Nowy 2020 we Włodzimierzu

Nowy rok 2020 we Włodzimierzu to świetna okazja do świętowania wakacji w charakterystycznym starożytnym mieście. Osada ta została założona w 990 roku i była ważnym politycznym, religijnym i gospodarczym centrum regionu przez cały okres istnienia starożytnej Rosji. Dziś miasto jest centrum administracyjnym regionu Vladimir, a jego populacja wynosi 350 tysięcy mieszkańców. Pomimo faktu, że Vladimir jest częścią Złotego Pierścienia Rosji wraz z Suzdalem, Jarosławiem, Kostromą, przepływ turystów tutaj nie można nazwać wielkim. Wszystko to przyczynia się do spokojnego spokojnego wypoczynku podczas świąt Bożego Narodzenia.

Funkcje klimatyczne

Pogoda we Włodzimierzu na Nowy Rok 2020 niewiele różni się od Moskwy, ponieważ miasto znajduje się zaledwie 180 km na wschód od stolicy Rosji. Styczeń jest uważany za jeden z najzimniejszych miesięcy w roku, więc w ciągu dnia temperatura waha się między -7 - -12 ° C, aw nocy termometr spada do -15 - -20 ° C. Mrozy do -25 - -30 ° C są rzadkie, ale w tym okresie nie można się obejść bez ciepłych ubrań.

Warto zauważyć, że w styczniu we Włodzimierzu praktycznie nie ma słonecznych dni (maksymalnie 3-5 średnio miesięcznie), ale opady śniegu są niezwykle rzadkie. Pokrywa śnieżna osiąga 15-20 cm, co otwiera pole do zimowej rozrywki, zarówno w samym mieście, jak i regionie. Poziom wilgotności wynosi od 75 do 90%, w wyniku czego Vladimir prawie zawsze jest chłodny. Pochmurna pogoda nie sprawia, że ​​miasto jest ponure, wręcz przeciwnie, wielu turystów przybywających tutaj na Nowy Rok świętuje wspaniałość architektury, tajemnicę ulic i wyjątkową atmosferę historyczną.

Opcje rozrywki

Ponieważ Vladimir charakteryzuje się rozwiniętą infrastrukturą turystyczną, w mieście jest wiele możliwości spędzania wolnego czasu. Spędź zabawny i niezapomniany Nowy Rok 2020 we Włodzimierzu w następujący sposób:

 • przyłączanie się do masowych uroczystości;
 • zwiedzanie jednej z przytulnych restauracji;
 • zwiedzanie;
 • poszedł do ośrodka narciarskiego.

Turyści z dziećmi mają również miejsce na Nowy Rok 2020 we Włodzimierzu. Przede wszystkim jest to słynne planetarium miejskie znajdujące się przy ulicy Bolszaja Moskiewska. Przy wejściu czeka na gości mini-wystawa, której głównym eksponatem jest kula księżyca i modele satelitów wystrzelonych w kosmos w czasach sowieckich. Gwiaździste niebo jest przedstawione na kopule planetarium, a odległe obiekty kosmiczne można zobaczyć w potężnych teleskopach w słoneczny dzień. Bilet wstępu kosztuje 150 rubli.

Podczas świąt Bożego Narodzenia we Włodzimierzu zaleje kilkanaście lodowisk w różnych częściach miasta. Najbardziej znane i wyposażone lodowisko znajduje się przy ulicy Mira (Pałac Sportowy Polaris). Codziennie kilka tysięcy osób odwiedza lód, na którym rozbrzmiewają melodie zapalające. Sports Palace ma bufet, garderobę, wypożyczalnię rolek. Koszt godziny jazdy na nartach wynosi 250 rubli (dla dorosłych), 50 rubli (dla dzieci). Między innymi lodowiska można znaleźć na ulicach Announcer Levitan, Verkhnyaya Dubrova, Yubileynaya, Stroiteley itp.

Uroczystości masowe

Ci, którzy nie wiedzą, gdzie spędzić Sylwestra 2020 we Włodzimierzu, mogą udać się na Plac Katedralny. Tutaj, na dwa tygodnie przed głównym wydarzeniem zimy, zostanie umieszczona choinka w głównym mieście oraz festyn świąteczny. Wieczorem 31 grudnia na placu zgromadzą się tysiące gości i mieszkańców, którzy będą cieszyć się ekscytującym czasem wolnym. W programie wydarzeń:

 • Dyskoteka
 • okrągłe tańce;
 • gratulacje urzędników;
 • występy najlepszych artystów regionu;
 • konkursy Świętego Mikołaja i Snow Maiden.

