Dzień Przyjaciela 2020

Na świecie jest wiele świąt, oficjalnych i nieoficjalnych. Ale jedno z najcieplejszych i najszczerszych jest uważane za wakacje, mające przypominać o znaczeniu przyjaźni. Dzień Przyjaciela (lub Dzień Przyjaciela) w 2020 roku tradycyjnie odbędzie się 9 czerwca.

Historia wakacji

Nie wiadomo na pewno, kto zainicjował ustanowienie „przyjaznego” urlopu. Przypuszczalnie pomysł narodził się w Ameryce w połowie ubiegłego wieku. I jak każde dobre przedsięwzięcie, wiele osób w różnych krajach świata podniosło innowacje. Jednocześnie pomysł ten spodobał się również personelowi ONZ. Pod koniec ubiegłego wieku społeczność światowa postanowiła zorganizować Dzień Przyjaciół.

Początkowo nie mogli zdecydować o dacie uroczystości. Pewnego razu uroczystości odbyły się w pierwszą niedzielę sierpnia. Ale stopniowo data przesunęła się na początek lata i dziś nikt nie zastanawia się, jaką datą jest Dzień Przyjaciela 9 czerwca.

Dzień Przyjaciela w Rosji

Święto przyszło do Rosji w tym stuleciu. To nie jest oficjalne, więc nie ma dnia wolnego. Jednak pomimo „codzienności” tego dnia, w niektórych dużych miastach odbywają się uroczystości, choć nie na tak dużą skalę jak na festiwalach regulowanych. Organizacja stron sztuki jest bardzo popularna w tym dniu, gdzie każdy może wziąć udział w kursie mistrzowskim i samodzielnie podarować prezent swojemu przyjacielowi.

Obchody Dnia Przyjaciela

Biorąc pod uwagę niezbyt długą historię wakacji, Dzień Przyjaciela nie ma ustalonych tradycji. Może z wyjątkiem jednego - ten dzień należy spędzić z przyjaciółmi. A jeśli okoliczności są rozrzucone po różnych zakątkach globu, zawsze istnieje możliwość wezwania ukochanej osoby i powiedzenia mu dobrych słów. Lub wyślij wiadomość e-mailem lub w sieciach społecznościowych. Co więcej, wielu operatorów telefonii komórkowej oferuje przyjemne bonusy tego dnia, a w sieciach społecznościowych można uzyskać zestaw naklejek okolicznościowych za darmo.

A z tymi, którzy są w pobliżu, możesz iść do kina lub na koncert, do kręgielni lub do parku rozrywki. Cóż, nie zapomnij o wdzięcznej porze roku, w którym przypada ten wspaniały dzień. Czysta, słoneczna pogoda, jakby „popychała” na wycieczkę do natury. Spędzanie czasu z przyjaciółmi na świeżym powietrzu oprócz użyteczności przyniesie wiele pozytywnych emocji. Ale jeśli nagle zdarzy się nagła niesprzyjająca pogoda, to całkiem do przyjęcia jest gromadzenie się w domu, przypominanie zabawnych sytuacji z przeszłości przy filiżance herbaty, marzenie o przyszłości. I znów czuję się szczęśliwy z bliskości drogich ludzi.

Oprócz Międzynarodowego Dnia Przyjaciół istnieje również podobny temat, wakacje - Dzień Przyjaźni. Jest obchodzony 30 lipca. Ważny niuans: lipcowe wakacje poświęcone są przyjaznym stosunkom nie jednostek, ale całych stanów.

To jest interesujące

  • Tak niesamowite zjawisko, jak przyjaźń, jest nieodłączne nie tylko dla ludzi. Wszystkie wysoce zorganizowane istoty na ziemi przyjaźnią się ze swoim rodzajem. Francuscy naukowcy odkryli, że nawet rekiny są w stanie zaprzyjaźnić się.
  • Amerykańscy naukowcy obliczyli dokładną liczbę godzin potrzebnych do nawiązania silnych przyjaźni. Ich zdaniem co najmniej dwieście godzin bliskiej komunikacji powinno upłynąć od znajomości do przyjaźni.
  • Nie masz stu rubli, ale stu przyjaciół! To powiedzenie „błyszczy” nowymi kolorami, jeśli posłuchasz opinii naukowców. Wierzą, że czas spędzony z ludźmi, których lubimy, można porównać do wizyty u psychoanalityka. Pozytywne efekty są prawie identyczne.
  • Astronom O. Charlotte po odkryciu małej asteroidy nadał mu imię Amicitia. Tłumaczenie na rosyjski - „przyjaźń”. W tak niecodzienny sposób naukowiec wyraził wdzięczność swoim przyjaciołom.
  • 26 września Rosja obchodzi Dzień Spotkania ze Starymi Przyjaciółmi, a 27 września - Dzień Przyjaźni. Bardzo ciekawym świętem, które może pojawić się tylko w naszym kraju, jest Dzień towarzysza picia. Fani zbierają się na butelkę wina, aby świętować ją 7 grudnia.