23 lutego 2020: jak się zrelaksować

Luty nie psuje Rosjanom tyle dni wolnych, co styczeń ze świętami noworocznymi, płynnie płynącymi do Bożego Narodzenia. Jedynym oficjalnym świętem w tym miesiącu jest Dzień Obrońcy Ojczyzny. W 2019 r. Były dwa dni wolne na tę okazję.

Jak się zrelaksować w 2020 roku

23 lutego 2020 roku jest niedziela, oficjalny dzień wolny. Oblicz, ile odpoczynku potrzebujesz zgodnie z zasadami transferu. Jeśli oficjalne święto przypada w niedzielę, poniedziałek pracujący automatycznie staje się dniem wolnym od pracy.

Oznacza to, że Rosjanie będą chodzić przez 3 dni - od 22 lutego do 24 lutego włącznie (sobota, niedziela, poniedziałek). Pierwszym dniem roboczym jest wtorek, 25.

Premia dotyczy tylko tych pracowników i pracowników, którzy mają klasyczny pięciodniowy tydzień pracy. Dla specjalistów zatrudnionych przy produkcji od 12 do 24 godzin Dzień Obrońcy Ojczyzny może być pracownikiem, jeśli ich zmiana nastąpi zgodnie z harmonogramem. Dzięki „kroczącemu” harmonogramowi nie ma prawie żadnych dodatkowych dni wolnych.

Krótki dzień wcześniej

Wiele firm ćwiczy krótsze godziny w przeddzień wakacji. W 2020 r. Osoby z sześciodniowym okresem będą pracowały o godzinę krócej. Istnieje możliwość, że obywatele rosyjscy otrzymają dodatkowy dzień na odpoczynek wiosną 2020 r. Rząd już wcześniej stosował tę opcję transferu: święta majowe zostały przedłużone o jeden dzień, jeśli święto państwowe przypadało w sobotę lub niedzielę.

Ile dni wolnych?

2020 jest rokiem przestępnym, więc jest więcej dni lutowych niż zwykle - 29.

Zgodnie z kalendarzem pierwsza i druga liczba to sobota i niedziela. W sumie w tym miesiącu rekrutowanych jest 9 weekendów kalendarzowych plus 1 dodatkowy - na Dzień Obrońcy Ojczyzny. Okazuje się, że Rosjanie będą odpoczywać przez 10 dni, a pracować - 19.

Co robić

Wiedząc z góry, ile i jak odpoczywamy 23 lutego 2020 r., Możesz zaplanować wakacje krótkoterminowe. Władze lokalne organizują imprezy tematyczne we wszystkich większych miastach. W klubach i kompleksach rozrywkowych organizowane są imprezy w stylu armii, koncerty, pokazy z konkursami i nagrodami. Możesz bawić się na lodowiskach, zjeżdżalniach.

W poniedziałek 24 lutego rozpoczyna się Tydzień Pancake, któremu tradycyjnie towarzyszą jarmarki z naleśnikami, piosenki, tańce, tańce okrągłe. Możesz odwiedzać przedstawienia teatralne, oglądać występy bufonów, tańczyć i tańczyć z naleśnikami z różnymi nadzieniami.

Udanym zakończeniem weekendu będzie pokaz pirotechniczny. Władze miasta zatwierdzają i publikują szczegółowy program wydarzeń bliżej samych obchodów.

Wakacyjna historia

Nieoficjalnie Dzień Obrońcy Ojczyzny nazywa się „Dniem mężczyzn”. To męski odpowiednik 8 marca, kiedy kobiety gratulują obrońcom ojczyzny i rodziny. 100 lat temu, 28 stycznia 1918 r., Rada Komisarzy Ludowych pod przewodnictwem Lenina postanowiła utworzyć Armię Czerwoną. 29 stycznia wydał dekret o utworzeniu floty.

Na początku stycznia przyszłego roku władze radzieckie postanowiły uczcić pierwszą rocznicę utworzenia Armii Czerwonej i Marynarki Wojennej. Świętę postanowiono zorganizować w niedzielę 28-29 stycznia, ale dwa tygodnie nie wystarczyły na przygotowanie wydarzeń na dużą skalę.

Z inicjatywy Rady Miasta Moskwy, kierowanej wówczas przez Lwa Kamieniewa, postanowiono uczcić tę uroczystość w tak zwanym Czerwonym Dniu Prezentu - w celu zebrania pieniędzy i innych wartości materialnych na potrzeby armii. Spotkanie odbyło się w niedzielę 23 lutego 1919 r.

W 2019 roku „Dzień mężczyzn” był setną rocznicą.

Kartki z życzeniami na 23 lutego: