Mundur Chelsea na sezon 2019-2020

W przeddzień sezonu 2019/2020 kluby piłkarskie ogłaszają zestawy sprzętu sportowego. Angielski Chelsea i jej sponsor techniczny Nike oficjalnie zaprezentowali nowy domowy mundur. To, jak będzie wyglądać opcja gościa, jest nadal tajemnicą, ale sądząc po zaktualizowanym projekcie głównego zestawu, fani znajdą coś interesującego.

Zestaw domowy

Prezentacja nowego zestawu Chelsea odbyła się z udziałem atakującego pomocnika Edena Azara. To on pozuje na zdjęciu w formie sezonu 2019/2020. Zamiast lakonicznego, surowego i bez fanaberii zeszłorocznego zestawu, Nike zaprezentowało sprzęt o nietypowym wzorze. Koszulka jest pomalowana różnymi częściami londyńskiego stadionu Stamford Bridge. Obnaża fragmenty zdjęć domowej areny klubu, ułożone w losowej kolejności. Wypróbowując zaktualizowany zestaw, Eden Hazard podzielił się swoimi wrażeniami na temat projektu: „To jest nasz dom. Ilekroć rozmawiamy z naszymi fanami, wydaje się, że wszystko idzie tak, jak powinno. Z biegiem lat pozostawiliśmy wiele wspomnień na moście, dlatego należy oddać hołd legendarnemu stadionowi, odzwierciedlając go na koszulce ”.

Kolor kostiumu, bez zmieniających się tradycji, pozostał niebieski, ale o jeden ton głębszy niż wydany przez byłego sponsora zespołu Adidas. Przedstawiciele Nike wyjaśniają, że firma próbowała wydać formularz w kolorze możliwie zbliżonym do oryginalnego koloru klubu. Podczas szycia amerykańscy producenci przyjęli odcień lat 70-tych jako podstawę. Dzięki stylowemu dekoltowi w kształcie litery V na t-shirtach już szerokie ramiona graczy wydają się jeszcze bardziej muskularne. Tył kołnierza jest ozdobiony stylizowanymi śnieżnobiałymi literami monogramu CFC na czerwonym pasku. Przypomnijmy, że w 1952 roku skrót CFC na tle niebieskiej tarczy był drugim godłem brytyjskiego klubu. Ta tymczasowa opcja została zaproponowana przez trenera Teda Drake'a w celu zastąpienia logo emerytów Chelsea.

Logo klubu znajduje się na wewnętrznej stronie koszulki - lew z napisem PRIDE OF LONDON. Proste niebieskie majtki uzupełniają zestaw. Ocieplacze na nogi mają tradycyjnie biały kolor z czerwono-niebieskim obrzeżem Chelsea w okolicy łydek. Fani piłki nożnej śledzący trendy w sprzęcie sportowym już ogłosili, że strój brytyjskiej drużyny na sezon 2019/2020 jest najbardziej niezwykły w historii klubu. Nike, który często otrzymuje oskarżenia o brak wyobraźni i jednolitości form, wypróbował i zaskoczył pomysłem na projekt.

Dla informacji. Zbudowany w 1877 roku stadion Stamford Bridge jest stadionem gospodarzy Chelsea od 1905 roku.

Partnerstwo korzystne dla obu stron

Po raz trzeci z rzędu piłkarze Chelsea zobaczą na piersi nazwę japońskiej firmy oponiarskiej Yokohama Rubber. Zgodnie z warunkami kontraktu, który zaczął obowiązywać w 2016 roku, logo Yokohamy będzie wyświetlane na mundurze wszystkich klubowych piłkarzy i jego drużyn młodzieżowych. Umowa sponsorska rocznie przynosi zespołowi około 40 milionów funtów, czyli dwa razy więcej niż poprzednie partnerstwo z Samsungiem. Jak dotąd ten kosztowny kontrakt zajmuje drugie miejsce w historii Premier League. Po pierwsze, Manchester United z dochodem 53 milionów funtów z amerykańskiego Chevroleta.

Inne znane logo jest stosowane do kształtu londyńskich graczy. Do lata 2022 r. Reklama graczy koreańskiego koncernu samochodowego Hyundai była umieszczana na rękawach graczy brytyjskiego klubu. Cena lokowania wynosi 10 milionów funtów rocznie. Dla Hyundai jest to pierwsza inwestycja na brytyjskim rynku piłki nożnej. W ciągu ostatnich dwóch dekad firma preferowała współpracę z drużynami narodowymi. Ta umowa jest nie mniej korzystna dla graczy niż umowa z Japończykami.

Od oficjalnego dostawcy sprzętu sportowego „niebieski” zespół otrzymuje 65 milionów euro rocznie. Prezes Nike Trevor Edwards uważa, że ​​to partnerstwo jest korzystne dla obu firm i jest bardzo obiecujące. Chelsea to światowej klasy klub z bogatymi tradycjami i zapalonymi fanami na całym świecie. Partnerstwo z Chelsea umacnia naszą wiodącą pozycję na świecie - powiedział prezes marki Nike.