Kompozycja Salawata Jululawa na lata 2019-2020

Skład klubu hokejowego „Salavat Yulaev” na lata 2019-2020 został znacząco zmieniony, na listach pojawiły się nowe nazwy. Uzupełnienie na dużą skalę tłumaczy fakt, że w ubiegłym sezonie klub Ufa nie pokazał się z najlepszej strony. Szóstego miejsca hokeistów z Baszkirii w mistrzostwach Konferencji Wschodniej nie można nazwać udanym.

W serii rozgrywek play-off w finałach 1/8 z wynikiem 4: 1 zostali pokonani przez zespół z sąsiedniej republiki Tatarstanu „AK Bars”. Kierownictwo wyższego szczebla HC zawsze zajmowało pozycję nietolerancji na straty i nie jest zaskakujące, że reakcja była odpowiednia pod koniec sezonu: trener Igor Zacharin opuścił swoje stanowisko, a zespół Salavat Yulaev 2019-2020 został znacznie zaktualizowany.

Transfery klubowe

W momencie pisania główny szkielet zawodników został już utworzony, ale nie jest wykluczone uzupełnianie go przez innych wybitnych sportowców. Teraz zespół na nadchodzący sezon jest pełen nowych nazwisk. Skład obrońców uzupełniali F. Larsen z NHL (Vancouver) i M. Osipov z „Torpedo”. Nowe hitery:

  • I. Zubov;
  • J. Kemppainen;
  • D. Kubalik;
  • E. Gimatov.

Młody bramkarz Andrei Kareev pochodził z HC Neftekhimik. Z. Arzamastsev, M. Goncharov, I. Makarov, T. Hartikainen, I. Lazarev, S. Khripunov, E. Lisin nie opuszczają składu Salavat Yulaev na lata 2019-2020, ponieważ umowa została przedłużona z nimi.

Pod koniec mistrzostw 13 zawodników opuściło klub hokejowy, stając się wolnymi agentami lub podpisując umowę z innymi HC.

Miejsce głównego trenera zajął Fin Errka Westerlund, który ma duże doświadczenie. Wcześniej był trenerem fińskiej reprezentacji młodzieżowej i ligi dorosłych. Wyreżyserował także „Jokerit”, okresowo występujący w fazie play-off Konferencji Zachodniej ze świadomie słabym zespołem. Fiński specjalista musi unowocześnić zasady gry i polegać na nowych graczach z drużyny Salavat Yulaev, aby osiągnąć lepsze wyniki niż ich poprzednik.

Bramkarze

Szwed Niklas Svedberg opuścił drużynę, ponieważ na miejscu bramkarza nie pokazał przyzwoitego poziomu na ważnych etapach playoffów i regularnych rozgrywek. Jego osobiste statystyki to prawie 90% rzutów rożnych przy 3 bramkach straconych na mecz (średnio 48 spotkań). Dla szanującego się bramkarza są to liczby niedopuszczalne, szczególnie dla obrońcy bramki klubu, który twierdzi, że dotarł do finału znaczących mistrzostw świata i Europy.

Na jego miejsce wszedł Andrey Kareev, który ma teraz 24 lata, oczywiście nie jest prawdopodobne, abyśmy widzieli go jako głównego bramkarza ze względu na jego wiek, ale zamiast zastępcy i zastępcy fanów hokeja zobaczy go więcej niż jeden raz. Wśród nowych graczy, „Salavat Yulaev” 2019-2020, jest jeszcze trzech młodych bramkarzy w wieku poniżej 24 lat, ale zostali wysłani do ligi młodzieżowej i dorosłych, aby zdobyć doświadczenie.

W kontekście słabego występu Svedberga i braku niezawodnej linii obrony ze strony doświadczonych sportowców bramkarze są jednym z kluczowych celów okna transferowego. Znalezienie dobrego bramkarza nie jest takie łatwe, ponieważ ma on dużą odpowiedzialność i nie bez powodu mówią, że jego praca jest równoznaczna z wysiłkami połowy zawodników. Godny kandydat, który będzie częścią nowego Salawata Jululawa na lata 2019-2020, nazywał się Jan Kowarzha, ale nie udało mu się go porwać z Metallurga (Magnitogorsk). Svedberga nie można też wymienić na innego obrońcę bramek, ponieważ nikt nie chce zabierać do drużyny zawodnika z takimi statystykami.

Obrońcy

Obrona również zostanie znacznie zaktualizowana: w trzecim i czwartym linku młodzi hokeiści będą strzec bram, wszystkie pochodzą całkowicie z lat 90. Brak odpowiedniego doświadczenia z pewnością wpłynie na wyniki. W skład utworu wchodzili również osoby w podeszłym wieku, które nauczą swoich kolegów, jak postępować w danej sytuacji.

Naprzód

Jeśli obrona jest słabo wyposażona w „weteranów”, to z atakiem na „SJ” wszystko jest w porządku. W okresie między sezonami, dzięki udanym transferom, udało nam się zdobyć kilku skutecznych napastników (Gimatov, Kubalik i Kemppanien) na raz. Z powodu problemów z obrońcami nie można oczekiwać zakupu lub wymiany nowych graczy w ataku.

W poprzednich mistrzostwach KHL hokeiści z Ufa strzelili 171 bramek w 60 meczach. Praca zespołu Hartikainen / Umaru stała się jedną z najlepszych w systemie bramek / podań, według wyników sezonu zdobyła 100 punktów. Jeśli nowy trener nie dokona poważnych zmian w ataku, to w nowym sezonie będziemy mieli nowe i co najważniejsze częste cele.

Podsumowując, należy zauważyć, że nowi gracze „Salavat Yulaev” 2019-2020 są zarówno utalentowanymi młodymi hokeistami, jak i wybitnymi graczami z dużym doświadczeniem. Niektóre z nich z pewnością będą otwarciem mistrzostw.

Zobacz wideo o uzupełnieniu klubu hokejowego: