Kiedy kliniki zaczną działać w styczniu 2020 r .: harmonogram

Okres świąt noworocznych tradycyjnie stał się czasem zwiększonego ryzyka dla zdrowia Rosjan: liczba urazów, zatrucia pokarmowe rośnie, choroby sercowo-naczyniowe pogarszają się itp. Dlatego zapotrzebowanie na opiekę medyczną i wizyty w klinikach nawet podczas świąt noworocznych pozostaje wysokie. Aby ustalić, gdzie i z którym specjalistą należy się skonsultować, należy zapoznać się z terminem rozpoczęcia pracy klinik w styczniu 2020 r. I zgodnie z harmonogramem przyjmowania poszczególnych specjalistów.

Kliniki działają w różnych regionach

Zgodnie z kalendarzem produkcji początek stycznia to długi weekend. Dni wolne od pracy będą datami od 1 do 8 stycznia włącznie. Na podstawie kalendarza produkcji opracowywany jest harmonogram czasu pracy dla wszystkich okręgów federalnych i regionów Rosji, więc będzie taki sam dla wszystkich dużych i małych miast, centrów regionalnych i wsi. W Moskwie, Petersburgu, Jekaterynburgu, Krasnojarsku i innych miejscowościach praca polikliniki i reżim mianowania lekarzy będą odbywać się zgodnie z jednym harmonogramem.

Wyjątki dotyczą tylko prywatnych instytucji medycznych, ale w większości przypadków ich indywidualny harmonogram pokrywa się z kalendarzem produkcyjnym miejskich instytucji medycznych.

Kliniki dla dorosłych

W miastach na długi okres wakacji jest klinika dyżurna i terapeuta na miejscu. To on przyjmuje pacjentów potrzebujących opieki medycznej podczas wakacji. Ten specjalista może doradzić dorosłemu lub skierować go do specjalisty.

Dyżurni terapeuci w pierwszych dniach stycznia będą pracować zgodnie z tym harmonogramem:

  • dni powszednie - 9-00 - 16-00;
  • weekend - 9-00 - 16-00.

Ponadto pacjenci będą leczeni w domu zgodnie z tym samym harmonogramem od 9-00 do 16-00 w dni powszednie i weekendy.

Jeśli dana osoba pilnie potrzebuje konsultacji ze specjalistą, terapeuta będzie w stanie powiedzieć, która klinika w tej dzielnicy jest dyżurna. W tej placówce medycznej pacjenci podczas świąt noworocznych będą mogli odwiedzać lekarzy o tak wąskich specjalizacjach:

  • ENT;
  • chirurg
  • neurolog;
  • okulista;
  • fizjoterapeuta itp.

1 i 7 stycznia są dniami ustawowo wolnymi od pracy, więc większość z powyższych lekarzy nie będzie pracować, ale od 2 do 6 stycznia i 8 będą otrzymywać od 9-00 do 16-00.

Sytuacja jest taka sama w przypadku dentystów: w każdej dzielnicy zostanie określony dentysta dyżurny, który może zapewnić pomoc doraźną pacjentom z ostrym bólem lub potrzebujących interwencji chirurgicznej.

Kobiety, które są zarejestrowane na ciążę lub muszą zostać zbadane przez ginekologa w przychodniach przedporodowych z innego powodu, muszą wiedzieć, że kliniki przedporodowe pracują od 9-00 do 15-00 w pierwszym tygodniu stycznia i powrócić do standardowego harmonogramu po 8 stycznia.

Punkty zapewniające opiekę w nagłych wypadkach - izby przyjęć, szpitale położnicze - pracują przez cały rok w święta Nowego Roku.

Kliniki dziecięce

W dniach od 1 stycznia do 8 stycznia, w godzinach 9–15–15 pediatra przeprowadzi wizytę w klinice dla dzieci. W tym samym trybie możesz zadzwonić do pediatry w domu.

W każdej dzielnicy zostanie utworzona klinika dyżurna, w której dzieci będą mogły przyjmować wąskich specjalistów: neuropatologów, okulistów, chirurgów itp. Pomocy pogotowia, w których przyjmowani są traumatolodzy pediatryczni, będą pracować w trybie zmniejszonym od 8-00 do 20-00. W innych przypadkach można skontaktować się z całodobową izbą przyjęć dla dorosłych.

Punkty karetki pogotowia przez cały styczeń bez wyjątku będą działać przez całą dobę.

W związku z tym rosyjska populacja nie pozostanie bez opieki medycznej podczas świąt noworocznych, a wszyscy pacjenci będą mogli uzyskać wykwalifikowaną pomoc od lekarzy ogólnych i specjalistów.

Zostaw Swój Komentarz