Nowa forma Liverpoolu 2019-2020

Pod koniec kwietnia wiodący amerykański producent odzieży sportowej New Balance wprowadził nową wersję munduru brytyjskiego klubu zawodowego Liverpool. Paleta kolorów kształtu Liverpoolu 2019 2020 ogranicza się do ważnego wydarzenia - stulecia narodzin legendy klubu piłkarskiego Bob Paisley.

Formularz domowy

Twórcy nowej formy Liverpoolu 2019 2020, zgodnie z tradycjami, zastosowali zwykłą gamę w czerwonych odcieniach. Zmiana wpłynęła tylko na nasycenie kolorów. W nowym sezonie ciemnoczerwony jest bardziej wyraźny. Zestawowi kontrastują białe wstawki na mankietach i obroża kołnierza wykonana w tym samym kolorze. W przeciwieństwie do zeszłorocznej wersji zestaw uzupełniają cienkie białe paski.

Na tle ciemnoczerwonego wyraźnie wyróżnia się emblemat klubu i białe logo techniczne głównego sponsora technicznego.


Majtki są gładkie, ozdobione godłem klubowym i oficjalnym logo partnera haftowanym złotymi nitkami po zewnętrznych stronach.

Ciekawym szczegółem zestawu jest autograf legendarnego obrońcy, kapitana, a później trenera klubu, Roberta „Bob” Paisleya, umieszczony na wewnętrznej stronie kołnierza.

Kolejnym istotnym szczegółem zestawu jest obraz z tyłu kołnierza w postaci wiecznego płomienia. Tak więc twórcy postanowili upamiętnić ofiary tragedii Hillsborough w 1989 r., Która pochłonęła życie około stu fanów.

Dwukolorowe legginsy: dolna część produktu jest biała, górna jest ciemnoczerwona. Na ciemnym tle wyraźnie widoczny jest biały napis „New Balance” i złoty „LFC”.

Ogólnie zestaw jest bardzo podobny do opcji na sezon 1982–1983, kiedy zespół po raz kolejny zdobył tytuł mistrza Anglii.

Zestaw dla gości

Tworząc gościnną formę, projektanci postanowili odejść od używania ciemnych odcieni, aktywnie wykorzystywanych w poprzednich latach. Wersja wyjazdowa munduru Liverpoolu na sezon 2019 2020 jest wykonana w kolorze białym. Na białym odcieniu koszulek gradientowe wstawki wyróżniają się korzystnie. Kolorystyka jest bardzo podobna do opcji kształtu dla pór roku od 1892–93 do 1910–11, a także od 1922–23 do 1980–81.

Tradycyjny ciemnoczerwony odcień na mankietach, naprzemiennie z ciemnoniebieskimi akcentami. Logicznym dodatkiem do ciemnych wstawek jest napis „LFC” i godło klubu wykonane w tych samych odcieniach.

Pomysł utrwalenia nazwy legendy futbolu ucieleśnia wersja gościnna. Po wewnętrznej stronie kołnierza nadal znajduje się ta sama wypustka z autografem Paisley.

Monochromatyczne granatowe figi korzystnie kontrastują z białymi koszulkami. Uzupełnieniem zestawu są dwukolorowe legginsy: biały top i ciemny spód, ozdobione czerwonymi paskami i emblematami.

Zestaw bramkarski jest zaprojektowany w kolorze czarnym. W ostatnich latach ten schemat kolorów był używany dość często. T-shirt zdobią złote paski z godłem klubu i oficjalnego amerykańskiego partnera, z którym współpraca trwa od 2016 roku.