Jak działają banki w styczniu 2020 r

Planując operacje finansowe na koniec roku, należy wziąć pod uwagę sposób działania banków w styczniu 2020 r., Aby zdążyć z terminową realizacją wszystkich niezbędnych transakcji. Jeśli zignorujesz ten fakt, możesz spóźnić się z zapłatą obowiązkowych płatności, co może przerodzić się w duże kłopoty dla płatników (w szczególności dla osób prawnych - grzywny i kary). Z jednej strony przy planowaniu prac w święta noworoczne zarządzanie każdym bankiem komercyjnym powinno przebiegać z trybu operacyjnego banku centralnego, przy pomocy którego realizowane są przelewy międzybankowe. Ale z uwagi na fakt, że w tym okresie banki często zwracają się do klientów o obsługę swoich rachunków (na przykład z oświadczeniem o zamknięciu karty, odblokowaniu konta, ponownym naliczeniu odsetek), niektóre oddziały będą działać w trybie gotowości nawet w święta noworoczne.

Wykres

Pomimo faktu, że eksperci ds. Bankowości proszeni są o rezygnację z realizacji ważnych transakcji finansowych w ostatnim dniu roku, wielu ich klientów z tego czy innego powodu nie stosuje się do tego zalecenia. W związku z tym, jeżeli obowiązkowa płatność zostanie dokonana w tym okresie, ważne jest nie tylko zrozumienie, w jaki sposób działają banki w styczniu 2020 r., Ale także kiedy możliwe będzie przekazanie środków na rzecz innego kontrahenta, tak aby dotarł on do odbiorcy na czas.

Na początku roku Rosjanie będą mieli długi weekend od 1 stycznia do 8 stycznia 2020 roku. Ale biura nie będą działać tylko od 1 stycznia, a od 2 stycznia klienci będą obsługiwani przez wydziały dyżurne, w których mogą otrzymać określone usługi detaliczne. Jednocześnie terminale i bankomaty będą, jak poprzednio, działać przez całą dobę, a aby rozwiązać pilny problem (na przykład natychmiastowe zablokowanie zagubionej karty płatniczej), konsument zawsze będzie mógł skontaktować się z obsługą klienta.

Bardziej szczegółowe informacje na temat działania banku w święta Nowego Roku 2020 można znaleźć na jego oficjalnej stronie internetowej, na której zostaną opublikowane takie informacje (w tym, które oddziały będą działać w trybie gotowości).

Operacje gotówkowe w otwartych biurach będą przeprowadzane normalnie, jeśli przewidują to przepisy centrum kas w czasie wakacji. Mogą jednak wystąpić niewielkie opóźnienia w przekazywaniu środków na rzecz innych kontrahentów, z którymi osoby prawne mogą się przede wszystkim spotkać. Podczas dokonywania płatności za pośrednictwem terminali samoobsługowych pieniądze mogą również docierać do odbiorców z opóźnieniem, ponieważ procedura wykonywania tych operacji zależy od trybu działania banku centralnego Federacji Rosyjskiej.

Niezależnie od tego, jak działa bank w święta 2020 r., W kasie swojego działu dyżurnego będzie można spłacać miesięczną spłatę kredytu lub otrzymywać depozyt. A jeśli możesz się martwić o spłatę zadłużenia kredytowego z góry (aby zdeponować pieniądze przed weekendem), odsetki od depozytu można wypłacić pierwszego dnia roboczego roku, jeśli nie zostaną one odebrane w dziale dyżurów.

Dni robocze i dni skrócone

Oddziały celne będą działać zgodnie ze skróconym harmonogramem zatwierdzonym przez kierownictwo banku. W związku z tym, planując wizytę, klient będzie musiał uzyskać informacje nie tylko o lokalizacji biura dyżurnego, ale także o procedurze serwisowej. Z reguły w święta wiele banków pracuje od godziny 10.00 rano, a obsługują obywateli o godzinie 15.00 lub 16.00.

W styczniu nie będzie jednak dni skróconych ani dni roboczych zatwierdzonych przez Bank Centralny. Święta noworoczne są rodzajem prezentu dla obywateli, aby odpocząć od dni roboczych i odzyskać siły. Jednak taki długi weekend może powodować pewne niedogodności dla osób fizycznych i prawnych, które planują w tym okresie dokonywać płatności na rzecz stron trzecich. Ponadto w święta Nowego Roku większość banków zawiesi wydawanie kredytów konsumpcyjnych (wynika to z niemożności zebrania komitetu kredytowego w celu rozpatrzenia przyjętych wniosków), ale w tym czasie pożyczkobiorca będzie mógł nadal ubiegać się o pożyczone środki i przekazać niezbędną paczkę dokumentów urzędnikowi kredytowemu.