RPL 2019-2020: początek sezonu i harmonogram

Początek sezonu RPL 2019-2020 zaplanowano na 14 lipca. Miliony fanów z niecierpliwością czekają na rozpoczęcie Premier League, ponieważ nowy rajd zapowiada się jako jeden z najciekawszych w ostatnim czasie. Czy Zenit będzie w stanie obronić tytuł ligi, czy dodają Lokomotiv i Krasnodar, czy CSKA i Spartak zostaną zrehabilitowani za porażkę - nadchodzący rajd odpowie na wszystkie te pytania. Oprócz intryg gry, widzowie RPL będą mieli kilka innowacji, które zostaną omówione bardziej szczegółowo później.

Regulamin mistrzostw

W RPL 2019-2020 pozostanie 16 uczestników. Po rozszerzeniu do 18 drużyn postanowiono odłożyć, podczas gdy większość klubów Premier League opowiedziała się przeciwko tej innowacji. W rezultacie zasady mistrzostw nie uległy zmianie: kibice oczekują 30 rund na zasadzie „każdy z każdym”, to znaczy, że każda drużyna piłkarska będzie trzymać dwa maszty z przeciwnikami z tabeli - na własnym stadionie i na polu przeciwnika. Za zwycięstwo nadal przyznawane są 3 punkty, za remis uczestnicy spotkania otrzymują 1 punkt, przegrany nie otrzymuje punktów.

Zwycięzca i wicemistrz RPL 2019-2020 otrzyma prawo do gry w najbardziej prestiżowych klubowych mistrzostwach kontynentu - Lidze Mistrzów. Trzecie miejsce gwarantuje prawo do udziału w kwalifikacjach do tego turnieju. Miejsca od czwartego do szóstego umożliwiają grę w drugim najważniejszym mistrzostwie kontynentu - Lidze Europejskiej. Drużyny, które zajęły piąte i szóste miejsce w rankingu RPL 2019-2020, rozpoczną kwalifikacje. Czwarta drużyna, podobnie jak zwycięzca Pucharu Rosji, zalicza się do fazy grupowej LE.

Kluby, które zajęły 13 i 14 miejsce w Mistrzostwach Rosji, zagrają 21 i 24 maja 2020 r. Odpowiednio z trzecią i czwartą drużyną FNL, aby uzyskać prawo do uczestnictwa w Premier League na następny sezon. Stawy odbywają się w dwóch kręgach, to znaczy jeden mecz zostanie rozegrany u siebie, a drugi na boisku przeciwnika. Kluby, które znajdą się w dwóch ostatnich miejscach (od 15 do 16), automatycznie wylatują z elity do FNL.

Innowacje ligowe

W nowym sezonie mistrzostwa Rosji przejdą szereg zmian:

· Zespoły hodowlane z europejskich zawodów w krajowych mistrzostwach;

· Nowa zasada tworzenia harmonogramu RPL 2019-2020;

· Wprowadzenie systemu VAR.

Tak więc kalendarz gier RPL 2019-2020 został zaprojektowany w taki sposób, że drużyny piłkarskie grające przeciwko sobie w europejskich pucharach nie spotykają się przez tydzień. Wprowadzono pewne poprawki w harmonogramie meczów: na przykład, bliżej zimy, trasy będą odbywać się w regionach o ciepłym klimacie, co pozwoli poprawić jakość gry i zwiększyć rozrywkę podczas spotkań. W ramach trasy nie będzie więcej niż jeden mecz z udziałem 5 najlepszych drużyn ligowych (Zenit, Lokomotiv, Krasnodar, CSKA, Spartak). Ten środek, zdaniem organizatorów mistrzostw, poprawi obłożenie stadionów.

Na szczególną uwagę zasługuje wprowadzenie systemu VAR w krajowych mistrzostwach. Po pomyślnym przetestowaniu systemu pomocy wideo dla sędziów w La Liga i we Włoszech postanowiono wprowadzić go w ramach Premier League (FNL zaczeka chwilę). Możesz dyskutować o zaletach VAR, ile chcesz, ale dla RPL ta innowacja jest niezbędna, biorąc pod uwagę szczerze niskie kwalifikacje wielu sędziów. Teraz trenerzy będą mieli mniej powodów, by faworyzować nie przeciętne sędziowanie, a sędzia będzie mógł zamówić recenzję wideo w każdej spornej sytuacji i podjąć uczciwą decyzję.

Skład uczestników

Zamiast „Anji” i „Jenisej” wyjeżdżających w ubiegłym sezonie, skład uczestników RPL 2019-2020 został uzupełniony przez FC „Tambov” i „Soczi”. „Ufa” i „Skrzydła Sowietów” zachowały swoje miejsca w elicie po skrzyżowaniu. Pełna lista klubów Premier League na nadchodzący sezon znajduje się poniżej:

Nazwa klubu

Miasto

Stadion

Pojemność

Krasnodar

Krasnodar

Krasnodar

35 000

Zenith

Sankt Petersburg

Gazprom Arena

64 500

Rostów

Rostów nad Donem

„Rostov Arena”

45 000

Rubin

Kazań

Kazań Arena

45 400

Arsenał

Tuła

Arsenał

20 000

Achmat

Okropne

Arena Akhmat

30 500

Tambow

Tambow

Spartak

15 000

„Skrzydła Sowietów”

Samara

„Samara Arena”

45 000

Orenburg

Orenburg

„Samara Arena”

45 000

Ufa

Ufa

„Oilman”

15 100

Ural

Jekaterynburg

Jekaterynburg Arena

35 000

Soczi

Soczi

Fisht

44 300

Spartak

Moskwa

„Otwarcie areny”

45 400

CSKA

Moskwa

„VEB Arena”

30 500

Lokomotiv

Moskwa

Arena Kolei Rosyjskich

27 300

Dynamo

Moskwa

VTB Arena

25 700

Warto zauważyć, że w nowym sezonie kluby nie będą musiały pokonywać znacznych odległości, aby poprowadzić mecze, jak to miało miejsce na przykład, gdy Jenisej lub SKA-Chabarowsk wzięli udział w mistrzostwach. Najbardziej wysuniętym na zachód punktem turnieju była Moskwa, a najbardziej wysunięta na wschód drużyna znajduje się w Jekaterynburgu (Ural). Odległość między tymi miastami jest mniejsza niż 1800 km.

RPL pasuje do kalendarza

Harmonogram meczów pierwszej rundy RPL 2019-2020 jest następujący:

Data / godzina

Członkowie

Miejsce

12. 07. 2019

20:00

Arsenał - Dynamo

Tula, Arsenał

13. 07. 2019

16:30

Ural - Ufa

Jekaterynburg, Jekaterynburg Arena

13. 07. 2019

19:00

Spartak - Soczi

Moskwa, „Opening Arena”

13. 07. 2019

21:30

Rostów - Orenburg

Rostov-on-Don, Rostov Arena

14. 07. 2019

16:30

Skrzydła Sowietów - CSKA

Samara, „Samara Arena”

14. 07. 2019

19:00

Zenit - Tambow

Petersburg, Gazprom Arena

14. 07. 2019

21:30

Achmat - Krasnodar

Grozny, „Akhmat Arena”

14. 07. 2019

20:00

Lokomotiv - Rubin

Moskwa, Russian Railways Arena

Już w pierwszej rundzie fani czekają na kilka ekscytujących konfrontacji. Nowicjusze sezonu, „Tambow” i „Soczi”, natychmiast udali się do rywali z wnuczkami krajowego futbolu, odpowiednio „Zenith” i „Spartak”. Czy debiutanci będą mogli przedstawić niespodziankę, jak poważnie mistrz ubiegłego sezonu podejmie obronę tytułu, czy bezlitośnie skrytykowany „Spartak” ucieszy fanów - odpowiedzi na wszystkie te pytania zostaną ogłoszone 13 i 14 czerwca. Na szczególną uwagę zasługuje mecz „Lokomotywa” i „Rubin”. Wicemistrzowie ostatniego sezonu wezmą silnego środkowego chłopa. W Kazaniu trener zmienił się poza sezonem, więc należy spodziewać się po nich więcej ataku piłki nożnej i nieoczekiwanych rezultatów.

Pretendenci do zwycięstwa

Rozpoczęcie RPL 2019-2020 jest tuż za rogiem, a bukmacherzy aktywnie przyjmują zakłady na mistrzostwa w nowym sezonie. W loteriach najmniejsze szanse (a zatem największe szanse na wygraną) mają następujące drużyny:

· „Zenith”;

· „Lokomotywa”;

· „Krasnodar”;

· „CSKA”;

· Spartak.

Największym prawdopodobieństwem powtórzenia ubiegłorocznego sukcesu jest Zenit St. Petersburg. Najbogatszy klub w Rosji nie został jeszcze zakupiony na rynku transferowym przed Ligą Mistrzów, jednak bez wątpienia kilku znanych graczy z pewnością dołączy do klubu. Biorąc pod uwagę obecny klip, Zenit jest słusznie uważany za głównego pretendenta do tytułu.

„Lokomotiw” i „Krasnodar” poza sezonem nie dokonali głośnych przejęć, ale udało się uratować wszystkich swoich liderów. „Kolej” w nowym sezonie będzie polegać na zaufanych graczach i magii Jurija Palycha, a „byki” będą próbowały wycisnąć jak najwięcej z młodości i atakującego stylu gry. Bez wątpienia zespoły te staną się głównymi rywalami „Zenith” w wyścigu mistrzowskim.

„Ciemne konie” w nadchodzącym sezonie wyglądają „CSKA” i „Spartak”. „CSKA” w ubiegłym sezonie zajęła tylko czwarte miejsce i nie dostała się do Ligi Mistrzów, co znacznie podkopało budżet klubu. Mimo to CSKA desperacko stara się utrzymać swoich liderów, w szczególności pojawiła się plotka, że ​​zamierza kupić Nicola Vlašić od Evertonu i utrzymać lidera zespołu Mario Fernandeza. „Spartak” w nowym sezonie ma wiele problemów, zarówno pod względem składu, jak i stanowiska trenerskiego. Oleg Kononov, ze wszystkimi swoimi talentami, nie stał się autorytetem dla piłkarzy. Nadal nie jest jasne, co stanie się z kapitanem Denisem Glushakovem i wieloma graczami. Przy takim negatywnym tle czerwone i białe będą musiały wykazać się najlepszymi cechami od pierwszych rund.

Tak więc RPL 2019-2020 rozpoczyna się już 12 lipca, a ostatnia runda zaplanowana jest na 17 maja. W 30 rundach zostaną wyłonieni mistrz i zwycięzcy mistrzostw, a także główni przegrani turnieju. Drużyny poprowadzą bezkompromisową walkę o nagrody lub prawo do pozostania w elicie, a na fanów czeka wiele pięknych bramek i nieoczekiwanych rezultatów.

Wszystkie cele najlepszego napastnika RPL 2018-2019, Fedora Chałowa, zobacz następne wideo:

Zostaw Swój Komentarz