Nowa Wołga 2020

„Wołga” -2020 - być. Przedstawiciele Gorky Automobile Plant potwierdzili informacje o wydaniu nowego sedana. Dyrektor ds. Marketingu Wasilij Kostochkin wyjaśnił dziennikarzom, że publikacja jest wznawiana w ramach substytucji importu - państwo wspiera i finansuje ciekawe inicjatywy krajowych producentów. Legendarny GAZ nie był wyjątkiem.

Model 2019-2020 jest znany jako „dyrektor Wołga”, jego oficjalna nazwa to GAZ-3102. Plany producenta - montaż samochodu na niewielką skalę. Nie mówimy jeszcze o masowej produkcji.

Na zewnątrz

Projekt nowej Wołgi w 2020 roku został opracowany przez specjalistów ze studia Cardi w Rosji. Rezultatem był niejednoznaczny, ale interesujący projekt. Jest to dwuznaczne, ponieważ nie nastąpiły radykalne zmiany na zewnątrz i wypełnieniu.

Wiadomo, że Volga 2020 będzie produkowana ze starym nadwoziem. Z przodu jest przedłużony o 20,2 cm, z długim zwisem i małym prześwitem. Ta konstrukcja stanowi część biernego bezpieczeństwa pojazdu, zapobiegając przedostawaniu się gruzu i rozpryskiwania brudu na szybę. Zbiornik paliwa znajduje się za tylnym siedzeniem - w miejscu najmniej narażonym na zderzenia między dwoma samochodami. Koncepcja odziedziczyła wszystkie te elementy od swoich poprzedników w 2007 roku.

Niektóre nowe elementy pojawiły się również na zewnątrz. Model będzie miał inne zderzaki, reflektory LED i światła. Zamiast chromowanej kratki zostanie zainstalowany jednoczęściowy wytłoczony plastik. Ogólnie rzecz biorąc, eksperci motoryzacyjni zauważają, że samochód będzie wyglądał bardziej nowocześnie i interesująco niż jego poprzednik.

Wnętrze

Producenci nie zaprezentowali jeszcze zdjęcia nowej Wołgi -2020. Według przedstawicieli fabryki Gorky nie będzie zasadniczo różnić się od wnętrza klasycznego GAZ-3102. Jednocześnie postanowiono częściowo ujednolicić wnętrze z wnętrzem GAZelle-NEXT. Odbywa się to w celu obniżenia kosztów.

W klasycznej wersji GAZ-3102 tablica przyrządów została wykonana ze spienionego poliuretanu i wyposażona w osłonę bezpieczeństwa. W projekcie panelu nie użyto drewna, ale jego imitację.

Wszystkie krzesła są ortopedyczne, doskonałe, przeznaczone na długie podróże. Przednie siedzenia mają zagłówki. Projektanci poprawili izolację termiczną i akustyczną kabiny.

Specyfikacje techniczne

Specyfika, a także zdjęcie nowego modelu Volga 2020, są intrygą roku. Według wstępnych danych będzie on wyposażony w manualną skrzynię biegów.

Wiadomo również, że samochód ma zostać wypuszczony w kilku poziomach wyposażenia. Ogłoszona cena modelu w minimalnej konfiguracji wynosi 800 tysięcy rubli. Ta wersja nie zapewnia klimatyzacji w kabinie, okna tylnych drzwi nie opadają, nie udziela się gwarancji na nadwozie.

Intryga polega na tym, że osoby prywatne będą mogły kupić nowość za specjalnym pozwoleniem - taka innowacja, producenci postanowili rozgrzać zainteresowanie konsumentów, odtworzyć sowiecką aureolę elitarności i emocji wokół słynnego samochodu osobowego.

Kolejka zakupów nie jest wykluczona, biorąc pod uwagę planowaną produkcję na małą skalę. Stanie się to jednak pod warunkiem, że liczba osób chcących przejąć rosyjską zmienioną Wołgę będzie w tysiącach.

5000 GL

Koncepcja 5000 GL może się spełnić w przyszłym roku. Projekt cieszy się niespotykanym zainteresowaniem użytkowników od momentu pojawienia się w sieci pierwszych nieoficjalnych zdjęć.

Body

Nowa Volga 2020, przedstawiona na zdjęciach, jest nieco podobna do Genesis i Mercedes-Benz. Wydłużony korpus, dobre usprawnienie - tylko niewielka część jego zalet. Wśród innych cech krajowego sedana obserwatorzy czasopism motoryzacyjnych wyróżniają:

 • muskularne linie ciała;
 • chromowane wkładki;
 • LED DRL;
 • ulepszone tarcze hamulcowe.

Wnętrze

Eksperci rynku samochodowego uważają, że nowy sedan będzie miał:

 • Salon, przeznaczony na 5 miejsc;
 • ergonomiczne siedzenia kierowcy i pasażera;
 • boczne wsparcie w krzesłach;
 • skórzana tapicerka;
 • nowoczesny system „kontrola klimatu”;
 • elektronika technologiczna;
 • asystent intelektualny.

W aranżacji wnętrz dominować będą gładkie linie. Nowoczesne kamery wideo wyświetlające obrazy z tyłu i tzw. „Martwe punkty” na monitorze przed kierowcą pomogą poprawić widoczność.

Specyfikacje techniczne

Istnieje możliwość samochodu hybrydowego wyposażonego w silnik elektryczny i benzynowy. W przypadku wdrożenia Volga stanie się jednym z najbardziej ekonomicznych modeli na rynku: zużycie paliwa zostanie zmniejszone do 4 l / 100 km.

Wołga będzie wyposażona w 3,2-litrowy silnik o mocy 296 KM, 6-biegową automatyczną skrzynią biegów.

Data wydania

Model krajowy idealnie odpowiada potrzebom i oczekiwaniom konsumentów, może konkurować z samochodami niemieckimi, koreańskimi i chińskimi.

Pogłoski o wprowadzeniu koncepcji na przenośniku pojawiają się co roku, ale do tej pory do tego nie doszło. Według niepotwierdzonych informacji nowy model może zostać wprowadzony do masowej produkcji w 2020 r.

W przybliżeniu jego koszt dla klientów detalicznych wyniesie prawie 8 milionów rubli.

Koncepcja marzeń

Był inny projekt, który spowodował niespotykane poruszenie w sieci. Alexander Shtorm, grafik z Kazania, opracował go i zarejestrował na stronie internetowej Behance. Ta koncepcja odzwierciedlała jego wizję krajowego sedana: przypominała Chryslera, Infiniti i inne prestiżowe samochody zagraniczne.

W Internecie istnieje wiele koncepcji praw autorskich, które nie mają nic wspólnego z oficjalnymi planami producenta. Ale z jakiegoś powodu użytkownicy docenili opcję przedstawioną przez kazańskiego projektanta, aktywnie zaangażowanego w dyskusję. Dlaczego Być może w swojej Wołdze połączył to, czego nieświadomie chce rosyjski konsument.

Historia

 • GAZ-3102 jest sklasyfikowany jako samochód klasy średniej. Został wyprodukowany w Związku Radzieckim, a następnie w Rosji od grudnia 1981 r. Do listopada 2008 r.
 • Model został pomyślany jako następca słynnej 24. Wołgi, ale stał się oficjalnym transportem kierowników instytutów badawczych, dyrektorów przedsiębiorstw, wyższych urzędników wojskowych i innych przedstawicieli nomenklatury, którzy mieli mieć wyższy poziom komfortu i bezpieczeństwa niż samochody konwencjonalne.
 • Samochód był produkowany w małych partiach - nie więcej niż 3 tysiące sztuk rocznie. Masowe zapotrzebowanie powstało w 2000 roku - do tego czasu zyskało już reputację „reżysera”.
 • Równolegle projektanci opracowali inne modele. W rezultacie 3102 zostało usunięte z przenośnika.