KHL w latach 2019-2020: zespoły, harmonogram, początek sezonu

Sezon KHL 2019-2020 rozpocznie się 1 września, a fani z niecierpliwością czekają na nowe bitwy lodowe. Kolejne losowanie najbardziej prestiżowego trofeum na kontynencie eurazjatyckim zgromadziło wiele intryg, a kalendarz przewiduje 62 maszt dla każdej z uczestniczących drużyn. Dzisiaj w KHL poziom klubów wyrównał się, więc mecze są spektakularne, bezkompromisowe i nieprzewidywalne. To już nie są zawody dwóch lub trzech drużyn: tutaj każdy może pokonać każdego.

Regulamin mistrzostw

Organizatorzy turnieju nie zaczęli zmieniać zwykłych zasad, dzieląc go na dwie części: regularne mistrzostwa i fazę playoff. Początek sezonu zaplanowano na 1 września 2019 r. - od tej daty rozpocznie się sezon regularny, który zakończy się 27 lutego. Faza playoff (eliminacja) zaplanowana jest na 1 marca, a ostateczna seria gier między zwycięzcami konferencji zachodnich i wschodnich odbędzie się w kwietniu 2020 r. System punktacji pozostał niezmieniony: zwycięzca meczu otrzymuje 2 punkty, przegrany - 0. Drużynie, która przegrała w dogrywce lub w serii rzutów, przyznaje się 1 punkt.

W fazie playoff drużyny dzielą się na pary w zależności od miejsc zajmowanych na koniec sezonu regularnego. Powstanie serii odbywa się na zasadzie „najsilniejszy z najsłabszym”. Oznacza to, że skład, który okazał się być po zakończeniu sezonu regularnego KHL 2019-2020, będzie grał pierwszy z ósmym, drugi z siódmym, trzeci z szóstym, czwarty z piątym. Prawo do lodu domowego na pierwszych dwóch masztach jest zarezerwowane dla drużyny, która podczas mistrzostw okazała się być wyżej. Seria trwa do czterech zwycięstw jednej z drużyn.

Lista uczestników

Harmonogram KHL na sezon 2019-2020 został zmieniony, gdy okazało się, że słowacki „Słowak” nie weźmie udziału w turnieju z nowym losowaniem. Klub od dawna ma problemy finansowe, których nie można rozwiązać. W rezultacie skład z Bratysławy nie będzie mógł grać w lidze w nadchodzącym sezonie. W tej chwili uczestnicy zachodniej konferencji KHL 2019-2020 to:

Nazwa zespołu

Miasto

Lodowa arena

Dynamo

Moskwa

Megasport

Dynamo

Ryga

Arena Riga

Dynamo

Mińsk

Arena Mińska

„Jokerit”

Helsinki

Hartwall Arena

SKA

Sankt Petersburg

JCC „Ice Palace”

Severstal

Czerepowiec

„Lodowy pałac”

Spartak

Moskwa

„CSKA Arena”

„Rycerz”

Podolsk

LD „Vityaz”

Lokomotiv

Jarosław

Arena 2000

Soczi

Soczi

LD „Big”

CSKA

Moskwa

„CSKA Arena”

W Konferencji Wschodniej wezmą udział następujące kluby:

Nazwa zespołu

Miasto

Lodowa arena

„Kierowca”

Jekaterynburg

KRK „Uralets”

AK Bars

Kazań

Tatneft-Arena

Metalurg

Magnitogorsk

Arena Metallurg

Nieftiechimik

Niżniekamsk

SKK „Neftekhim-Arena”

Torpeda

Niżny Nowogród

DS „Nagorny”

„Ciągnik”

Czelabińsk

LA „Ciągnik”

„Awangarda”

Omsk

„Arena Omsk”

Admirał

Władywostok

Fetisov Arena

Kupidyn

Chabarowsk

„Platinum Arena”

Barys

Nur Sultan

Barys Arena

„Salavat Yulaev”

Ufa

Ufa-Arena

Syberia

Nowosybirsk

LDS „Siberia”

„Kunlun Red Star”

Pekin

Centrum Lesports

Ciągle krążą plotki o ekspansji KHL i za każdym razem nazywane są nowe kraje, na przykład Szwecja, Norwegia, Francja, Niemcy. Najbardziej odważni optymiści mówią o włączeniu jednego lub więcej klubów hokejowych z Polski, Uzbekistanu, krajów bałtyckich i Ukrainy. Niemniej jednak, choć oczywiste jest, że ekspansja geograficzna popularyzuje tylko markę KHL, nie nastąpi znacząca poprawa jakości gry w turnieju. Kraj, w którym nie ma silnych krajowych mistrzostw w hokeju na lodzie, raczej nie zapewni pretendenta do Pucharu Gagarin. Ponadto nowicjusz będzie potrzebował czasu na dostosowanie się i szeregu „ustępstw” od kierownictwa ligi, na przykład braku ograniczenia dla zagranicznych graczy lub podwyższonego pułapu wynagrodzeń w jednym lub dwóch sezonach początkowych.

Pretendenci do zwycięstwa

Lista głównych pretendentów do zwycięstwa w sezonie KHL 2019-2020 obejmuje następujące drużyny:

  • SKA
  • „CSKA”;
  • Pręty AK;
  • „Awangarda”;
  • Lokomotywa
  • „Metalurg”.

Większość ekspertów zgadza się, że wymienione drużyny poprowadzą walkę o Puchar Gagarina. Po pierwsze, drużyny te mają optymalny wybór graczy, doświadczonych trenerów i bogate doświadczenie w grze w fazie playoff. Wszystkie te drużyny mają własne kluby rolnicze, które co roku dostarczają kilku obiecujących hokeistów na czwartym i trzecim łączu. Oprócz obiecujących nowicjuszy, drużyny te podpisują kontrakt z co najmniej dwoma lub trzema gwiazdami hokeisty na rynku transferowym, które stanowią kręgosłup pierwszej piątki.

Na Konferencji Zachodniej niewiele oddziałów jest gotowych walczyć o honorowe trofeum. Większość z nich będzie musiała walczyć o awans do ośmiu najsilniejszych, a następnie znajdą dwa najsilniejsze i zabezpieczone finansowo kluby ligowe: CSKA i SKA. Na szczególną uwagę zasługuje moskiewska „CSKA” - zwycięzca ostatniego sezonu KHL. Totemy Igor Nikitin niezwykle łatwo pokonał Omsk „Awangardę”, wygrywając ostatnią serię na sucho (4: 0). Ponieważ kręgosłup drużyny pozostał ten sam, „zespołowi armii” prawdopodobnie nie przeszkadza powtórzenie zeszłorocznego sukcesu. SKA może temu zapobiec w Sankt Petersburgu, który w poprzednim sezonie miał trudności z pracą zespołową. W nadchodzącym losowaniu Ilya Vorobyov będzie współpracować z tym komponentem, a SKA ponownie stanie się głównym pretendentem do Pucharu Gagarin.

Na Konferencji Wschodniej konfrontacja będzie zacięta, ponieważ poziom drużyn tutaj jest bardziej wyrównany. „Metallurg”, „Vanguard”, „Salavat Yulaev”, „AK Bars” - wszystkie te kluby mogą dostać się do finałowej serii. Na szczególną uwagę zasługuje „Kierowca”, który w ubiegłym sezonie wydał rekordowy rekord w sezonie zasadniczym. W fazie playoff totemy Andrieja Martemyanowa natychmiast odleciały z Metallurga, ale zdobyto niezbędne doświadczenie. W nowym losowaniu drużyna z Jekaterynburga jest gotowa dążyć do wyższych wyników.

Tak więc, podczas gdy wszyscy uczestnicy są równi w rankingu KHL 2019-2020, fani mają okazję zastanowić się nad nadchodzącymi bitwami i dokonać prognozy na temat zwycięzcy turnieju. Każdy ekspert hokejowy ma własne zdanie na temat nowego rajdu, ale jedno pozostaje jasne - od 1 września wszyscy fani sportu zobaczą kolejną dużą imprezę, na której spotkają się najlepsi mistrzowie jazdy na łyżwach i krążków.

Najlepsze cele w sezonie KHL 2018-2019 są następujące wideo: