Nowy Mercedes 2019-2020

Jedną z charakterystycznych cech bawarskiej firmy jest ciągła aktualizacja własnej gamy modeli, a zgodnie z tą tradycją Mercedes przedstawi w 2020 r. Kolejne nowości samochodów premium w różnych klasach.

CLA

Kompaktowy sedan w kształcie coupe został po raz pierwszy wprowadzony w 2013 roku, a planowana zmiana stylizacji została zakończona w 2016 roku. W 2020 roku firma planowała wypuścić drugą generację tego modelu.

Ze względu na fakt, że samochód jest poszukiwany, szczególnie wśród młodych nabywców, wprowadzono główne zmiany w wyglądzie. Nowa wersja samochodu ma dynamiczny i agresywny wygląd, dzięki czemu obraz jest stylowy i rozpoznawalny.

W salonie zastosowano nowe ulepszone materiały do ​​dekoracji, a także nowoczesny system multimedialny z monitorem dotykowym. Z jego pomocą kontrolowane są prawie wszystkie funkcje i wyposażenie pojazdu.

Jako jednostkę napędową zastosowano dwulitrowy silnik benzynowy o pojemności 225 litrów. S., który jest agregowany z 7-pasmowym robotem. Sedan CLA 2020 otrzyma kilka opcji. W takim przypadku koszt początkowej wersji wyniesie 31 000 euro.

CLA Shooting Brake

Druga generacja sportowego kombi łączy w sobie uderzający wizerunek zewnętrzny, nowoczesne i nowoczesne wnętrze oraz ekscytującą, sportową jazdę.

Samochód oparty jest na najnowszej platformie CLA. Wnętrze strzelającego hamulca jest prawie identyczne z wnętrzem sedana podstawowego. Deska rozdzielcza jest zdominowana przez standardowe 7-calowe podwójne ekrany, z których jeden jest zestawem cyfrowych czujników, a drugi wykonuje infotainment i inne zadania. Za pomocą różnych materiałów i wykończeń można wybrać najbardziej odpowiednie wnętrze.

Podstawą samochodu będzie silnik turbo o mocy 225 koni mechanicznych współpracujący z 7G-DCT, a także przekładnia napędu na przednie koła. Koszt kombi sportowej 2020 rozpocznie się od 33 000 euro.

GLB

Ciekawą nowość Mercedesa 2020 należy uznać za kompaktowy crossover GLB. Model otrzymał już pseudonim mini gelendvagen.

Samochód wyróżnia się wyglądem klasycznego SUV-a o brutalnym designie, w którym dominują proste linie. Wnętrze crossovera odpowiada stylistyce wnętrza samochodu osobowego Mercedes klasy B. Ciekawą cechą kabiny będzie możliwość wykonania trzyrzędowego siedmiomiejscowego samochodu, co jest rzadkością w samochodach kompaktowych.

Według wstępnych informacji dla maszyny planowane jest zainstalowanie trzech silników o sile 115, 165 i 220 sił. Skrzynia biegów ma napęd na wszystkie koła 4Matic i automatyczną skrzynię biegów o dziewięciu zakresach. W Europie możliwa jest opcja sześciobiegowej manualnej skrzyni biegów. Cena GLB rozpocznie się od 34 000 euro.

GLE Coupe

Kolejną innowacją roku 2020 z nadwoziem typu coupe będzie druga generacja kompaktowego crossovera. W przedniej części samochód jest w pełni zgodny z projektem podstawowego modelu GLE.

Tylna część crossovera będzie miała niższą linię dachu, wymiary przeszklenia i kształt świateł LED. Dokonano radykalnych zmian we wnętrzu przedziału, w którym instalacja dwóch ekranów panoramicznych jest zapewniona jako deska rozdzielcza i ekran systemu multimedialnego. Zmieniła się również architektura wnętrza, która stała się bardziej przestronna i wygodna, a wysokiej jakości materiały dekoracyjne pomagają stworzyć wysoki komfort.

Jednostki napędowe o mocy 285, 345, 365 i 435 sił wykorzystujące automatyczną skrzynię biegów są zaprojektowane do wyposażenia GLE Coupe. Cena podstawowej wersji samochodu rozpocznie się od 75 000 euro.

Glc

Po planowanej zmianie stylizacji, crossover premium GLC 2020 w 2020 roku będzie różnić się od swojego poprzednika drobnymi zmianami kosmetycznymi.

Dotyczy to głównie przedniej części, w której zmienił się kształt zderzaka, optyki głowy i maski. Pozwoliło nam to stworzyć mocniejszą, ale i pełną wdzięku sylwetkę samochodu.

Salon nadal charakteryzuje się luksusowymi wykończeniami, wysokiej jakości architekturą, wysoką ergonomią. Ponadto zaktualizowano kompleks multimedialny, dodano nowe systemy w celu zwiększenia komfortu, poprawy bezpieczeństwa i kontroli.

Jako jednostki napędowe planowane jest zastosowanie silników o pojemności 165, 195, 240 i 265 litrów. z We wszystkich silnikach skrzynia biegów z napędem na wszystkie koła będzie wyposażona w dziewięciobiegową automatyczną skrzynię biegów. Koszt zaktualizowanego crossovera GLC rozpocznie się od 50 000 euro.

GLC Coupe

Zaktualizowany cross coupe roku modelowego 2020 otrzymał, w projekcie przedniej części, zmiany podobne do podstawowego projektu najnowszej modyfikacji crossovera GLC.

Charakterystyczną, przypominającą coupe sylwetkę nowości tworzy obniżona linia tylnej części dachu płynnie przechodząca w pokrywę bagażnika. Kolejną cechą charakterystyczną tego modelu są duże tylne światła wielofunkcyjne i mniejsze okna boczne. Wnętrze GLC Coupe w architekturze i dekoracji jest również identyczne z modelem podstawowym.

Samochód będzie produkowany tylko z napędem na wszystkie koła 4Matic z dziewięciobiegowym automatem, a cena początkowej modyfikacji wynosi 48 000 euro.

GLS

Jedną z najbardziej oczekiwanych premier 2020 roku będzie nowa generacja SUV-a GLS.

Samochód otrzymał większe wymiary w porównaniu do swojego poprzednika, co niewątpliwie zwiększy komfort, szczególnie dla pasażerów na tylnych siedzeniach. Konstrukcja samochodu jest wykonana w tym samym stylu z innymi nowymi wersjami crossoverów Mercedesa. Salon GLS nadal charakteryzuje się doskonałymi wykończeniami i najwyższym komfortem, a kluczową cechą powinna być obecność tabletu dla pasażerów drugiego rzędu siedzeń do sterowania układami i wyposażeniem pojazdu.

Linia jednostek napędowych jest reprezentowana przez cztery silniki: dwa silniki wysokoprężne o pojemności 285 i 330 litrów. z., a także dwie benzyny w siłach 365 i 490. Dziewięciobiegowa automatyczna skrzynia biegów zostanie zainstalowana ze wszystkimi silnikami. Sprzedaż SUV-ów rozpocznie się w Ameryce Północnej, a początkowa cena wdrożenia wynosi 85 000 USD.

Klasa S.

Sedan wykonawczy nowej generacji uzyska wygląd różniący się od swojego poprzednika następującymi rozwiązaniami:

 • markowa trapezowa kratka;
 • zwężona optyka głowy;
 • duże tylne światła połączone szeroką chromowaną wkładką;
 • powiększone tłoczenie z przodu.

Główną cechą wnętrza premium będzie użycie ogromnego tabletu zamontowanego pod środkową konsolą.

Zasięg jednostek mocy będzie reprezentowany przez trzy silniki o mocy od 360 do 650 sił. Wersja podstawowa otrzyma napęd na tylne koła, ale opcjonalnie dostępna jest również wersja z napędem na wszystkie koła. Według ekspertów cena nowego produktu może rozpocząć się od 90 000 USD.

Coupe klasy E.

