Skład batonów AK na lata 2019-2020

Skład AK Bars na lata 2019-2020 został bardzo poważnie zaktualizowany. Zinetula Bilyaletdinov nie jest już liderem Kazania, a stanowisko głównego trenera zajmuje teraz Dmitrij Kwartałnow, który w latach 2000-2004 rozegrał prawie 200 meczów w ramach tej drużyny. Na jego koncie jest wiele osiągnięć, w tym tytuł „Najlepszego trenera” (2016). Niektórzy eksperci są przekonani, że będzie w stanie znacznie poprawić wyniki klubu ze stolicy Tatarstanu.

Personel trenerski

Wraz z Dmitrijem Kvartalnym do zespołu przybyli inni trenerzy, w tym:

 1. Pavel Zubov. Wcześniej zajmował się szkoleniami „Metalurg”, „Syberia”, „Lokomotywa”. Zdobył mistrzostwo Białorusi w 2014 roku.
 2. Igor Gorbenko. Pracował jako trener w Lokomotiv, Mytishchi Atlanta, Loko, Captain, Russian Knights, CSKA. Zdobył mistrzostwo Rosji w 2015 roku. Jest właścicielem Pucharu kontynentu od 2015 do 2017 roku.
 3. Silins Normunds. Był wymieniony na stanowisku trenera w Dynamo, Torpedo, Lokomotiv. Przez pewien czas przygotowywał młodzieżową drużynę narodową Łotwy.
 4. Moisanen Ari. Trenowali sportowców z „Lucco”, reprezentacji Finlandii „Jokeritta”. Pracowałem już w AK Bars. Jest właścicielem Gagarin Cup 2018.

Oprócz Bilyaletdinova, Smirnova, Zankovetsa, Zavyalova i Carewa opuścili stanowiska trenerskie. Tak radykalna aktualizacja może wskazywać, że metodologia przygotowywania zespołu ulegnie poważnej zmianie.

Bramkarze

Skład AK Bars na lata 2019-2020 obejmował nie tylko nowych trenerów, ale także bramkarzy. Sharychenkov i Podyapolsky opuścili drużynę i zostali zastąpieni przez:

 1. Timur Bilyalov. Młody 24-letni sportowiec zdążył już osiedlić się w Kazaniu „Irbis” i „Barca”, a także w „Południowym Uralu”, „Oilmanie”, „Ugrze”, „Dynamie”. Wcześniej grał w AK Bars. Głównym osiągnięciem jest Puchar Bratina 2016.
 2. Adam Reideborn 27-letni zawodnik ze Szwecji grał w Almtuna, MODO, Timru, Djurgarden. Jest zwycięzcą szwedzkiej ligi hokejowej, a także może pochwalić się tytułem najlepszego bramkarza szwedzkiej ligi hokejowej na lata 2018 i 2019.

Garipov Emil zachował swoje miejsce w zespole.

Obrońcy

Skład AK Bars na sezon 2019-2020 został zaktualizowany i objęty ochroną. Aż 4 obrońców opuściło klub hokejowy: Batyrshin, Postma, Manukhov, Markov. Teraz zamiast tego zagrają:

 1. Christian Henkel. Młodemu 23-letniemu sportowcowi z Białorusi udało się już odwiedzić mińskie drużyny „Młodzież” i „Dynamo”, a także kanadyjski „Lethbridge Hurricanes”. Na swoim koncie ma mistrzostwo Białorusi w 2016 roku, tytuł najlepszego obrońcy mistrzostw Białorusi w 2016 roku. Brał również udział w KHL Stars Match 2019.
 2. Igor Ozhiganov. Zawodnik z Moskwy, któremu udało się odwiedzić zarówno rosyjskie kluby Amur, CSKA, Sibir, jak i kanadyjskie Toronto Maple Leafs. Jest właścicielem Kharlamov Cup 2011, srebrnym medalistą Mistrzostw Świata Młodzieży 2012, a także wielokrotnym zdobywcą srebra i brązu w KHL.
 3. Damir Musin. Kazański sportowiec, któremu udało się już odwiedzić zespół AK Bars. Grał także dla Irbis, HC Soczi, Neftekhimik. Jest mistrzem Rosji i właścicielem Pucharu Gagarin 2018.
 4. Michael Wickstrand. Kolejny zawodnik ze Szwecji, który wcześniej nie występował w Federacji Rosyjskiej. Został wymieniony w „Auray”, „Sea”, „Frelund”, „Ferrierstad”. Jest mistrzem świata w 2018 r., Srebrnym medalistą wśród juniorów w 2011 r. I wśród młodzieży w 2013 r. Brał udział w igrzyskach olimpijskich w 2018 r.

Nikita Lyamkin przedłużyła kontrakt i pozostała w zespole Kazań.

Nikita Lyamkin

Naprzód

Klub hokejowy opuścił sześciu napastników. Wśród nich: Potapow, Malykhin, Cleaver, Klinkhammer, Sweet, Lander. Aby zastąpić je zespołem zaakceptowanym:

 1. Emil Galimow. Zawodnik z Niżniekamska, który grał w Reactor, Neftekhimik, Loko, Lokomotiv. Jak dotąd nie ma na swoim koncie żadnych poważnych osiągnięć.
 2. Matthew Frattin. Kanadyjski hokeista, który grał w Stanach Zjednoczonych przez długi czas. Ostatnio wymieniony w „Barys” od Nur-Sultan. Jest mistrzem, zawodnikiem roku i najcenniejszym graczem zachodniej organizacji hokeja studenckiego w 2010 i 2011 roku. Ma także tytuł najlepszego snajpera rozgrywek play-off AHL 2012.
 3. Patrice Cormier. Kolejny gracz z Kanady. Występował także w USA, po czym przeniósł się do Barys z Nur-Sultan. Jest zwycięzcą (2009) i srebrnym medalistą (2010) Mistrzostw Świata Młodzieży.
 4. Michaił Fisenko. Sportowiec z Magnitogorsk, któremu udało się zbudować karierę zarówno w Federacji Rosyjskiej, jak i w USA. Jest srebrnym medalistą Pucharu Świata Juniorów 2008, posiadaczem Pucharu Ed Chinovet i srebrnym medalistą Mistrzostw Rosji 2019.
 5. Kirill Pietrow. Gracz Kazań, wcześniej wymieniony w „AK Bars”. Ma bardzo bogatą historię, w tym Mistrzostwa Rosji 2010. Jest właścicielem Pucharu Kontynentalnego 2015/16.

Kirill Pietrow

Tak więc skład AK Bars na sezon 2019-2020 został uzupełniony dość utalentowanymi graczami z dużą liczbą osiągnięć, co może wskazywać na poważne intencje klubu, aby iść do przodu.

Zobacz wideo o uzupełnieniu zespołu AK Bars: