Monster Hunter - film 2020

 • Tytuł: Monster Hunter / Monster Hunter.
 • Kraj: USA, Niemcy.
 • Reżyser: Paul Anderson.
 • Producent: Jeremy Bolt, Dennis Berardi.
 • Scenarzysta: Paul Anderson.
 • Gatunek: Fantazja, Akcja, Kryminał.
 • Aktorzy: Milla Jovovich, Tony Jaa.
 • Światowa premiera: 04 września 2020 r.
 • Ograniczenia wiekowe: +16.

Monster 2020 to filmowa adaptacja serii fantastycznych gier wideo Capcom. Film jest ekscytującym filmem akcji, który rozgrywa się w równoległym świecie zamieszkałym przez ogromne potwory. Film jest tworzony przez brytyjskiego filmowca Paula Andersona, który ma już doświadczenie w kręceniu popularnej gry tej samej firmy „Resident Evil” („Resident Evil”). Data premiery nowego filmu planowana jest na początek września 2020 r.

Tworzenie filmów

Świat pierwszy raz zobaczył grę wideo „Monster Hunter” w 2004 roku. Od tego czasu stworzenie japońskiej firmy Capcom, światowej sławy korporacji zajmującej się rozwojem i produkcją gier komputerowych, zyskało ogromną popularność na całym świecie. Gra stała się prawdziwym imperium medialnym z własnym światem, wieloma kontynuacjami, reinkarnowanymi w anime i mandze.

Rozmowa o tworzeniu filmu fabularnego rozpoczęła się w 2012 roku. Następnie, w wywiadzie dla japońskiego internetowego wydania Cinema Today, Paul Anderson powiedział, że planuje rozwinąć kolejną grę fabularną firmy Capcom na duży ekran. A w 2016 roku na dorocznej konwencji gier wideo w Tokio Game Capcom producent Capcom potwierdził, że Hollywood rozpoczyna prace nad filmem.

Uwaga Monster Hunter nie jest pierwszym filmem fabularnym nakręconym na podstawie gier wideo firmy Capcom. W 2002 roku miała miejsce pierwsza część serii Resident Evil stworzonej na podstawie tytułowej gry. Reżyserem był także Paul Anderson.

Po rozwiązaniu wielu problemów organizacyjnych filmowanie rozpoczęto w październiku 2018 r. Odbywają się one w Republice Południowej Afryki, w szczególności w Kapsztadzie i jego dzielnicach.

Działka

Obraz sztuki opowiada o niesamowitym świecie, w którym znajduje się porucznik jednostki wojskowej ONZ Natalie Artemis / Artemis (Milla Jovovich) wraz ze swoimi żołnierzami. W równoległej wrogiej rzeczywistości muszą nauczyć się przetrwać w trudnych warunkach i stawić czoła ogromnym potworom. Tutaj ich sojusznikiem zostaje lokalny mieszkaniec - tajemniczy Łowca (Tony Jaa), który wie, jak pokonać potwory. Przedstawiciele różnych światów zaczynają działać razem, aby odeprzeć potwory i zapobiec ich penetracji Ziemi.

Główna fabuła filmu będzie inna niż klasyczne zadania i zadania gry wideo „Monster Hunter”. Jednak film będzie zawierał konkretne szczegóły, które są nieodłączne w tym fantastycznym świecie i wyróżnią go spośród innych gier RPG akcji. Takie szczegóły obejmują na przykład nieproporcjonalnie ogromną broń myśliwych, z którymi pokonują potwory. Charakterystyczny miecz o ogromnych rozmiarach można zobaczyć u Tony'ego Jaa, który gra główną rolę męską.

Oczekuje się również, że adaptacja filmowa wykorzysta inne cechy świata „Monster Hunter”:

 • urzekające ekosystemy wspaniałymi lasami, wysokimi klifami, pustyniami, burzowymi rzekami i malowniczym wybrzeżem, niesamowitą florą i fauną;
 • charakterystyczne obrazy bohaterów-myśliwych;
 • ogromne potwory, takie jak smoki i dinozaury itp.

Ekipa filmowa

Produkcja filmu „Monster Hunter” jest zaangażowana w prawie ten sam zespół, który stworzył filmową adaptację gry wideo od Capcom „Resident Evil”. Prawa do adaptacji filmowej należą do niemieckiej firmy filmowej Constantin Film oraz amerykańskiej firmy filmowej i telewizyjnej Screen Gems (część Sony Pictures Entertainment). Reżyserem jest Paul Anderson. Jest także scenarzystą. Praca nad efektami specjalnymi powierzonymi studio „Mr. X”, który stworzył obraz dla „Resident Evil”.

Budżet filmu wynosi około 60 milionów dolarów, a większość środków pochodzi z Constantin Film. Oczekuje się, że obraz przyniesie znaczne dochody. Dla porównania na pierwszą część Inhabited Evil wydano budżet w wysokości 33 milionów dolarów, a film zebrał w kasie prawie 103 miliony dolarów. Planuje się, że film Monster Hunter odniesie nie mniejszy sukces niż poprzednia praca zespołu.

Produkcja obrazu jest również zaangażowana w Paula Andersona, a także współpracowników Jeremy'ego Bolta i Roberta Kulzera. Screen Gems wyda film w Stanach Zjednoczonych, a Sony Pictures Releasing International dystrybuuje film w międzynarodowej dystrybucji.

Paul Anderson

Obsada

Główną rolę kobiecą gra Milla Jovovich (jednocześnie żona Paula Andersona). Wcieli się w rolę porucznika w jednostce wojskowej ONZ. Milla Jovovich ma już doświadczenie w gatunku science fiction. Wykonała doskonałą pracę z rolą Alice w Resident Evil i innych kultowych filmach (Piąty element, Hellboy: Powstanie krwawej królowej, Świat przyszłości).

Główną męską rolę jako Łowca gra supergwiazda sztuk walki Tony Jaa. Aktor zyskał światową sławę po wydaniu pierwszego filmu „Ong Bak” - tajskiego filmu akcji, w którym bohater wykonał skomplikowane sztuczki bez pomocniczych narzędzi i grafiki komputerowej. W filmach z Hollywood Tony Jaa pojawił się po raz pierwszy w filmie akcji „Szybcy i wściekli 7”.

Ponadto w „Monster Hunter” wystąpił amerykański raper T.I. (jako Link) i holenderski „weteran” Ron Perlman (admirał). W październiku 2018 roku do filmu dołączył meksykański aktor Diego Boneta, znany publiczności w programach telewizyjnych Rebels i 90210: The New Generation.

 • Mila Jovovich
 • Tony Jaa
 • T.I.
 • Ron Perlman
 • Diego Boneta

Wielkie doświadczenie reżysera w gatunku fantasy, a także utalentowana obsada Milla Jovovich, czynią z filmu „Monster Hunter” fascynującą i ekscytującą akcję.