Planowane zmiany w projekcie klasycznego coupe firmy mają na celu poprawę wyglądu samochodu za pomocą następujących podstawowych rozwiązań:

 • zastosowanie nowej cienkiej formy optyki głowicy;
 • instalowanie zaktualizowanej markowej kratki;
 • zmiany w konstrukcji zderzaków;
 • zastosowanie chromowanego paska podłużnego nad nawiewnikami spalin.

We wnętrzu aktualizacje będą nieznaczne i sprowadzą się do zastosowania nowej wielofunkcyjnej kierownicy i powiększonego panelu dotykowego kompleksu multimedialnego.

Pojazd będzie wyposażony w trzylitrowy turbodoładowany silnik o pojemności 363 litrów. z w połączeniu z dziewięciobiegową automatyczną skrzynią biegów będzie dostępny dla klientów zarówno z napędem na tylne koła, jak i na wszystkie koła. Cena początkowa samochodu wyniesie 60 000 USD

AMG A45

Nowa generacja mocnej wersji 5-drzwiowego Mercedesa zostanie wydana w 2020 roku.

Zewnętrzna część hatchbacka uzyskała agresywny wygląd, utworzony przy użyciu następujących elementów:

 • duże przednie wloty powietrza;
 • wąskie reflektory;
 • kratka z masywnymi pionowymi wstawkami;
 • urządzenie aerodynamiczne lusterek bocznych;
 • tylny spojler.

Wnętrze prezentuje nieco ulepszoną wydajność wewnętrzną w AMG A35 i charakteryzuje się wyraźnym sportowym stylem. Ponadto do wykończenia AMG A45 zastosowano włókno węglowe. Samochód ma zaktualizowany dwulitrowy czterocylindrowy silnik o pojemności 383 litrów. z W przyszłości możliwe będzie zastosowanie silnika o nacisku 415 sił. Szacowany koszt obciążonego hatchbacka wynosi 51 000 euro.

Klasa V.

Minivan trzeciej generacji wyróżnia się kilkoma imponującymi funkcjami. Przede wszystkim jest to jasny design przodu, równie sportowy jak każdy Mercedes.

Do wnętrza dodano wysokiej jakości materiały do ​​dekoracji, a ich różnorodne połączenie pozwala stworzyć dużą liczbę opcji do aranżacji wnętrz. Nowa konstrukcja siedzeń zainstalowanych w kabinie z możliwością ogrzewania, wentylacji i masażu zapewnia najwyższy komfort pasażerom.

Silnik wysokoprężny o sile 239 został dodany do linii jednostek napędowych modelu. Moc innego silnika wynosi 190 litrów. z Minivan będzie oferowany w czterech wersjach. Koszt wersji podstawowej wyniesie 37 000 euro.

Równ

Mercedes-Benz EQC to pierwszy w pełni elektryczny crossover firmy. Chociaż rok modelowy EQC 2020 jest podobny do GLC, wykorzystuje zupełnie nową platformę i ma swój własny projekt.

Elektryczny SUV wygląda nieco futurystycznie i ma specjalną konstrukcję przedniej części. Wnętrze nowości jest pełne wysokiej jakości materiałów, w tym skóry, aluminiowych wykończeń, wstawek z naturalnego drewna oraz nowej, bardziej miękkiej powierzchni MB-Tex na desce rozdzielczej i na drzwiach górnych.

Napęd zawiera kompaktowe silniki elektryczne na każdej osi, skonfigurowane inaczej w celu zmniejszenia zużycia energii. Łącznie silniki wytwarzają 402 litry. z Energia EQC jest dostarczana przez akumulator litowo-jonowy o wydajności 80 kW / h. Rezerwa mocy wynosi 450 km, a czas ładowania akumulatora do 80% wynosi 40 minut. Rozpoczęcie sprzedaży modelu planowane jest na koniec 2019 roku w cenie 70 000 euro.

Wniosek

Duża liczba nowych i odnowionych modeli Mercedes 2020 ma na celu utrzymanie wiodącej pozycji na świecie w produkcji i sprzedaży samochodów osobowych klasy premium.