Wśród innych miejsc masowego przeciążenia w sylwestra należy zauważyć: St. George's Street, Victory Square, Pushkin Boulevard. Spacer po mieście można połączyć ze zwiedzaniem lokalnych atrakcji, których jest kilkadziesiąt we Włodzimierzu. Złota Brama, Katedra Wniebowzięcia NMP, Kościół Świętej Trójcy, kościół św. Jerzego Zwycięskiego - to dalekie od niepełnej listy zabytków architektury, odziedziczonej przez miasto od czasów starożytnych.

Ośrodek narciarski

Niedaleko Włodzimierza, w miejscowości Melichowo, znajduje się wspaniały kompleks sportowy i narciarski „Krasna Gorka”. Długość głównego zejścia wynosi 300 m, jest też tor treningowy (200 m) i sportowy (270 m). Kompleks wyposażony jest również w stok do serników, narciarstwa biegowego, snowboardu. Cena wynajmu sprzętu sportowego wynosi od 500 rubli / godzinę.

Na terenie SPK Krasnaya Gorka znajduje się hotel. Koszt życia w standardowym pokoju dwuosobowym wynosi od 1,5 do 3 tysięcy rubli / dzień. Apartamenty mają wszystko, czego potrzeba do komfortowego pobytu: telewizor, Wi-Fi, klimatyzację, minibar, telefon. Szczególną uwagę należy zwrócić na hotelową restaurację, która oferuje pyszną herbatę i rosyjskie potrawy ludowe.

Hotele i restauracje w mieście

Ceny na Nowy Rok 2020 dla turystów we Włodzimierzu, jeśli wzrosną, to nieznacznie. Koszt rozrywki, zakwaterowania i wyżywienia pozostaje na akceptowalnym poziomie. Na przykład wynajem pokoju dwuosobowego na jeden dzień w najpopularniejszym hotelu w mieście „Gladiator” wynosi od 600 do 1,5 tysiąca rubli. W rzeczywistości jest to duży kompleks, który obejmuje restaurację Arena, saunę fińską, rosyjską łaźnię, siłownię, strefę spacerową w lesie sosnowym. Za dodatkowe usługi, oprócz zakwaterowania, będziesz musiał zapłacić osobno.

Lista innych hoteli w Włodzimierzu, o których pozytywne opinie zostały pozostawione w Internecie, obejmuje:

 • „Rosja”;
 • „Park Hotel”;
 • Orion Hotel;
 • „Przy Golden Gate”.

Koszt pokoju dwuosobowego jest prawie wszędzie w przedziale 1-1,5 tysiąca rubli / dzień. Wynajem mieszkania w mieście kosztuje od 1 tysiąca rubli / dzień, cena nieruchomości podmiejskich na Nowy Rok 2020 wynosi od 2,5 do 10 tysięcy rubli / dzień.

We Włodzimierzu znajduje się wiele restauracji oferujących wyśmienite dania kuchni rosyjskiej i europejskiej. Lista najpopularniejszych miejsc rozrywki w mieście obejmuje:

 • „Barin”;
 • „Burger”;
 • „Oblomov”;
 • „Panorama” i inne.

Cena średniego czeku w restauracjach Vladimira na Nowy Rok 2020 nie przekroczy 3-5 tysięcy rubli, chociaż całkowita kwota zależy od liczby zamówionych potraw i napojów. Wiele zakładów pracuje na zasadzie rezerwacji i wcześniej rezerwuje stolik. Każda restauracja, bar, klub nocny w mieście ma swój własny program rozrywkowy, który jest zwykle publikowany na oficjalnej stronie internetowej instytucji.

Oferty touroperatorów

Wycieczki do Włodzimierza na Nowy 2020 r. Zaczynają się od 15 tysięcy rubli, biorąc pod uwagę wyjazd z Moskwy lub Petersburga. Program wycieczki zazwyczaj obejmuje zakwaterowanie, posiłki, wycieczki, bankiet. Wiele firm oferuje wizytę w Vladimir w ramach wycieczki po Złotym Pierścieniu Rosji. To niesamowite i piękne miasto ma coś do zobaczenia, a rozwinięta infrastruktura turystyczna zapewni rozrywkę na każdy gust. Uwierz mi, nikt nie będzie się nudził we Włodzimierzu na Nowy Rok 2020.

Zobacz, jak świętować Nowy Rok 2020. wideo: