Dzień Szczęścia 2020

Każdego roku obchodzony jest Dzień Szczęścia - 20 marca. Ten sam dzień jest dniem wiosennej równonocy, kiedy światło dzienne trwa tyle samo, co noc. I taki przypadek nie jest przypadkowy.

Trochę historii

Inicjatorem święta było królestwo Bhutanu. Przez długi czas celem kraju była nie tylko poprawa życia obywateli, ale także powszechne szczęście. Ten stan zdobył nawet pierwsze miejsce w rankingu najszczęśliwszych ludzi na świecie. W 2012 roku Bhutan wysłał do Organizacji Narodów Zjednoczonych propozycję stworzenia nowego święta - dnia szczęścia. Po rozpatrzeniu wniosku urlop został zatwierdzony.

Decyzję w dniu uroczystości podjęto latem. Jednak jako datę wybrano 20 marca. Równonoc, która również przypada na tę liczbę, oznacza równe prawa dla wszystkich obywateli. I to jest jeden z atrybutów dobrego życia.

Pierwsze święto odbyło się 20 marca 2013 r. I od tego czasu liczba się nie zmieniła, więc dzień szczęścia w 2020 roku minie bez żadnych zmian.

Wskaźnik szczęścia

Szczęście nie wydaje się być najbardziej odpowiednią dziedziną badań. W końcu każda osoba reprezentuje go na swój własny sposób. Jednak naukowcom udało się opracować formułę, która pomaga obliczyć poziom tej emocji. Na poziomie międzynarodowym w większości krajów stosuje się własne standardy obliczania wskaźnika.

Na przykład według najnowszych danych Dania jest najszczęśliwszym krajem. Indeks opiera się na:

 • wskaźnik przestępczości;
 • średni dochód na mieszkańca;
 • ogólny stan gospodarki kraju;
 • oczekiwana długość życia;
 • stan ekologii;
 • opinie ludności na temat poziomu życia.

Inne czynniki, które mogą mieć wpływ na to, jak szczęśliwy jest kraj, można wyróżnić. Istnieje jednak koncepcja dla konkretnej osoby. Można to również zmierzyć.

Szczęście nie jest poziomem dochodów ani fajnym samochodem. Jest to rodzaj wewnętrznej oceny opartej na myślach i spostrzeżeniach. Szczęśliwa osoba ma podwyższone poziomy dopaminy, endorfiny i serotoniny. Są to tak zwane hormony szczęścia. Powodują uczucie euforii. Chociaż wzrost wynagrodzeń może również zwiększać poziom hormonów, często prowadzą do tego prostsze rzeczy: pyszne jedzenie, uśmiech i relaks po ciężkim dniu pracy.

Tradycja

Dzień Szczęścia to bardzo młode święto, więc nie ma tradycji. ONZ, która wprowadziła samą uroczystość, wszędzie niezależnie organizuje szereg wydarzeń:

 • wykłady;
 • imprezy charytatywne;
 • flash moby;
 • wystawy;
 • kursy mistrzowskie.

Lista może zostać uzupełniona. Głównym czynnikiem wiążącym wszystkie wydarzenia jest koncepcja radości i dobrego samopoczucia. Uczestnicy seminarium rozmawiają o tym, jak poprawić swoje życie. Nawet jeśli są to proste hacki na życie, jak przygotować się na wycieczkę. W końcu to z takich rzeczy składa się radość i szczęśliwa samoświadomość.

Wydarzenia charytatywne odbywają się nie tylko pod patronatem ONZ, ale także innych organizacji. W uroczystości bierze udział Czerwony Krzyż, lokalne fundacje charytatywne i inne organizacje, którym zależy na pilnych kwestiach. Rzeczywiście, ubóstwo nadal stanowi poważny powód ograniczania szczęśliwej samoświadomości zarówno dla jednej osoby, jak i dla całego kraju.

Cechy uroczystości w Rosji

Dzień szczęścia w 2020 roku w Rosji przypada w piątek. Nikt nie odwołuje dni roboczych. To jest światowa praktyka - nie organizować dnia wolnego w nieletnie i młode wakacje. Chociaż obywatele, którzy są wolni, mogą odwiedzać, aby dołączyć do flash mobów i innych wydarzeń. W Rosji są one również organizowane przez ONZ. Większość seminariów lub warsztatów odbywa się tylko w dużych miastach. Ludność centrów powiatowych lub odległych wiosek często nawet nie wie o istnieniu wakacji.

Cechę wakacji w Rosji można nazwać aktywną gratulacją w sieciach społecznościowych. Rosjanie lubią utrzymywać komunikację, nawet z drobnych powodów. Dlatego 20 marca wysyłają sobie wirtualne karty.

Podczas gdy powitania online mogą wydawać się nieistotne, rozmowy z ludźmi często prowadzą do zwiększonego poziomu dopaminy. Dlatego nawet kilka linijek z życzeniami od osoby, która nie jest obojętna, spełnia swój cel. Odbiorca staje się trochę szczęśliwszy.W ogóle nie ma znaczenia, kiedy Rosja przypada na Dzień Szczęścia w 2020 roku. Chociaż ONZ ustaliła datę warunkową, chcę być szczęśliwy każdego dnia, a nie tylko na wakacjach. I do tego musisz nieco zmienić swoje myślenie. Zamiast gonić za nowoczesnym ideałem, powinieneś spojrzeć na swoje życie. Być może szczupła sylwetka jest dobra, ale jeśli wyczerpujący trening sprawia, że ​​dana osoba jest nieszczęśliwa, warto przyjąć filozofię pozytywnego ciała.

W Bhutanie, który był świętem, a nie najwyższym standardem życia. Ale ludzie akceptują siebie i środowisko. To była taka filozofia, która uczyniła ludzi najszczęśliwszymi. Być może praktyka ta powinna zostać przyjęta przez mieszkańców Rosji.