale sieć ma już zdjęcia zestawu. Projektanci wybrali głównie kolory biały i szary. Biała koszulka ozdobiona jest trzema paskami jasnoszarego na ramionach, a z przodu to samo szare logo Adidas i Telekom. Na dole jest ozdobiony ciekawym wzorem z pikselami w tych samych szarych odcieniach. Dekolt jest okrągły. Nazwa zespołu i jego motto są wydrukowane na plecach w pobliżu dekoltu.

Zestaw bramkarski

Według plotek strój bramkarza zostanie wykonany w kolorze zielonym. Będzie miał białe logo i stylową, solidną grafikę. Na swetrze pod pachami 3 białe paski zostaną umieszczone w dół.

Trzecia forma

Oficjalne wydanie trzeciego formularza nastąpi w połowie lipca lub na początku sierpnia. Następnie możemy zobaczyć pełny pakiet. Do tej pory pojawiły się tylko zdjęcia koszulek. Jego głównym kolorem jest czarny. Krawędź kołnierza i rękawów, paski na ramionach, logo i znaczek drużyny są czerwono-pomarańczowe. Podobnie jak w poprzednich wersjach, motyw Allianz Arena znajduje się tutaj. Z przodu koszulki widoczne są wzory w kształcie rombów, które kopiują wzór dachu stadionu.

Podobno trzeci zestaw na następny sezon będzie zawierać czarne szorty i skarpetki. Zakłada się, że skarpetki powinny mieć czerwono-pomarańczowe detale, jak na koszulce.

Czarna forma zapasowa z pomarańczowymi paskami jest uderzająco podobna do zestawu dla gości 2016-2017, chociaż nie ma szarego ukośnego wzoru.