Ilu absolwentów w 2020 r

Prawie każdy dzień w kalendarzu to jakieś wakacje. Ale nie ma w tym dnia absolwentów. Mimo to istnieje niepisana zasada, zgodnie z którą pierwszą sobotę lutego stosuje się jako „niezapomnianą datę”. W 2020 r. Spotkanie absolwentów przypada 1 lutego.

Dlaczego w lutym

Tradycja montażu całego wydania pojawiła się wraz z pierwszym uniwersytetem. Jednak w średniowieczu nadano mu znacznie większe znaczenie. W tamtych czasach było niewielu wykształconych ludzi, dlatego ważne było, aby pozostać w kontakcie. Podczas spotkań nie pamiętali młodych lat, ale dyskutowali o palących sprawach, w tym o polityce. Rezultatem może być prośba do króla o wprowadzenie nowego prawa lub odwrotnie.

Dzisiaj wiece absolwentów odbywają się nie tylko na uniwersytetach, ale także w szkołach, liceach i szkołach wyższych. A przeniesienie pamiętnej daty na luty nastąpiło stosunkowo niedawno - ponieważ szkoła stała się obowiązkowym krokiem w systemie edukacji. Uczniowie często kontynuują naukę na uniwersytetach, więc mają mało wolnego czasu. Pozostają tylko krótkie wakacje po egzaminach. Dlatego święto „ustawia się” tuż po sesji zimowej.

Tradycja gromadzenia się po ukończeniu studiów jest nieoficjalna, więc kiedy w 2020 r. Odbędzie się spotkanie absolwentów, każda klasa i kurs decyduje samodzielnie. Jeśli tradycyjna data 1 lutego nie jest odpowiednia, możesz ją również przełożyć na później. Na przykład w maju i spotkaj się ze szkołą podczas ostatniego połączenia.

Tradycje wakacyjne

Na dzisiejszych spotkaniach byłych kolegów z klasy nie omawia się ważnych spraw państwowych. Jedyną zachowaną tradycją jest wizyta w instytucji edukacyjnej. Uczniowie przychodzą do szkoły lub na uniwersytet, spotykają się ze swoimi nauczycielami, omawiają przeszłość.

Szkoły są bardziej wrażliwe na święta, więc obecni uczniowie dekorują budynek szkoły:

  • powiesić świąteczny baner powitalny;
  • zawiesić piłki;
  • udekoruj ściany kolażami fotografiami absolwentów;
  • przygotować mały pokaz talentów. 9535

Jeśli instytucja edukacyjna ma absolwentów, z których jest dumna, przedstawienie będzie obowiązkowym wydarzeniem. Na nim najbardziej udane opowiadają o latach spędzonych przy biurku i tym, jak wpłynęło to na ich życie. Takie prezentacje motywują obecne pokolenie studentów i pokazują, jakie mają możliwości.

To jest program opcjonalny. Każda szkoła ma swoje własne podejście do przygotowania wakacji. Ale uniwersytety nie reagują na przygotowania do wakacji. Najczęściej jest to standardowy dzień w szkole, który nie różni się od innych. Sami absolwenci w budynku uniwersytetu spędzają tylko ułamek czasu. Po ogólnym zgromadzeniu w szkole lub na uniwersytecie uroczystość trwa nadal małą ucztą. Prowadzenie takich spotkań w szkole jest niewygodne, więc spotkanie wpada do kawiarni lub restauracji.

Organizacja spotkania

Organizację wakacji wykonują sami byli studenci. Teraz jest to bardzo proste. Koledzy z klasy można znaleźć w sieciach społecznościowych. Konieczne jest jedynie utworzenie ogólnego czatu z dyskusją o tym, kto przyjdzie i kiedy spotkanie absolwentów w 2020 roku. Zwykle najbardziej aktywnymi w szkole byli inicjatorzy.

Wraz z omówieniem ogólnych zagadnień na spotkaniu warto skontaktować się ze szkołą. Każda instytucja edukacyjna ma swoje własne zasady. Chociaż zgodnie z tradycją wszystkie 1 lutego 2020 r. Mają prawo do bezpłatnego zwiedzania budynku i wszystkich odbiorców. Ponadto wcześniejsze zawiadomienie pomoże zgromadzić nauczycieli, nawet jeśli przeszli już na emeryturę. Starzejących się nauczycieli można odwiedzać bezpośrednio w ich domu. Ale takie spotkania są organizowane przez bardzo małe firmy, w których gromadzą się ich ulubieni studenci.

Spotkanie absolwentów odbywa się w nieformalnym formacie. Brak zasad ubioru i innych obowiązkowych zasad. Studentów można podzielić na grupy zainteresowań i kontynuować komunikację niezależnie od większości wczasowiczów. Możesz także opuścić wydarzenie w dowolnym momencie, nie czekając, aż wszyscy zdecydują się rozproszyć.

Głównym celem spotkania jest komunikacja. Chociaż spotkania absolwentów odbywają się co roku, niektóre klasy spotykają się tylko na okrągłe daty. Na przykład po 10 latach. Rzeczywiście, w tym czasie wiele się zmieniło i chcę zobaczyć, jak dorastali szkolni przyjaciele.

Zostaw Swój Komentarz