Nowa forma Mediolanu w latach 2019-2020

W połowie maja 2019 roku publiczność zobaczyła nową domową formę „Milan”, w której zespół zagra w sezonie 2019/2020. Przy tworzeniu sprzętu zaangażowana była firma „Puma”, która współpracuje z klubem już drugi sezon. Po raz pierwszy gracze wejdą na boisko w nowym stroju w ostatnim meczu u siebie w Serie A sezonu 18/19 przeciwko FC Frosinone.

Formularz domowy

Nowy mundur domowy Mediolanu 2019/2020 jest wykonany w stylu klasycznym - czerwono-czarne płaskie i białe akcenty. To druga praca Pumy dla włoskich gigantów piłkarskich. Jest tak klasyczny jak debiutancki design. Główną różnicą jest to, że w nowym sezonie paski są cieńsze niż w poprzednim roku. Takie zespoły były używane we wczesnych wersjach wyposażenia klubu. Paski znajdują się na całej powierzchni koszulki, w tym na plecach i rękawach. Brama ma okrągły kształt i jest wykonana w kolorze czarnym.

Jasne elementy z przodu koszulki to logo sponsora i godło klubu. Od 2010 roku sponsorem tytułowym jest Fly Emirates. Jej imię jest umieszczone dużymi białymi literami na środku koszulki.

Fly Emirates jest jednym z największych przewoźników lotniczych z siedzibą w Dubaju (ZEA).

Sponsorem technicznym zespołu jest niemiecki producent odzieży i obuwia sportowego „Puma”. Wcześniej klub pracował przez wiele lat z inną niemiecką firmą Adidas. Jednak w 2018 r. Umowa została rozwiązana przed terminem. Drugi sezon współpracował z Pumą Rossoneri, a do tej pory projektanci zachwycali wielu fanów tradycyjnym wyglądem. Logo z skaczącym kotem znajduje się na prawej piersi i lewym rękawie.

Po lewej projektanci umieścili czerwono-czarny emblemat - tarczę z symbolami drużyny i herbem Mediolanu. Na dole tarczy znajduje się data założenia klubu (1899), a na górze skrót jego pełnej nazwy (ACM - Associazione Calcio Milan). Nad godłem znajduje się gwiazda, na którą zespół zasłużył po dziesiątym tytule mistrzowskim pod koniec lat 70.

Z tyłu koszulki, pod kołnierzem, znajduje się mały czerwono-czarny diabeł. To jeden z pseudonimów członków zespołu. Początkowo reprezentował klubowe kolory - czerwony, który symbolizował diabła, a czarny - zagrożenie dla rywali.

Domowe szorty w kolorze białym z czerwoną obwódką na lewej nogawce i czernią po prawej. Po lewej stronie znajduje się logo „Puma”, a po prawej emblemat klubu. Pola golfowe są również białe, z czerwoną i czarną wstawką pośrodku.

Strój bramkarza

Koszula bramkarza w nowym sezonie będzie zielona. Rękawy mają raglanowy krój. Od ramienia do łokcia są wykonane w kolorze ciemnozielonym z cienkimi jaśniejszymi paskami. Brama ma kształt trójkąta.

Na przodzie koszulki widnieje logo sponsora i logo FC Milan w kolorze białym. Z powodzeniem łączą się z zielonym tłem i dobrze kontrastują.

Zestaw dla gości

Strój gościnny Rossoneri jest również wykonany w tradycyjnym stylu, podobnie jak zestaw domowy. Jest całkowicie biały z kilkoma kontrastującymi elementami. W piłce nożnej na lewym ramieniu jest szeroki czarny pasek, a po prawej czerwony.

Logo sponsora tytularnego znajduje się, jak zwykle, na środku, ale w apartamencie gościnnym zastosowano czerwony kolor. Godło „Puma” jest przedstawione na czarno.

Trzecia forma

Trzecia wersja munduru mediolańskiego na sezon 2019-2020 ma najnowocześniejszy design. Dla niej zastosowano głównie czarny kolor z ciekawym eksperymentalnym nadrukiem. Cienkie czerwone paski, które znajdują się z przodu koszulki, z szarym wzorem gradientu przypominają płomienie. Najwyraźniej projektant chciał podkreślić diabelski przydomek „Rossoneri”. Dodatkowe elementy wyposażenia są pokazane w kontrastowym kolorze białym.

Zostaw Swój Komentarz