Pocztówki Wesołych Świąt w 2020 roku

Przed długo oczekiwanymi wakacjami zimowymi, co oznacza, że ​​nadszedł czas, aby odebrać piękne pocztówki i zdjęcia, które można wykorzystać w 2020 r., Gratulując krewnym, przyjaciołom, kolegom lub wesołym Świętom Bożego Narodzenia.

Zebraliśmy dla Ciebie dużą kolekcję zdjęć i kart w różnych stylach:

  • klasyczny i alternatywny;
  • do prawosławnych i katolickich świąt Bożego Narodzenia;
  • z życzeniami i gratulacjami w poetyckiej formie.
Możesz zapisać dowolną kartę w gadżecie, klikając obraz prawym przyciskiem myszy i wybierając odpowiednią pozycję z menu kontekstowego.

Święta prawosławne i katolickie

Większość Rosjan to prawosławni chrześcijanie i zwyczajowo świętujemy Boże Narodzenie w dniu 7 stycznia, co oznacza, że ​​w 2020 r. Wigilia jest wieczorem od poniedziałku do wtorku.

Według katolickiego obrządku chrześcijańskiego Boże Narodzenie obchodzone jest 25 grudnia. Warto zauważyć, że w rzeczywistości daty w obu wersjach nie różnią się, ale Kościół katolicki przestrzega kalendarza gregoriańskiego (według starego stylu), a Cerkiew podąża za Julianem (według nowego stylu).

Oczywiście same tradycje obchodów są nieco inne. Chociaż na pocztówkach są powszechne pozdrowienia z ciepłymi życzeniami, które będą odpowiednie zarówno dla prawosławnych, jak i katolickich świąt Bożego Narodzenia w 2020 roku.


Tradycyjne kartki świąteczne

Tradycja wręczania kartek, gratulowania krewnym i przyjaciołom w Boże Narodzenie, ma swoje korzenie w odległej przeszłości, ponieważ pojawiła się na długo przed narodzinami drukarni. Wiadomo, że w kręgach średniowiecznej szlachty zwyczajem było zamawianie rytmów i litografii na Boże Narodzenie, w których artyści przedstawiali sceny biblijne. Najczęściej były to pierwsze godziny życia Zbawiciela i ofiarowywanie darów przez Mędrców.

To właśnie takie tradycyjne karty są dziś najczęściej wybierane jako powitanie Wesołych Świąt - proponujemy ocenić wybór pięknych opcji zaprojektowanych specjalnie na 2020 rok.

W stylu retro

Pierwsze prototypy kartek świątecznych pojawiły się w XVIII wieku. Były to wizytówki, z których każda była wyjątkowa, ponieważ została wykonana ręcznie. Takie ekskluzywne karty zostały przedstawione jako symbol szczególnej czci, ponieważ były bardzo drogie.

Dzisiaj karty w stylu retro są również dość popularne. Wielu wierzy, że czują prawdziwego ducha Bożego Narodzenia z jego starożytnymi tradycjami.Choinka

Często zdjęcia świerka są skorelowane z katolickimi świętami Bożego Narodzenia, choć tradycja dekorowania drzewa ma swoje korzenie w głębokiej przeszłości. Wzmianka o świerku znajduje się również w Biblii (ratując małego Jezusa od króla Heroda, rodzice zamknęli wejście do jaskini świerkowymi gałązkami). I chociaż wielu historyków uważa, że ​​sama tradycja wieszania drzewa za pomocą jasnych ozdób, wraca do pogańskich wierzeń Słowian, gwiazda na koronie symbolizuje Betlejem, który wskazał drogę do Mędrców, którzy byli zaszczyceni, że jako pierwsi widzą Zbawiciela.

Święty Mikołaj

Europejskie Święta Bożego Narodzenia również trudno sobie wyobrazić bez Świętego Mikołaja i jego wiernych jeleni, takich jak nasz Nowy Rok bez Świętego Mikołaja. Nic dziwnego, że Święty Mikołaj, będąc jednym z głównych symboli wakacji, jest dość powszechny na nowoczesnych kartkach świątecznych. Zwracamy uwagę na kilka nowych opcji na rok 2020.

Targi i miasta

Przed wakacjami miasta wydają się przekształcać, przenosząc mieszkańców w magiczną świąteczną opowieść. Ulice oświetlone są setkami jasnych girland, na drzwiach i oknach pojawiają się kolorowe wieńce, a na placach organizowane są jarmarki. Pocztówki przedstawiające kwadraty i ulice, a także kolorowe stoiska świąteczne z gadżetami i pamiątkami mogą być świetnym pomysłem na Wesołych Świąt w 2020 roku.

Smaczne pocztówki

Nie jest tajemnicą, że wiele osób nie może się doczekać świąt Bożego Narodzenia, aby obfitować w tradycyjne słodycze. Malowane pierniki, pachnące grzane wino, pierniczki, które zadziwiają swoim wyrafinowaniem i wiele innych gadżetów w 2020 roku będą odpowiednie nie tylko na stołach, ale także na mini-kartach.

Taka „smaczna” gratulacja z pewnością cię rozweseli i da ładunek pozytywnych emocji.

Zostaw Swój Komentarz