Zima 2019-2020: będzie zimno lub ciepło

Wielu Rosjan planuje wakacje nie tylko na nadchodzące lato, są zainteresowani tym, czy zima 2019-2020 będzie chłodniejsza czy łagodniejsza i cieplejsza niż w poprzednich sezonach? W końcu wspaniałe wakacje to nie tylko ciepłe morze i śnieżnobiały piasek, ale także ośnieżone szczyty górskie, sporty zimowe i wędkowanie na zamarzniętym jeziorze.

Ogólna prognoza na nadchodzący sezon zimowy

Ostatnie badania meteorologów potwierdzają fakt, że zima 2020 roku będzie chłodniejsza niż poprzednie, ale nie oczekuje się poważnych klęsk żywiołowych i rażąco niskich temperatur. Naprawdę mroźne miesiące spodziewane są w następujących regionach:

  1. Okręg Autonomiczny Jamał-Nieniecki.
  2. Chukotka Autonomous Okrug.
  3. Chanty-Mansyjski Okręg Autonomiczny.
  4. Republika Sacha.
  5. Region Magadan.
  6. Terytorium Krasnojarskie.
  7. Półwysep Kamczatka.
  8. Transbaikalia.
  9. Terytorium Ałtaju.

Mieszkańcy północnych i środkowych regionów staną w obliczu najpoważniejszych przymrozków w styczniu i lutym 2020 r. Umiarkowanie łagodna zima nastąpi w południowych regionach kraju, a mianowicie na Krymie, Terytorium Krasnodarskim, Obwodzie Rostowskim i Republice Adygei. Temperatura za oknem mieszkańców tych rosyjskich regionów nie spadnie poniżej -7-8 stopni.

Kiedy czekać na pierwszy śnieg

Prognozy przewidują, że zima 2020 r., Choć nie będzie najzimniejsza, jest wystarczająco śnieżna z dużymi opadami deszczu. Początek chłodnego okresu i pierwsze płatki śniegu za oknem pojawią się wśród mieszkańców północno-wschodniej części kraju w listopadzie 2019 r. Z powodu nadmiernej wilgoci i wilgoci na zachodzie i południu Rosji nadchodząca zima będzie bardziej jak długa wilgotna jesień z ulewnymi deszczami, porywistymi wiatrami i deszczem ze śniegiem.

Pokrywa śnieżna może być w ogóle nieobecna na Krymie, z wyjątkiem górzystego terenu, ale nawet to nie przeraża lokalnych mieszkańców. Na narty, snowboard i sankach udają się do Krasnej Polany, Kaukazu i Ałtaju, gdzie opady śniegu będą miały miejsce już wczesną zimą. W święta sylwestrowe w centralnej Rosji oczekiwana jest stabilna średnia temperatura, podobnie jak w poprzednich zimach, mroźnej i bezchmurnej pogodzie. W regionach północnej i środkowej Rosji możliwe są krótkotrwałe burze śnieżne. Zima pozostawi Rosję otwartą dopiero w kwietniu, chociaż w lutym w południowym okręgu federalnym oczekuje się odwilży i topniejącego śniegu.

Czy będzie niezwykłe zimno?

Kwestia globalnego ocieplenia planety i tak zwanego „efektu cieplarnianego” była dyskutowana w mediach więcej niż jeden raz, więc niektórzy Rosjanie spodziewają się, że zima w 2020 roku będzie rażąco niska, temperatura spadnie poniżej -60 stopni. Oczywiście można się bać, oglądając azjatyckie miasta tonące w ulewnych deszczach miast Ameryki i Europy, dosłownie co roku powodzi. Niezwykła stal i tornada, burze, huragany w Stanach Zjednoczonych, ciężkie powodzie dużych rosyjskich rzek. Ale to nie jest powód do uruchomienia alarmu. Meteorolodzy zapewniają, że nie oczekuje się znacznych wahań temperatury w całej Federacji Rosyjskiej.

Klimat w nadchodzących latach nie ulegnie znaczącym zmianom i pozostanie umiarkowanie łagodny. Wynika to ze szczególnego położenia geograficznego Rosji, jej znacznej długości z północy na południe, charakteru płaskorzeźby, frontów atmosferycznych i bliskości zimnych mórz - Ochockiego, Barentsa, Kary, nad którymi zimą tworzą się potężne cyklony, łagodząc gwałtowne wahania temperatury.

Grudnia 2019 r

Początek zimy w większości regionów kraju zapowiada się na śnieżny i umiarkowanie mroźny. W pierwszej połowie miesiąca nie należy spodziewać się dużej liczby deszczowych dni, ale w Syberii i na Uralu śnieg może spaść. Średnia temperatura powietrza nie przekroczy -10 stopni w ciągu dnia i -15 stopni w nocy. Bliżej świąt noworocznych będzie nieco cieplej. Wzrosną opady deszczu, zwłaszcza w postaci deszczu i mokrego śniegu.

Styczeń 2020 r

Styczeń to długo oczekiwany miesiąc zimowy, pełen świątecznego nastroju. Zaprezentuje nie tylko przyjemne mini-święta w weekendy, ale także komfortowe warunki pogodowe bez obfitych opadów i zamieć. W przypadku chrztu spodziewany jest wzrost mrozu. W północno-wschodniej części kraju strzałki na termometrach spadną do -20 stopni. Pod koniec miesiąca nastąpi lekkie osłabienie zimowego chłodu. W miastach południowych oczekuje się przyjemnej odwilży w latach 20.

Luty 2020 r

Zimą 2019-2020 spodziewany jest ciepły luty na zachodzie kraju, a chłód na Syberii i na Dalekim Wschodzie. W Centralnym Okręgu Federalnym oczekuje się nieprzewidywalnej pogody. Ulewne deszcze w postaci śniegu i gradu zostaną zastąpione silnym porywistym wiatrem i deszczem. Przez kilka dni ocieplenie nastąpi pod koniec miesiąca. Pozwoli to Rosjanom dostroić się na nadchodzącą wiosnę i przygotować lżejsze ubrania.

Pogoda w zimie w Moskwie i regionie moskiewskim

Według obserwacji pracowników Centrum Hydrometeorologicznego Moskale nie powinny się martwić nadchodzącą zimą 2019-2020. Nie należy oczekiwać niczego nadprzyrodzonego. Początek zimy będzie stosunkowo ciepły z niewielkim deszczem i deszczem ze śniegiem. Do połowy stycznia powinieneś przygotować się na zimny front i zaopatrzyć się w ciepłe ubrania. Powietrze ostygnie do stycznia 20x do + 15-17 stopni. Wraz ze spadkiem temperatury silne wiatry ze śniegiem pojawią się w środku zimnego sezonu. Zimową zabawę lepiej przełożyć na luty 2020 r. W tym miesiącu pozostanie śnieżny, ale bez gwałtownych spadków temperatury, chociaż mieszkańcy metropolii powinni wystrzegać się lodu. Zima da wodze wiosną dopiero pod koniec ostatniego zimnego miesiąca. Temperatura w ciągu dnia nie spadnie poniżej -4-5 stopni.

Pogoda w zimie w Petersburgu

Prognozy przygotowali prognozy dla mieszkańców stolicy północnej. Na początku grudnia Neva zacznie być już pokryta gęstym lodem. Ciężkie opady śniegu są oczekiwane przy porywistym wietrze, który zastąpi zwykłą mgłę i jesienne przymrozki. Do końca grudnia będzie czysta pogoda bez opadów i temperatury powietrza do -10-12 stopni w ciągu dnia. W święta Nowego Roku Petersburg będzie musiał się rozgrzać. Nadejdą duże opady śniegu, przymrozki, a termometr w nocy spadnie do -20 stopni. Po południu można całkiem spokojnie pospacerować po mieście lub spędzić zimę.

Silne burze śnieżne i lód są prognozowane na ostatnie dni stycznia 2020 r. Zostaną one zastąpione odwilży na początku lutego, które przyjdą zgodnie z prognozami pogody w pierwszej dekadzie miesiąca. W połowie i pod koniec lutego pogoda będzie zmienna. Pochmurne dni będą naprzemiennie ze słonecznymi okresami wiosennymi, choć nie na długo, a po lekkim porannym śniegu może przyjść silna wieczorna burza śnieżna.