Inwazja - film 2020

 • Premiera w Rosji: 1 stycznia 2020 r
 • Kraj pochodzenia: Rosja
 • Gatunek: Fikcja
 • Reżyser: Fedor Bondarchuk
 • Obsada: Irina Starshenbaum, Alexander Petrov, Rinal Mukhametov, Yuri Borisov, Oleg Menshikov, Sergey Garmash.

Widzowie będą mogli obejrzeć nowy film science-fiction „Invasion” reżysera i producenta filmowego Fiodora Bondarchuka na dużych ekranach pierwszego dnia 2020 roku. Będzie to kontynuacja jego własnej filmowej opowieści „Attraction” (2017). Nie tak dawno temu kontynuacja pojawiła się z pierwszą częścią o tej samej nazwie, tylko z przedrostkiem „2”, ale ostatecznie twórcy postanowili nadać jej własną, niepowtarzalną nazwę.

Zespół filmowy

Film Invasion jest dziełem kilku studiów filmowych (Hydrogen, Art Pictures Studio), Funduszu Filmowego, kanału telewizyjnego Russia 1 oraz firmy NMG Studio. Reżyserem i producentem jest Fiodor Bondarczuk, który kierował projektami filmowymi 9. firmy , „Stalingrad” itp. Zajmował również krzesło reżysera, tworząc „Przyciąganie”, jeden z najlepiej zarabiających filmów rosyjskich.

„Atrakcja” to science fiction Fiodora Bondarczuka z fabułą pierwszego spotkania ziemian i umysłu kosmitów. W historii kina domowego jest to czwarty projekt filmowy przetłumaczony na format IMAX. Wśród krytyków filmowych i widzów nie otrzymał wysokich ocen: ocena „Kinopoisk” to 5,676/10, IMDb - 5,5 / 10. Chociaż, zgodnie z wynikami wynajmu, łączne opłaty w Rosji i WNP przekroczyły 1 miliard rubli, a prawa najmu zostały sprzedane do 74 krajów.

Brał również udział w tworzeniu filmu 2020:

 • Drugi reżyser: Oleg Trofim. Wpływy z wynajmu jego debiutanckiej pracy „Lód” za 400 milionów rubli. przekroczył opłaty za pierwszy film „Przyciągania” Bondarchuka i wyniósł około 1,5 miliarda rubli.
 • Produkcja: Dmitrij Rudowski („Młodzież”, „Przetrwaj po”), Anton Zlatopolsky („Cisza płynie z dona”, „Katarzyna”), Michaił Vrubel („Duch”, „Lód”).
 • Praca nad scenariuszem: Andrey Zolotarev („Coach”, „Academy”), Oleg Malovichko („Sklifosovsky”, „Method”).
 • Praca kamery: Vladislav Opelyants („Uczeń”, „Lato”), chociaż Michaił Khasaya pracował nad pierwszą częścią.
 • Komponowanie: Igor Vdovin („Las atomowy”, „Syrenka”).

Według Bondarchuka obraz będzie nasycony wieloma wspaniałymi efektami specjalnymi, grafiką komputerową i nieprzewidywalnymi zwrotami akcji. Reżyser obiecał zwrócić szczególną uwagę na skomplikowane sceny. Biorąc pod uwagę fakt, że okres przygotowawczy do kręcenia filmu trwał półtora roku, a budżet „Inwazji” został ogłoszony w wysokości 645 milionów rubli, praktycznie nie ma powodów, by wątpić w jego słowa i dużą skalę kręcenia. Dla porównania budżet poprzedniej części „Przyciągania” wynosił „tylko” 380 milionów rubli. W związku z tym powstaje pytanie: czy film 2020 będzie w stanie pobić rekord pieniężny swojego poprzednika? Twórcy „Inwazji” ogłosili już plany przekroczenia progu kamieni milowych opłat czynszowych w wysokości 2 miliardów rubli.

Podczas prezentacji kontynuacji 30. rocznicy festiwalu „Kinotavr” pokazano wideo, które potwierdziło niemal hollywoodzki zakres pracy: strzelanie z helikoptera i „chromakey”, wiele kamer, różne lokalizacje, w tym strzelanie pod wodą i krater wulkanu .

Aurus Senat będzie również uczestniczył w kręceniu obrazu - krajowego samochodu wykonawczego stworzonego w ramach projektu Cortege.

Obsada

W 2020 roku w fantastycznym filmie akcji Invasion można zobaczyć aktorów, którzy wystąpili wcześniej w pierwszej części atrakcji:

 • Irina Starshenbaum - Julia Lebiedeva („Wszystko jest skomplikowane”, „Lato”, „Trzymanie kobiet”).
 • Rinal Mukhametov - Alien Hakon / Khariton („Rok kultury”, „Katarzyna”, „Zimne tango”).
 • Alexander Petrov - Artem, były chłopak Julii („You Enrage Me All”, „Method”, „Policeman from Rublevka”).
 • Oleg Menshikov - pułkownik Valentin Lebedev (Biada Dowcipu, Legenda nr 17, Gogol. Początek).
 • Sergey Garmash - wicepremier („Death of the Empire”, „Leningrad 46”, „Own”).
 • Jurij Borysow („Młoda gwardia”, „Ćmy”) - imię jego bohatera filmowego jest nadal nieznane.
 • Irina Starshenbaum i Aleksanard Pietrow
 • Rinal Mukhametov
 • Oleg Menshikov
 • Jurij Borysow
 • Sergey Garmash

Co wiadomo o fabule

Główne szczegóły fabuły filmu w 2020 roku są utrzymywane w tajemnicy. Wiadomo, że wydarzenia rozwiną się 3 lata po wydarzeniach z poprzedniej części, kiedy statek o kosmicznym pochodzeniu rozbił się w stolicy Chertanova. Ale teraz głównym miejscem wydarzeń będzie okolica. Bohaterka Iriny Starshenbaum przeżyła spotkanie z „nieziemskimi” gośćmi, po czym jej życie radykalnie się zmieniło, a także cała idea ludzkości na temat wszechświata.

Dziewczyna została uratowana przed śmiercią, ale została zabrana do tajnego laboratorium Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej, gdzie dosłownie została przekształcona w „eksperymentalnego królika”. Manifestacje wyjątkowych nadludzkich zdolności Julii nie musiały długo czekać. Problem polega jednak na tym, że są one interesujące nie tylko dla rządu kraju, ale także dla przedstawicieli cywilizacji pozaziemskich. W związku z tym ludzkość będzie musiała ponownie spotkać się z kosmitami i jest mało prawdopodobne, aby to wydarzenie miało miejsce pokojowo. Nowa inwazja czeka na ziemię ...

Data premiery sequela została ogłoszona bezpośrednio na nadchodzący Nowy Rok - 1 stycznia 2020 roku. Proces filmowania Invasion został uruchomiony w lipcu ubiegłego roku, a plakat i zwiastun filmu zostały zaprezentowane w maju 2019 roku. Ale co zakończy spotkanie Ziemian z kosmitami z kosmosu? Jak tym razem Julia poradzi sobie z trudnościami? Dowiemy się wkrótce - przed premierą pozostało 185 dni.